Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Kyvety toalety naberačky

( počet produktov: 33 )

Zásobníky, toalety a lopatky pre mačky

Kočičia misa je základným vybavením domu, v ktorom žije mačka. Mala by byť prispôsobená veku a veľkosti vášho domáceho maznáčika. Ak ste šťastným majiteľom malého mačiatka, najlepšia je lacná mačacia podstielka od veku 4 týždňov. V 6 týždňoch by sa mala vymeniť za väčšiu, takže sa neoplatí investovať veľa peňazí do vašej prvej toalety. Kočičia misa sa môže rýchlo ukázať ako príliš malá.

Technologický vývoj pomáha majiteľom mačiek udržiavať ich domovy čisté a voňavé. Mačky sú veľmi čistotné zvieratá, ale niekedy vydávajú silný zápach alebo si na labky roznášajú stelivo. Pomôcť vám môže príslušenstvo k podstielke. Jedným z nich je uhlíkový filter, ktorý zachytáva nepríjemné pachy vo vnútri podstielky. V závislosti od modelu vydržia až tri mesiace. S touto malou pomôckou si už čoskoro nebudete spájať toaletu vašej mačky s nepríjemnými pachmi.

Mačacia toaleta by mala stáť na odľahlom a intímnom mieste - mačky potrebujú pri vykonávaní fyziologických potrieb dostatok pokoja a ticha. Záchod by sa tiež nemal nachádzať v blízkosti mačacieho lôžka a misky na jedlo. Vnútorná podstielka plní svoju úlohu veľmi dobre. Tieto typy podstielok pre mačky lepšie zadržiavajú pachy a udržiavajú čistotu v byte.

Zásobníky na odpadky by nemali stáť napríklad na chodbe, kde je zvyčajne najväčší pohyb a kde sa všetci členovia domácnosti pohybujú medzi miestnosťami. Chodba je nevhodným miestom pre zásobníky na mačacie stelivo aj z toho dôvodu, že sa tam objavuje veľa nových pachov, hoci len vtedy, keď hostia prekročia váš prah. Takéto miesto je v rozpore s málo používaným a odľahlým kútom, kde by mala byť mačacia toaleta.

Takisto sa neodporúča umiestniť mačací koterec v blízkosti televízora, rádia, práčky alebo sušičky. Tieto spotrebiče, ktoré vydávajú hlasné a intenzívne zvuky, môžu mačku, ktorá chce mať čistotnú mačku, účinne odradiť od používania pripravenej podstielky. Zásobník na podstielku pre mačky by tiež nemal byť umiestnený v priechode. To znamená, že miesto pre mačací záchod nie je napríklad na ceste medzi obývacou izbou a kuchyňou, ktorou sa prechádza okrem iného aj niekoľkokrát denne. Mačacia toaleta by tiež nemala byť umiestnená vedľa kuchyne - najmä z hygienických dôvodov a kvôli nepríjemným zápachom, ktoré sa často šíria z mačacej toalety.

Zásobník na podstielku pre mačky vám umožní udržiavať v byte tak dôležitú hygienu a čistotu. Vaša mačka sa vám za to tiež poďakuje. Pre mačky je veľmi dôležité, v akých podmienkach a kde sa budú starať o svoje fyziologické potreby. Ako čisté zvieratá chcú mať čo najlepšie a najhygienickejšie podmienky. Ich zabezpečenie je vašou povinnosťou a umožní vám mať čistý a voňavý domov, ako aj spokojnú mačku, ktorá nebude v strese zakaždým, keď bude musieť použiť toaletu.

Aká je najlepšia podstielka pre mačku?

Základné rozdelenie podstielok zahŕňa otvorené a uzavreté toalety. Otvorená podstielka má štvorcový alebo obdĺžnikový tvar. Venujte pozornosť jej veľkosti - vaša mačka sa do nej musí bez problémov zmestiť. Pri uzavretej podstielke sa vyhnete rozsypaniu steliva a neustálej potrebe jeho čistenia. Dôležitá je aj výška okraja - niektoré podstielky sú nízke, iné dosahujú až 20 cm, pričom jedna stena je nižšia, aby sa do nej ľahšie dostalo. Mačacie podstielky tohto typu sa tiež ľahko prepravujú. Krytá podstielka je preto skvelá, ak so svojím domácim miláčikom často cestujete.

