Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Kozmetika a starostlivosť

( počet produktov: 37 )

Starostlivosť o mačku domácu sa líši v závislosti od veku, zdravotného stavu alebo srsti. Mačky sú veľmi čistotné zvieratá a pri udržiavaní hygieny nepotrebujú od človeka veľkú pomoc. Sú však práce, ktoré mačka sama neurobí. Ako majiteľ sa musíte starať o pravidelnú starostlivosť, strihanie pazúrikov, hygienu očí, uší a zubov. Obchod AraZoo má vo svojej ponuke kozmetiku a doplnky na starostlivosť o zvieratá renomovaných výrobcov, ktoré vám výrazne uľahčia udržiavanie čistoty vášho domáceho miláčika.

Ako sa staráte o svoju mačku?

Najdôležitejšou činnosťou a nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o mačku je česanie, najmä počas sezónnej výmeny srsti. Na tento účel je dobré mať dve kefy. Na každodenné použitie poslúži gumová alebo kovová. Na vyčesávanie podsady je najlepší furminátor, kefa s krátkymi kovovými zubami. Krátkosrsté mačky sa môžu česať každý týždeň. Dlhosrsté mačky je potrebné česať niekoľkokrát týždenne.

Mačka, ktorá žije vo vnútri, si nemôže sama odierať pazúry, napríklad pri lezení na stromy. Nesmiete dovoliť, aby pazúry prerástli, pretože to vašej mačke sťažuje pohyb a normálne fungovanie. Pravidelne kontrolujte labky svojej mačky a v prípade potreby ich zastrihnite. Robte to však veľmi opatrne, aby ste nenarušili tvorivú dužinu, ktorá je citlivým tkanivom. U mačiek so svetlými pazúrikmi je hranica jasne viditeľná, u mačiek s tmavými pazúrikmi je potrebné ich pre istotu osvetliť alebo navštíviť veterinára. Na úpravu dĺžky pazúrikov dobre poslúžia nožnice, gilotína alebo nožničky na mačacie nechty.

Keďže mačky majú krátke slzné kanáliky, umývajte zvieraťu oči denne. Existujú na to tekuté alebo gélové prípravky, ktoré sa nanesú na vatový tampón a jemne sa pretrú okolo očí.

Raz týždenne vykonajte kontrolu uší. Pozrite sa na nadmerný rast zvyškov ušného mazu alebo výskyt pásového oparu či iných infekcií. Použite gélový alebo tekutý čistiaci prostriedok na uši - nakvapkajte ho do uší a prebytočné množstvo vyčistite vatovým tampónom.

Systematicky sa starajte o mačacie ústa. Nedovoľte, aby sa na zuboch vytvoril zubný povlak alebo ešte horšie zubný kameň. Používajte zubnú pastu a zubnú kefku pre mačky a preventívne používajte enzymatické gély.

Ak mačka nie je viditeľne špinavá, nepotrebuje kúpeľ. Tieto zvieratá to zle znášajú - je to pre ne veľký stres. V prípade potreby však vyberte vhodnú kozmetiku pre mačky. Vyberajte si šetrné prípravky, ktoré nenarušujú ochrannú vrstvu pokožky a nevyplavujú vitamín D. Mačky sa o čistotu svojej srsti starajú samy. Občas používajte šampóny a na každodennú starostlivosť používajte furminátory a kefy.

Múdro vyberajte toaletné potreby pre svoju mačku

Dôkladne si premyslite, ako svoju mačku ošetrujete. Ak používate kozmetiku pre svoju mačku, pozorne si pozrite jej zloženie. Nikdy nepoužívajte ľudské výrobky, ktoré môžu spôsobiť alergie, zvýšenú stratu srsti a podráždenie. Vyberte si produkty, ktoré obsahujú jemné čistiace látky, vitamíny a oleje, ktoré pomáhajú regenerácii vlasov a pokožky. Ak sa vyskytnú kožné problémy, používajte antibakteriálnu a protizápalovú kozmetiku. Ak má vaše zviera kožné problémy, obráťte sa na odborníka, ktorý vám poradí, ako sa o vašu mačku starať.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
ryche dodanie lacnejsie ako inde
2024-06-21
ok.
pixel