Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pieskové substráty

( počet produktov: 3 )

Pieskový substrát do terária

Ak chcete exotickým zvieratám vytvoriť optimálne životné podmienky, vyberte správny substrát do terária, ktorý je prispôsobený požiadavkám daného druhu plaza alebo obojživelníka. Ak nemáte dostatočné vedomosti o výbere substrátu pre konkrétny druh zvierat, požiadajte o radu odborníka - veterinára alebo predavača.

Piesok môže byť samostatným substrátom v domove zvierat. Väčšinou sa používa v suchých teráriách. Môžete ho však bez obáv kombinovať s inými druhmi podstielky prispôsobenými konkrétnemu druhu, ako sú kokosové štiepky, rašelinový substrát, mach alebo kôra stromov. Piesok má úžitkovú a estetickú úlohu. Umožní vám zariadiť originálny a estetický priestor v domácnosti vášho domáceho maznáčika. Poskytuje miesto na jeho odpočinok, rozvoj a hru.

V našom obchode nájdete kvalitné pieskové substráty pre púštne a tropické zvieratá. Piesok je k dispozícii v baleniach rôznych veľkostí - vo vedierku aj vo fóliových a papierových balíčkoch. Výrobok ponúkame v rôznych farbách - žltej, oranžovej, hnedej a čiernej, ktoré v teráriu vyzerajú krásne.

Pieskový substrát do terária - prirodzené prostredie obojživelníkov a plazov

Teráriový piesok, ktorý je k dispozícii v obchode AraZoo, pozostáva prevažne zo štrku, ktorý absorbuje vodu a jej biologické a chemické vlastnosti. Štrk má vhodnú granuláciu, ktorá nezvyšuje tvrdosť vody. Udržuje zásaditú reakciu vody, čím zabezpečuje optimálnu vegetáciu rastlín a zabraňuje rastu baktérií a húb.

Substrát do terárií je k dispozícii v rôznych granuláciách, ktoré vyhovujú konkrétnym druhom zvierat. Najlepší piesok pre gekóny a jašterice je piesok s jemnými a drobnými zrnami - dokonale udržiava vlhkosť. Pre hady a korytnačky môžete zvoliť podklad, ktorý je o niečo hrubší. Neobsahuje ostré alebo tvrdé hrany, ktoré by mohli vaše zvieratko poraniť.

Pieskový substrát je čistý púštny piesok bez ďalších farbív alebo chemikálií v zložení. Vytvára optimálne a prirodzené púštne prostredie pre plazy a obojživelníky. Je najlepším vodičom tepla. Má pozitívny vplyv na inštinkt hrabania a zahrabávania sa do substrátu. Dobre funguje ako miesto na kladenie vajec.

Terarijný piesok - na čo sa zamerať pri kúpe?

Pri výbere pieskového substrátu do terária venujte pozornosť jeho teplote vypaľovania. Najlepší piesok je vypálený pri teplote 400 °C. Dôkladne skontrolujte jeho zloženie a vyberte taký, ktorý neobsahuje chemické prísady. Rozhodnite sa pre výrobok balený vo vedre - je odolnejší voči poveternostným vplyvom. Uložený vo vzduchotesnom uzávere nevlhne ani sa nevysype. Nezabudnite, že pri ďalšom nákupe si môžete vybrať terarijný piesok balený v papieri a nasypať ho do vedra.

Dbajte na to, aby zviera nejedlo substrát - piesok v teráriu sa môže stať pre zviera pochúťkou, ktorá môže sčernieť alebo podráždiť jeho tráviaci trakt a viesť k strate zdravia. K takýmto situáciám občas dochádza, ale treba na to myslieť, ak je piesok hlavným substrátom v teráriu.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-22
Je to moja už asi 5obj.zamna spokojnosť, akurát krabice by mohli byť trošku pevnejšie..ináč spokojná
2024-06-21
ok.
pixel