Zásobníky na podstielku pre mačky možno rozdeliť aj z hľadiska materiálu, z ktorého sú vyrobené. Väčšina kotercov pre mačky na trhu je vyrobená z plastu. Bude takáto podstielka pre vašu mačku najlepšia? Zásobník na podstielku vyrobený z plastu je veľmi dobrou voľbou. Stajne pre mačky vyrobené zo syntetického materiálu neabsorbujú nepríjemné pachy, sú dostupné za atraktívne ceny a ľahko sa udržiavajú v čistote.

Farby tohto typu vaničky pre mačky sa dajú zladiť napríklad s dekorom bytu. Nepríjemné pachy tiež nepreniknú hlboko do keramickej misky na mačacie stelivo. Tento typ zásobníka na podstielku pre mačky je akousi alternatívou. Hoci sú keramické misky na podstielku pre mačky hygienické a ľahko sa čistia, nie sú také obľúbené ako plastové misky na podstielku pre mačky. Keramická vanička na podstielku je oveľa ťažšia a náchylnejšia na rozbitie.

Ak máte malý priestor, kompaktný rohový koterec pre mačky je ideálny. Zaberá málo miesta, je ideálna na umiestnenie do rohu a je pohodlná pre vášho domáceho miláčika. Je vyrobená z plastu, a preto sa ľahko udržiava v poriadku.

Najlepšou toaletou pre mačku, ktorá vylieva stelivo všade naokolo, je uzavretá toaleta. Je uzavretá, s polootvorenou alebo úplnou strieškou. Mačka sa do nej dostáva cez namontované dvierka alebo vstup zhora. Ich veľkou výhodou je zachytávanie pachov vo vnútri alebo ich neutralizácia pomocou filtrov. Vnútorná mačacia toaleta je veľmi praktická a pohodlná z pohľadu majiteľa aj samotnej mačky. Je potrebné mať na pamäti, že vnútorná podstielka pre mačky môže pri prvom kontakte vystrašiť múčnatú mačku. V takom prípade by sa mala vnútorná misa na podstielku pre mačky otvárať zhora, aby si zviera postupne zvyklo na novú toaletu.

Okrem bežných podstielok sú na trhu aj modely s dvojitým dnom. Ak premýšľate, ktorý koterec na čistenie mačiek bude najlepší - zvážte kúpu takého, ktorý má v konštrukcii zabudované sito na rýchle čistenie toalety. Najmodernejšia je však samočistiaca toaleta. Má mechanizmus, ktorý vďaka čistiacim hrabličkám presúva špinavú podstielku do samostatnej nádoby. Nečistoty z mačacej toalety vďaka tomu, že sa nachádzajú v samostatnej nádobe, môže opatrovateľ mačky ľahko odstrániť.

Takéto mačacie záchody majú zvyčajne veľké nádoby. Je však potrebné pamätať na pravidelné čistenie boxov na mačacie stelivo. Po prvé, exkrementy uložené vo vnútri mačacej toalety, samozrejme, vydávajú nepríjemný zápach, ale sú nebezpečné aj z hľadiska baktérií, ktoré sa hromadia v nádobe mačacej toalety.

Na použitie v otvorených podstielkach sa odporúča použiť neutralizačný prášok. Absorbuje nepríjemné pachy a uvoľňuje príjemnú vôňu pre ľudí. Vyskúšajte aj čistič podstielky a odpadkového koša vo forme prášku alebo spreja. Niektoré typy uľahčujú zhlukovanie podstielky, čo je oveľa rýchlejšie pri čistení.

Na podstielku pre mačky je nevyhnutná lopatka, ktorá musí byť prispôsobená hrúbke podstielky. K dispozícii sú modely s malými aj veľkými okami. Najlepšie sa osvedčuje hlboká - pohodlne sa používa.

Stierač podstielky má vplyv na minimalizáciu rozsypávania podstielky zvieraťom. Je vyrobená z hrubého materiálu alebo PVC. Je obzvlášť užitočný pre zakryté podstielky.

Najlepšia podstielka pre vašu mačku je tá, ktorá je prispôsobená jej individuálnym potrebám a preferenciám. Uistite sa, že vaša mačka sa môže starať o svoje fyziologické potreby v pre ňu najlepších podmienkach. Náš internetový obchod vám môže ponúknuť podstielky pre mačky v širokej škále tvarov a veľkostí. Využite to, aby ste urobili to najlepšie možné rozhodnutie, ktoré úplne vyhovuje vašim požiadavkám a požiadavkám vašej mačky - každá mačka môže mať na svoju podstielku úplne iné požiadavky.

