Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Odpudzovače

( počet produktov: 2 )

Ako odplašiť mačku?

Roky udržiavaná záhrada, krásne okrasné kvety a... mačka, ktorá rozkopáva zem a ničí starostlivo udržiavané rastliny. Alebo nový nábytok, ktorý vyzerá dosť neatraktívne kvôli stopám po mačacích pazúroch. Mačky sú úžasné zvieratá, ale niekedy môžu spôsobiť problémy. Nezatvárajte pred nimi oči - ako zodpovedný majiteľ vrčiacej štvornohej mačky pracujte na správaní svojho miláčika. Nemusíte sa zmieriť s ničením a vaše úsilie pri starostlivosti o záhradu nemusí byť márne. Naučte svoju mačku, čo môže a čo nemôže robiť. Problémom nie je vaše domáce zviera, ale zatúlaný mrouskač alebo susedovo domáce zviera? Aj s ním sa bude dať dobre vysporiadať.

Je pochopiteľné, že nechcete, aby vám domáce zvieratá, najmä tie mladé, poškriabali vaše cennosti, poznačili priestor močom alebo zahrabali svoje výkaly do postele či detského pieskoviska. Nezabúdajte však, že väčšina takéhoto správania vašich chlpáčov je motivovaná prirodzenou potrebou, a nie snahou vás nahnevať. Mačky sa v záhrade často objavujú aj na vaše pozvanie, hoci si to vôbec nemusíte uvedomovať. Už to, že vysadíte rastliny, ktoré priťahujú mrouskáčov (napríklad mačacia mäta), alebo necháte otvorený odpadkový kôš so zvyškami jedla, priláka na váš pozemok domáce zvieratá. Ani ten najúčinnejší odpudzovač mačiek vám v tomto prípade nepomôže.

Vaše správanie sa dá ľahko zmeniť, ale ako si poradiť s nevychovaným domácim miláčikom? Ako vyplašiť cudziu mačku zo záhrady alebo ako zabrániť tomu, aby vám domáci miláčik zničil nábytok? Vyhnite sa sile, bolesti a agresii. Dobrým riešením nie sú ani rýchlo vymyslené pasce - môžu zvieraťu ublížiť. Najlepším spôsobom, ako mačku odradiť, bude odradiť ju od hry vo vašej záhrade alebo s konkrétnym nábytkom. Ako to urobíte? Pomôcť vám môžu repelenty, teda odpudzovače, ktoré pôsobia aj na mačky. Tie pomôžu udržať domáce zvieratá mimo priestorov, kde nie sú vítané.

Repelenty sú zvyčajne chemické látky, ktoré vydávajú zápach, ktorý je pre mačky nepríjemný. Odrádzajú mrouskanie, ktoré sa odradené nepríjemným zápachom prestanú približovať k danému miestu. Účinný odpudzovač mačiek nie je len prípravok obsahujúci vonné látky. V ponuke nájdete aj špeciálne zariadenia, ktoré vydávajú zvuky nepríjemné pre mačacie uši. Chemikálie môžete nahradiť aj špecifickými rastlinami, ktorých vôňu mrouskáči nemajú radi. Hneď na začiatku treba poznamenať, že všetky repelenty, ktoré nájdete v obchodoch pre zvieratá, sú bezpečné a mačkám neškodia.

Typy repelentov pre mačky

Chemické repelenty - väčšina týchto typov repelentov je založená na vonných látkach. Delia sa na vnútorné a vonkajšie repelenty. Vnútorné repelenty sú zvyčajne vo forme spreja, ktorý sa aplikuje na nábytok alebo miesta, kde by sa mačka nemala zdržiavať. Vydávajú vôňu, ktorá mačky odpudzuje. Často sú založené na prírodných zložkách - napríklad citrusoch. Odpudzovače mačiek v záhrade majú podobu voňavých granúl, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom a vydržia až niekoľko týždňov. Aké vône okrem citrusov odpudzujú mačky? Mraučania nebudú mať radi ani levanduľu, pelargóniu, eukalyptus alebo mentol.

