Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pre králiky

( počet produktov: 101 )

Ktoré krmivo pre králiky je najlepšie? Zdravé a chutné!

Aby sa váš králik mohol tešiť vynikajúcemu zdraviu a výbornej fyzickej kondícii, musí s potravou prijímať správne množstvo energie a základných živín. Králiky sú bylinožravce, ktoré sa živia predovšetkým trávou, zeleninou a bylinkami. Preto by mali mať neustály prístup k nízkokalorickej potrave, ktorá napĺňa tráviaci trakt, neustále premiestňuje obsah tráviaceho traktu a uľahčuje jeho správne fungovanie.

Pri kvalitnej potrave si králiky brúsia zuby, ktoré neustále rastú. Krmivo pre králiky by malo obsahovať veľa vlákniny a málo cukru. Základom stravy vášho domáceho maznáčika je teda seno, preto dbajte na to, aby bolo vždy k dispozícii. Ideálnym doplnkom stravy, ktorý vášmu zvieratku dodá potrebné vitamíny a živiny, je špecializované krmivo pre králiky. V ponuke nájdete aj špeciálne krmivá pre miniatúrne králiky v závislosti od ich potrieb.

Prečo je táto strava pre tieto malé hospodárske zvieratá taká dôležitá? Nesprávne zvolené krmivo pre králiky môže viesť k tráviacim ťažkostiam. Bylinožravce sú tiež náchylné na ochorenia zubov a prerastanie. To môže viesť k poruchám srdca, pečene a obličiek. Krmivo pre králika by preto malo obsahovať krmivo bohaté na vlákninu a uľahčujúce opotrebovanie zubov. Veľmi dôležité je aj to, koľko sena krmivo obsahuje, aké bylinky, zeleninu a ovocie obsahuje a ďalšie prísady. Správnym vyvážením stravy svojho zvieraťa mu poskytnete krmivo, ktoré je pre jeho zdravie najlepšie.

Najlepšie krmivo pre králiky - ako si ho vybrať?

Internetový obchod Arazoo.sk ponúka granule a kompletné zmesi na doplnenie králičej stravy bohaté na vitamíny, minerály, kyseliny omega-3 a prebiotiká. Krmivo pre králiky je vždy vytvorené pod veterinárnym dohľadom, aby malo správne zloženie a umožnilo zvieraťu udržať si silu, zdravie, krásny vzhľad a hladkú, lesklú srsť. Pri výbere krmív pre svojho orlieho miláčika venujte pozornosť predovšetkým nutričnému a analytickému zloženiu. Možno zistíte, že lacné krmivo pre králiky poskytne rovnako veľa živín ako drahšie krmivo. Namiesto toho, aby ste sa riadili cenou, skontrolujte zloženie.

Najlepšie krmivo pre králiky má analytické zloženie 18 % (alebo viac) vlákniny, 13-14 % bielkovín a 3 % tuku. Vláknina je v potrave zvierat mimoriadne dôležitá - je zdrojom energie pre baktérie, ktoré obývajú črevá. Zvyšuje rýchlosť pohybu obsahu tráviaceho traktu a chráni zviera pred zápchou. Dobré granule alebo zmes môžu slúžiť ako krmivo pre chovné králiky. V našej ponuke nájdete vysokokvalitné krmivá a pelety, ktoré v správnom pomere obsahujú vlákninu, bielkoviny, tuk, byliny a minerálne látky potrebné na správne fungovanie.

Podľa toho, ktoré krmivo pre králiky sa vám zdá najvhodnejšie, si môžete vybrať aj zo špičkových značiek špecializujúcich sa na krmivo pre miniatúrne králiky. Nájdete tu krmivá v malých baleniach s hmotnosťou len 30 g, ako aj vo veľkých baleniach s hmotnosťou až 20 kg. Na začiatok si vyberte malé krmivo a vyskúšajte, či vášmu zvieratku chutí. Ak už poznáte chuťové preferencie svojho domáceho maznáčika, vyberte si veľké balenie, ktoré vydrží dlhšie. Takto si môžete byť istí, že vášmu domácemu miláčikovi nedôjde krmivo príliš rýchlo a zároveň ušetríte peniaze - niekoľko kilogramov vo veľkom je jednorazový výdavok.

Krmivo pre králiky - na čo si dať pozor?

Granulované krmivo pre králiky je kompletné krmivo, ktoré obsahuje optimálny pomer základných živín. Krmivo zvyčajne obsahuje bylinky, sušenú zeleninu a ovocie v mletej a lisovanej forme, aby si králik nevyberal tie najchutnejšie sústa. To je ideálne pre nejedákov, ktorí zjedia to, čo je v krmive lepšie, a zvyšok nechajú nedotknutý. V závislosti od toho, z akých rastlín sú vyrobené, sa krmivá pre králiky v tejto forme líšia obsahom kalórií a bielkovín a tukov.

Dobré krmivo pre králiky môže mať aj podobu zmesi obilnín, byliniek, zeleniny a ovocia. Do obilnín sa pridávajú granule a extrudáty, ktoré obsahujú veľa vitamínov a živín. Suché krmivo pre králiky vo forme zmesi je obohatené o zeleninu a ovocie, ktoré majú vitamíny A, B, C, D, B3, ako aj minerálne látky fosfor, železo, zinok, horčík a draslík. Správne krmivo zabezpečí správny vývoj a tráviaci proces králika, ako aj zdravý hryz a zvýšenú imunitu.

Koľko bazálneho krmiva by mali králiky dostávať? Mláďatá do veku 8 mesiacov potrebujú na správny vývoj vysoký počet kalórií, minerálov a bielkovín. Mali by mať stály prístup k senu a granulám. Zvieratá vo veku od 8 mesiacov do 1 roka už nerastú tak rýchlo - znížte im množstvo krmiva na pol šálky denne a postupne ich stravu rozšírte o zeleninu. Krmivo pre dospelé a staršie králiky by nemalo mať vysoký obsah kalórií. Dostatok zeleniny a štvrť šálky granúl denne je úplne postačujúci. Výnimkou je úbytok hmotnosti - ak nesúvisí s chorobou, znamená to, že zviera prijíma príliš málo potravy a množstvo peliet by sa malo zvýšiť.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7013 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-05-26
2024-05-26
Dostupnosť a rýchle doručenie.
pixel