Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Produkty na riasy a sinice

( počet produktov: 23 )

Vo veľkej časti akvárií sa v určitom okamihu začnú objavovať riasy a sinice. Ak majiteľ chce, aby jeho ryby a rastliny v akváriu mohli žiť a rásť v zdravom prostredí, je kontrola tohto problému nevyhnutná. Nadmerné množstvo rias vyzerá nevzhľadne a môže byť zdrojom chorôb pre vodné organizmy.

Riasy a sinice prosperujú vo vodnom prostredí s dostatkom slnečného svetla a živín. Nadbytok niektorého z týchto faktorov vedie k rastu rias. Najjednoduchším spôsobom kontroly rias v akváriu je kontrola svetla, ktoré sa dostáva do akvária, a živín vo vode. Taktiež sa snažte ryby neprikrmovať a nedovoliť, aby sa v nich hromadila neskonzumovaná potrava, ktorá mení reakciu vody. Ak už problém vznikol, účinným riešením je odstraňovač rias a siníc. Správnym ošetrením získa akvárium opäť lesk, čistotu a vhodné podmienky pre vodné živočíchy.

V obchode AraZoo nájdete najlepšie prostriedky na bezpečné a účinné odstránenie nežiaducich organizmov z akvária. Prípravky sú k dispozícii vo forme tekutín alebo tabliet, v rôznych objemoch. Vhodné prípravky možno použiť aj v jazierkach.

Ktorý odstraňovač rias by som mal vybrať pre svoje akvárium?

Zaujíma vás, ako sa zbaviť rias v akváriu? Stačí použiť prípravok, ktorý bezpečne a rýchlo odstráni fosfáty, ktoré sú živnou pôdou pre riasy v sladkovodných akváriách. Špecifiká proti riasam sú vynikajúce na použitie v akváriách s veľkým počtom rýb, kde krmivo v nadmernom množstve prispieva k tvorbe fosfátov. Dobre sa uplatní pri výmene vody, kde je voda z vodovodu alebo hlbokomorská voda bohatá na nežiaduce chemikálie. Vhodný prostriedok na riasy v akváriu je neškodný pre rastliny, kôrovce a ryby.

Obchod ponúka prípravok na sinice, diatómy, zelené riasy a prípravok na riasy v akváriách. Špecifický bude bojovať a obmedzovať rast príslušného votrelca v akváriu. Zníži sa tvrdosť vody a koncentrácia zlúčenín dusíka. Boj proti riasam je mimoriadne dôležitý - ich nadmerný rast narúša životný cyklus rastlín a spôsobuje ich úhyn. Má nepriaznivý vplyv na vodné prostredie, čím sa stáva nebezpečným pre ryby.

Príprava na riasy v akváriu - na čo si dať pozor?

Voda s optimálnym obsahom minerálov vytvára v akváriu prostredie vhodné pre rast a život rýb a iných vodných živočíchov. Odstraňovač rias do akvária pomáha zbaviť sa nežiaducich zelených organizmov, ako aj zakalenia vody spôsobeného nesprávnou filtráciou alebo nadmerným kŕmením rýb.

Prípravok na sinice v akváriu môže byť určený pre konkrétny druh rýb, preto si overte, pre akú cieľovú skupinu sa prípravok používa. Iné látky sa môžu používať v čiernej vode, iné v sladkej vode. Aby ste znížili pravdepodobnosť výskytu rias a siníc, zabezpečte, aby bol váš filter zaplátaný a dôkladne vyčistil vodu.

Ak si nie ste istí, ako riasy v akváriu bezpečne zlikvidovať, vyhľadajte pomoc skúseného akvaristu, ktorý vám poradí najlepšie metódy prevencie a boja proti nežiaducim vodným organizmom.

Pred použitím vybraného prípravku sa uistite, pre aký typ rias je určený a či neprispieva k vedľajším účinkom. Pri používaní konkrétnej skupiny prípravkov by sa mali odstrániť citlivé druhy rýb, ktoré by mohli utrpieť kontaktom s chemickou alebo biologickou látkou. Dôsledne dodržiavajte pokyny uvedené na obale - len tak bude mať prípravok merateľný účinok.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7013 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-05-26
Dostupnosť a rýchle doručenie.
2024-05-25
Super služby, maximálna spokojnosť
pixel