Zásobník na podstielku pre malé a veľké mačky

Veľkosť koterca zvoľte podľa veku zvieraťa. Musí byť pohodlná. Zneistené nedostatkom pohybu začne vykonávať svoju činnosť na zakázaných miestach. Malé mačky sa najlepšie cítia v otvorených podstielkach, do ktorých môžu bez problémov vstúpiť. Výška okrajov by nemala presiahnuť 7 cm.

Krytú podstielku možno používať od 12 týždňov veku. Pre dospelé zvieratá je vhodnejšia krytá podstielka pre mačky. Cena je o niečo vyššia, ale je oveľa pohodlnejšie udržiavať ju v čistote. Ak sa však rozhodnete pre otvorenú, nezabudnite, že mačka je mimoriadne čistotné zviera. Nerada používa toaletu, ktorá je špinavá. Snažte sa podstielku čistiť čo najčastejšie. Našťastie, široká škála pomôcok na čistenie výrazne skráti čas čistenia.

Časté čistenie je samozrejme potrebné aj kvôli nepríjemnému zápachu, ktorý sa šíri z mačacích záchodov. Každý majiteľ mačky vie, že nepríjemné zápachy zo zásobníka na mačacie stelivo môžu znepríjemniť život. Preto je dôležité pravidelne a často čistiť mačacie záchodové misky, aby ste sa vyhli nepríjemným zápachom a spríjemnili život sebe aj svojej mačke. Našťastie, zásobníky na podstielku, ktoré sú dnes dostupné v obchodoch, sa čistia veľmi ľahko, takže ich čistenie vám nebude spôsobovať najmenšie ťažkosti.

Najbežnejšie veľkosti podstielky pre mačky sú: 27x37cm - malé, 37x47cm - stredné, 54x45cm - veľké. Veľkosť podstielky závisí aj od počtu mačiek v dome. Ak má podstielku pre mačky používať viac zvierat - oplatí sa vybrať väčšiu. Dobre poslúži aj vtedy, keď nie je možné často meniť použitú podstielku. Menšia je najúspornejšia, pretože sa do nej zmestí hrubšia vrstva podstielky.

Starostlivo si vyberte aj typ podstielky. Pri malých mačkách sa neodporúčajú bentonitové podstielky, ktoré mačiatka rady konzumujú. Na začiatok je najlepšie drevené stelivo, ktoré sa postupne mieša s bentonitovým stelivom. Len správna kombinácia podstielky a podstielania zaručuje úplný úspech, t. j. situáciu, v ktorej sa mačka rýchlo naučí používať podstielku - tak bude učenie pre vašu mačku jednoduchšie, rýchlejšie a príjemnejšie.

Malé mačiatka často uprednostňujú toalety z plastu a pre zvieratká s nadváhou alebo problémami s pohybom je pohodlnejšia nízka vanička. Zabezpečíte tak pohodlie vašej mačky - také dôležité pri riešení fyziologických potrieb mačiek. Prvoradý význam má toaleta pre mačku, ktorá musí byť prispôsobená potrebám konkrétnej mačky - ak nie je toaleta zvolená správne a mačke je nepohodlná alebo sa ťažko používa - mačka ju nebude používať a rýchlo si vyhľadá iné miesto, čo len poškodí čistotu vášho domova.

Obchod so zvieracími potrebami Arazoo ponúka široký sortiment toaliet pre zvieratá, ktoré vyhovujú všetkým potrebám domácich miláčikov. K dispozícii sú uzavreté a otvorené typy v rôznych veľkostiach, farbách a tvaroch, ako aj široký sortiment doplnkového príslušenstva.

Nie je pravda, že mačací záchod musí byť drahý. Svoju funkciu môžu dokonale plniť aj lacné podstielky pre mačky. Preto nikdy nepoužívajte cenu ako jediné a hlavné kritérium. Netrápte sa ani tým, že si nemôžete dovoliť kvalitnú podstielku - nájdete ju v každej cenovej kategórii. Venujte pozornosť predovšetkým pohodliu a komfortu vašej mačky - to sú rozhodujúce faktory pri výbere.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Všetko bez problémov.
2024-06-17
Neskoršie dodanie krmiva
pixel