Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Substráty

( počet produktov: 16 )

Substráty do terárií

Správny substrát je mimoriadne dôležitou súčasťou vybavenia terária. Ovplyvňuje pohodu a zdravie hmyzu, plazov a obojživelníkov, ako aj vývoj rastlín. Každý druh zvierat si vyžaduje iné životné podmienky. Niektoré z nich žijú v suchom púštnom prostredí, iné v tropických dažďových pralesoch. Dobre zvolený substrát terária vytvára v teráriu správnu mikroklímu pre zdravý vývoj zvieraťa.

V našom obchode nájdete kvalitné pieskové, rašelinové, štiepkové, vermikulitové, kokosové a machové substráty, ktoré sú prispôsobené špecifickým potrebám jednotlivých druhov. Mulčovače sú k dispozícii v baleniach s rôznou hmotnosťou za prijateľnú cenu. Všetky produkty dostupné v našom obchode pochádzajú od dôveryhodných výrobcov príslušenstva pre exotické zvieratá.

Ktorý teráriový substrát bude pre vaše zvieratko najlepší?

Piesok je vhodným substrátom pre agamy bradaté a iné druhy zvierat žijúce v suchých, polosuchých a kamenistých oblastiach - najlepšie kopíruje ich prirodzené prostredie. Je pomerne lacný a ľahko sa udržiava v čistote. Dodáva sa v niekoľkých farebných verziách - žltej, oranžovej, hnedej a čiernej.

Ktorý substrát pre mokré terárium bude najlepší? Je to rašelinový mulč, ktorý absorbuje a uchováva vlhkosť. Absorbuje nepríjemné pachy, nehnije a udržiava dobrú úroveň hygieny. Pomocou neho môžete vytvoriť prostredie vlhkého lesa alebo močiarov. Vhodné do terárií pre bezstavovce, obojživelníky a plazy, ktoré milujú vlhkosť.

Štiepkový substrát je vhodný pre teráriá obývané bezstavovcami, obojživelníkmi a plazmi z tropického a lesného prostredia. Reguluje hladinu vlhkosti tým, že ju absorbuje a postupne uvoľňuje. Tvar a veľkosť kôry umožňujú substrátu voľne kopať a hrabať.

Vermikulitový mulč je ideálny ako doplnok substrátu pre druhy, ktoré nemajú rady sucho. Má prirodzene zlatohnedú farbu, ktorá v teráriu vyzerá nádherne. Neobsahuje plesne, je sterilný a neobsahuje žiadne chemické prísady. Dobre poslúži ako substrát pre agamu močiarnu, leguána zeleného, korytnačku, bezstavovce a anuránske obojživelníky.

Kokosový mulč je vynikajúcou voľbou pre mokré aj suché teráriá. Môže byť doplnkovým teráriovým substrátom pre stepné korytnačky, hady a jašterice. Dobre absorbuje vlhkosť a systematicky uvoľňuje vodnú paru do vzduchu. K dispozícii je vo forme štiepok, rašeliny a vlákien.

Machová podstielka je najlepším substrátom pre hady, tropické jaštery alebo žaby, t. j. zvieratá, ktoré vyžadujú vysokú vlhkosť. Pred umiestnením do terária by sa mal machový substrát zaliať veľkým množstvom vody - potom sa jeho objem v krátkom čase niekoľkokrát zväčší.

Substrát do terária - na čo sa zamerať pri kúpe?

Substrát v teráriu je jedným z najdôležitejších prvkov chovu exotických zvierat, bez ktorého nie je možné ho udržiavať. Plazy aj obojživelníky žijú vo svojom prirodzenom prostredí za určitých podmienok, vo vhodnej mikroklíme, ktorá ovplyvňuje kvalitu života zvierat. Ako ich budúci majiteľ ste povinný čo najpresnejšie reprodukovať optimálne prostredie pre daný druh v teráriu. Od substrátu závisí nielen pohoda, ale aj zdravie plazov a obojživelníkov. Venujte osobitnú pozornosť výberu vhodného a kvalitného výrobku.

Podstielka má veľký vplyv na vývoj zvieraťa, preto je jej výber mimoriadne dôležitý. Majte na pamäti, že podstielka sa líši štruktúrou, úrovňou absorpcie vlhkosti a veľkosťou častíc. Piesočnatá pôda preto sama o sebe nebude fungovať ako substrát pre živočíchy žijúce v tropických podmienkach, zatiaľ čo vlhká rašelina nebude fungovať pre druhy žijúce v piesočnatom prostredí. Nezabudnite, že rôzne druhy plazov a obojživelníkov žijú prirodzene v rôznych prostrediach. Každé zviera potrebuje na svoj život inú mikroklímu a optimálnu úroveň vlhkosti.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
som opakovane spokojný so službami ARAZOO
2024-06-17
Spokojná
pixel