Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Externé filtre

( počet produktov: 8 )

Externé filtre pre akváriá

Hlavnou úlohou akváriového filtra je čistiť vodu a odstraňovať nečistoty. Ryby a živé organizmy žijúce v akváriu vylučujú produkty metabolizmu a amoniak. Tie spôsobujú, že neupravená voda žltne alebo zelenie a vydáva nepríjemný zápach. Účinok zosilňujú rastliny a zvyšky potravín. Vďaka vhodnému filtru je voda krištáľovo čistá. Ak vlastníte veľkú vodnú nádrž, budete potrebovať externý akváriový filter.

Vonkajšie akváriové filtre zabezpečujú správny pohyb vody a čistia ju biologicky, chemicky a mechanicky. Vo vnútri jednotky sa nachádza špongia alebo iný filtračný systém, ktorý produkuje baktérie, ktoré pozitívne ovplyvňujú stav vody. Každý moderný vonkajší akváriový filter má mechanizmus, ktorý uvádza vodu do pohybu a prevzdušňuje ju, čím predlžuje jej čistotu.

Zverimex AraZoo.sk ponúka najkvalitnejšie vonkajšie filtre pre akváriá. Recenzie skúsených akvaristov potvrdzujú, že čistič vody je najmä vo veľkom akváriu nevyhnutným príslušenstvom.

Externý akváriový filter - ktorý si vybrať?

Na trhu sú dva typy externých filtrov: kaskádové a vedrové. Kaskádový vonkajší akváriový filter je určený pre nádrže s objemom menším ako 50 litrov. Inštaluje sa mimo akvária tak, že sa pripevní na bočnú stenu a pripojí sa k rúrke, ktorá nasáva vodu, čistí ju a vypúšťa späť vo forme nízkej kaskády. Vyznačuje sa mechanickým a biologickým účinkom. Je pomerne lacný, účinný a spotrebuje málo energie. Jeho nevýhodou je hlučná prevádzka.

Vedrový filter je určený na čistenie nádrží s objemom väčším ako 50 litrov. Je nainštalovaný pod akváriom, voda sa odčerpáva potrubím. Vonkajší vedrový filter pre akváriá je najlepší čistič akvária. Vyznačuje sa veľkou kapacitou filtračných kaziet. Pôsobí mechanicky, chemicky a biologicky.

Filter musí byť prispôsobený objemu akvária. Ak chcete vypočítať kapacitu čističky, vynásobte objem akvária číslom 3. Dobrý externý akváriový filter prečerpá všetku vodu aspoň raz za hodinu.

Externý akváriový filter - na čo si mám dať pozor?

Venujte osobitnú pozornosť tomu, s akými filtračnými metódami externý filter pracuje. Akvárium možno čistiť mechanickou, biologickou alebo chemickou filtráciou. Mechanická filtrácia odstraňuje z vody fyzikálne nečistoty vo forme špiny, častíc a zvyškov metabolizmu. Takýto filter má kazetu vyrobenú z nylonu, syntetických vlákien alebo medzipodšívky. Biologická filtrácia je neutralizácia nebezpečných chemických zlúčenín. Vďaka nitrifikačným baktériám biologický čistič premieňa amoniak na dusitany a následne na dusičnany, ktoré majú pozitívny vplyv na rastliny. Chemická filtrácia prebieha pomocou filtra s aktívnym uhlím a odstraňuje škodlivé chemické zlúčeniny.

Vonkajšie akváriové filtre sa musia udržiavať čisté. Nesmú sa však čistiť pod tečúcou vodou, pretože potom strácajú svoje vlastnosti. Filtre sa musia čistiť vo vode, ktorá sa vyberá z akvária. Kaskádové filtre sa skladajú z dvoch kaziet: keramickej a špongiovej. Pri výmene vody je potrebné vyčistiť len jednu z nich a druhú pri ďalšej výmene vody. Kýblové filtre sú vytvorené z viacerých kaziet. Pri výmene vody vyčistite polovicu, druhú polovicu až nabudúce.

Ak máte veľkú vodnú nádrž, externý akváriový filter je nevyhnutnosťou. Recenzie akvaristov potvrdzujú, že je ťažké udržať akvárium v dobrom stave bez čistiaceho systému.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-24
Bezproblémové objednanie, rýchle dodanie zdarma, super cena. Mám dobré skúsenosti vždy keď vykonám objednávku granúl. Super výber
2024-06-23
Spokojnosť
pixel