Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pre škrečka

( počet produktov: 16 )

Základné krmivo pre škrečky

Škrečok je zviera s rýchlym metabolizmom. Kvalita potravín je dôležitá pre ich zdravie. Nedostatok minerálov a vitamínov môže prispieť k zhoršeniu fungovania organizmu. To vedie k nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu viesť k smrti zvieraťa. Pri výbere krmiva pre škrečka je dôležité mať na pamäti, že každý hlodavec má iné výživové potreby. Krmivo pre morčatá, ktoré je bohaté na zeleninu a ovocie, nemožno podávať škrečkom, ktoré vo svojej strave potrebujú najmä obilniny a semená rastlín.

Monotónna strava, ktorá nie je prispôsobená potrebám škrečka, môže viesť k chorobným príznakom: apatia, letargia, nedostatok chuti do hry. Dobré krmivo pre škrečky udrží zviera živé, plné sily a zvedavé na svet. Plnohodnotná strava zaručuje zvieraťu radosť a dlhý život.

Potrava pre škrečka by mala byť pestrá. Zrná pšenice, ovsa, raže a prosa sú súčasťou stravy zvierat. Sú obohatené o ľanové a ľanové semienka, tekvicové semienka, orechy a ovsené vločky, ktoré škrečkovi poskytujú základné živiny, minerály a stopové prvky.

V internetovom obchode so zvieratami ZooArt je k dispozícii krmivo pre škrečky, ktoré spĺňa všetky potreby malých hlodavcov. Dodáva sa v rôznych veľkostiach a s rôznymi príchuťami, ktoré určite potešia vášho malého zverenca.

Dobrá strava - pre škrečka je dôležitá

Hoci sú škrečky všežravé zvieratá, hlavnou zložkou ich stravy je rastlinná potrava. Pri výbere krmiva pre svojho domáceho miláčika majte na pamäti, že olejnaté semená, ako sú slnečnicové semená, ako aj rôzne druhy orechov, môžu v nadmernom množstve viesť k nadváhe alebo obezite zvieraťa.

Bielkoviny sú tiež nevyhnutným doplnkom stravy vášho škrečka. Môžete ho dodať rôznymi spôsobmi. Najjednoduchšie je dať z času na čas svojmu domácemu miláčikovi malý hmyz alebo malé množstvo vareného mäsa. Je to však len spestrenie a doplnok stravy. Stále je najdôležitejšie kŕmiť škrečka potravou, ktorá obsahuje čo najviac živín a je bohatá na minerály a vitamíny.

Svojmu domácemu miláčikovi môžete dať aj kúsky ovocia alebo zeleniny. Dbajte na to, aby porcie neboli príliš veľké, pretože tento typ potravín sa pomerne rýchlo kazí. To je bežné najmä u škrečkov a ich povahy ukladať si potravu na neskôr.

Najlepšie krmivo pre škrečky - ako si ho vybrať?

Mnohí chovatelia sa pýtajú, čím kŕmiť svojho škrečka a aká je najlepšia forma potravy pre zviera? Dobrou voľbou sú pelety, ktoré pozostávajú z rozomletých častí potravy a sú vytvarované do podoby tyčiniek. Ich tvar zabraňuje zvieraťu vybrať si najchutnejšie časti a obísť iné, rovnako hodnotné časti. Granule poskytujú zložky potrebné na fungovanie organizmu zvieraťa. Často je bohatá na minerály: vápnik, selén, železo, mangán, meď a zinok, ako aj vitamíny A, D3 a E. Obsahuje bielkoviny a vlákninu, ktoré majú priaznivý vplyv na črevnú mikroflóru a zdravie zubov škrečka.