Zariadenia vyžarujúce ultrazvuk sú zariadenia, ktoré chránia priestor pred nežiaducou prítomnosťou mačiek. Vydávajú zvuky, ktoré sú nepríjemné pre citlivé mačacie uši. Vy ich však nebudete počuť. Takáto zvuková bariéra účinne odradí mačky od vstupu na vašu záhradu alebo pozemok. Je však dôležité poznamenať, že takéto zariadenia by sa mali používať len na otvorených priestranstvách, odkiaľ sa mačky môžu voľne vzdialiť. Ultrazvuk je účinný odstrašujúci prostriedok, ale vo veľkých dávkach môže byť pre mačky nebezpečný.

Odpudzovač mačiek v Arazoo

V internetovom obchode AraZoo nájdete veľký výber chemických prípravkov na odpudzovanie mačiek, ktoré účinne vyriešia problém škôd v záhrade alebo v domácnosti. Ak nechcete, aby si zviera premenilo váš trávnik alebo záhony na podstielku, posypte ich špeciálnymi malými guľôčkami. Ich zápach zviera odradí. Niektoré výrobky sú vo forme zelených kryštálikov, ktoré v tráve nebude vidieť. Účinný práškový odpudzovač mačiek zabráni vášmu zvieraťu močiť na určitých miestach. Takýto prípravok odradí domáce zvieratá na dlhú dobu a zároveň im neublíži. Takisto nepoškodzuje rastliny. Nepríjemný zápach bude pôsobiť na mačku, ale vy ho nebudete cítiť. Okrem toho je účinným prostriedkom na odradenie krtkov. Prípravky v spreji môžete použiť aj v záhrade. A čo by ste mali zvoliť na ochranu svojho nábytku a interiéru?

Ak chcete svojho domáceho miláčika odradiť od škrabania nábytku alebo močenia na koberec, vyberte si repelent pre mačky, ktorý je k dispozícii v praktickej fľaši s rozprašovačom od spoločnosti AraZoo. Môžete ho jednoducho a rýchlo nastriekať na požadované miesto. Takmer každý odpudzovač mačiek má vôňu, ktorá vám môže, ale nemusí byť príjemná. Pozrite si ponuku vôní a vyberte si výrobok, ktorý vás nebude urážať. Snažte sa pravidelne striekať na povrchy, ktoré sú pre vášho domáceho miláčika atraktívne - jedenkrát nemusí stačiť na účinné odradenie vášho mrouskania. Dobrým nápadom bude aj výber repelentov pre mačky s predĺženým uvoľňovaním.

Na čo sa zamerať pri nakupovaní?

Výber odpudzovačov mačiek je široký, či už ide o tekutý odpudzovač, sprej, pelety alebo ultrazvukové zariadenie. Pri kúpe takéhoto výrobku je dôležité venovať pozornosť použitiu výrobku - niektoré budú fungovať len vonku, zatiaľ čo iné sú určené na použitie v interiéri.

Pri výbere odpudzovača mačiek na použitie v interiéri sa oplatí zvážiť vôňu. Mal by predovšetkým odpudzovať mačky, ale nemal by byť pre vás nepríjemný. Väčšina vôní je pre ľudský nos príťažlivá. Samozrejme, aj vy máte svoj vlastný vkus a podobné vône sa vašej mačke nemusia páčiť. Našťastie je na trhu toľko výrobkov, že určite nájdete taký, ktorého vôňa sa vám bude páčiť. Odpudzovač mačiek by nemal zanechávať škvrny a musí mať praktické balenie - najlepšie s rozprašovačom.

Prostriedky, ktoré sa môžu používať vo vonkajšom prostredí, by mali byť vysoko odolné voči poveternostným vplyvom. Účinný odpudzovač mačiek by mal mať granule - tie uvoľňujú pach postupne, počas niekoľkých týždňov. Dôležitým faktorom pri výbere takéhoto prípravku je aj jeho vplyv na životné prostredie - mal by byť bezpečný pre rastliny a pôdu.

Pri výbere zariadení vydávajúcich zvuk by sa mal zohľadniť ich rozsah a kvalita spracovania. Zariadenie by malo byť vodotesné a jeho výkon by mal zodpovedať veľkosti záhrady alebo pozemku. Niektoré takéto zariadenia majú zabudovanú fotobunku, takže zisťujú pohyb a fungujú len na neželaných mačacích návštevníkov.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-17
.
2024-07-15
Všetko v poriadku
pixel