Základná zmes je vyvážené krmivo, ktoré obsahuje zložky, ktoré sa vyskytujú v strave voľne žijúcich živočíchov. Pozostáva z obilnín a semien, vitamínových granúl, sušenej zeleniny a často je obohatená o svätojánsky chlieb. Tento chlieb dodáva škrečkovi vitamíny A, B2, B3, D a E a množstvo minerálnych solí v podobe železa, vápnika, draslíka, fosforu a horčíka. Sušená zelenina je bohatá na provitamín A a množstvo minerálnych látok, ktoré sú pre škrečky nevyhnutné. Zmes má pozitívny vplyv na tráviaci systém a znižuje hladinu škodlivého cholesterolu.

Prémiové krmivo je kompletné krmivo, ktorého zložky boli extrudované, takže ich telo zvieraťa lepšie absorbuje. Pridanie sušeného ovocia a zeleniny dodáva správne množstvo vitamínov a zlepšuje chuť. Krmivo obsahuje správne množstvo bielkovín a štruktúra zložiek má pozitívny vplyv na stav zubov. Bylinky podporujú tráviaci proces a majú pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru. Prémiové krmivá zabezpečujú škrečkovi vitalitu a dobrú kondíciu.

Starostlivosť o zdravie vášho škrečka

Je všeobecne známe, že ste to, čo jete. Nie je to inak ani v prípade zvierat vrátane škrečkov. Jedlo, ktoré konzumujú, má významný vplyv na ich zdravie a dĺžku života. Vďaka správnemu krmivu bude mať váš domáci miláčik krásnu a zdravú srsť.

Zle zvolená a nevyvážená strava môže viesť k mnohým zdravotným problémom vášho domáceho miláčika. Najčastejšou z nich je hnačka. Zvyčajne sa objavujú po konzumácii príliš veľkého množstva ovocia, najmä kôstkového. V kombinácii s vodou vedú k nie veľmi príjemným komplikáciám. Aj niektoré výrobky, ktoré tvoria hotové krmivo pre škrečky, môžu viesť k žalúdočno-črevným problémom. Na základe pozorovania budete môcť rýchlo zistiť, ktoré prvky krmiva sú pre stav vášho domáceho maznáčika škodlivé.

Ak vlastníte gravidnú samicu, mali by ste dbať na to, aby bola dobre kŕmená. Mladé zvieratá, ako aj gravidné a dojčiace samice potrebujú v strave viac bielkovín. Ak je potrava škrečka príliš chudobná a neposkytuje mu dostatočnú dávku bielkovín, môže to viesť ku kanibalizmu na mláďatách.

Krmivo pre škrečky - na čo si dať pozor?

Najlepšie krmivo pre škrečky pozostáva z kvalitných obilnín a semien, ako aj zo sušenej zeleniny a ovocia. Dávajte pozor, či potravina obsahuje správne množstvo hrubej vlákniny, ktorá má pozitívny vplyv na tráviaci systém a zdravie zubov. Nie je dôležité, koľko krmivo pre škrečky stojí. Najdôležitejšie je, že je zdrojom všetkých prvkov, ktoré zabezpečujú zdravie a vitalitu vášho domáceho maznáčika. Možno zistíte, že lacné krmivo pre škrečky je rovnako dobré ako drahšie krmivo pre škrečky.

Škrečky vzhľadom na svoj spôsob života vo voľnej prírode potrebujú aj brúsky na zuby. Môžete si vybrať kocky vápna alebo banky. Ide o veľmi jednoduchý spôsob starostlivosti o zdravie zubov vášho škrečka. Nezabudnite tiež na dostatok vody v napájačke. Pre škrečky je veľmi dôležitá hydratácia hneď vedľa dostatočnej dávky potravy.

Kontrolujte vôňu a vzhľad potravín. Nedovoľte, aby vaše zviera bolo kŕmené krmivom, ktoré vyzerá staro alebo páchne zeminou. Podávanie starého krmiva škrečkovi môže viesť k nežiaducim ochoreniam a návšteve veterinára.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7266 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-21
Ok
2024-06-20
Rýchle dodanie, komunikácia rýchla.
pixel