Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Občerstvenie, fľaše

( počet produktov: 40 )

Rozmaznávajte svojho hlodavca - kúpte mu pochúťky

Každý zodpovedný opatrovateľ, ktorý si berie do opatery domáce zviera, chce preň to najlepšie. Vyvážená strava založená na prírodných zložkách je základom pre udržanie dobrého zdravia domáceho zvieraťa.

Hlodavce by sa mali kŕmiť zmesou rastlín alebo obilnín (prispôsobenou potrebám príslušného druhu), ktoré im poskytujú cenné živiny, ako sú bielkoviny a vitamíny. Aby ste však stravu spestrili a hlodavca trochu rozmaznali, odporúča sa podávať mu rôzne pochúťky. Ako si vybrať pochúťky pre hlodavce a čo by som mal pri kúpe zvážiť?

Pochúťky pre škrečky, myši a morčatá

Ak chcete hlodavcom dodať vitamíny alebo minerálne látky, oplatí sa kŕmiť ich rôznymi druhmi zeleniny, ovocia a byliniek. Hrozno, jahody, melón, paprika, uhorky, brokolica alebo petržlen sú nielen chutné, ale aj zdravé pochutiny. Vďaka vysokému obsahu vody v ovocí a zelenine sa zlepšuje úroveň hydratácie organizmu hlodavca, čo má pozitívny vplyv na jeho zdravie.

Nielen čerstvé, ale aj sušené ovocie môže byť pochúťkou pre vášho škrečka, myš alebo morča. Je však dôležité mať na pamäti, že v ovocí, najmä v sušenom, je veľa cukru, preto by sa malo podávať len príležitostne. Ako pochúťka môže hlodavcom poslúžiť aj kúsok žltého alebo bieleho syra, orechy alebo kúsok chudého vareného mäsa. Je dôležité prispôsobiť druh pochúťky druhu domáceho zvieraťa. Pred podávaním nového druhu krmiva sa opýtajte svojho veterinára, či váš hlodavec môže pochúťku jesť.

Fľaštička pre vášho škrečka alebo morča zabezpečí pestrosť stravy, ako aj množstvo zábavy. Baňka je drevená tyčinka, ktorá zvyčajne obsahuje zmes obilnín, byliniek a kvetov. Hlodavce ocenia nielen chuť fliačikov, ale využijú ich aj na šplhanie alebo na uspokojenie svojej potreby hryzenia. Tvrdé banky pre hlodavce budú ideálne na obrusovanie zubov.

Chinchilla pochúťky

Vo voľnej prírode sa činčily živia púštnymi trávami a na obrusovanie rezákov používajú vetvičky a kôru stromov. Domácim zvieratám dobre poslúži ako pochúťka neolúpaná vetvička. Medzi stromy a kríky, ktoré sú vhodné na podávanie činčilám, patria napríklad jablone, hrušky, jarabiny, osiky alebo vinič. Okrem zdraviu prospešných vlastností prinesie takáto pochúťka vášmu zvieratku veľa potešenia.

Ako pochúťka sa hodia aj sušené bylinky, listy, kvety alebo ovocie. Môžete si ich pripraviť sami alebo siahnuť po hotovej zmesi z obchodu pre zvieratá. Obsah kvetov púpavy, divého slezu, nechtíka lekárskeho alebo brezových listov je vhodný pre organizmus činčily a navyše hlodavcom veľmi chutí.

Ovocie je cenným zdrojom vitamínov a stopových prvkov. Za osobitnú zmienku stoja šípky, ktoré majú priaznivý vplyv na funkciu obličiek a mali by sa často zaraďovať do stravy činčil. Nezabúdajte však, že zvieraťu nesmiete dávať surové ovocie, iba sušené. Surové ovocie môže spôsobiť plynatosť.

Králičie pochúťky

Králičia strava pozostáva najmä z trávy, listov alebo konárov stromov. V prirodzenom prostredí králik prijíma nízkokalorickú potravu s vysokým obsahom vlákniny. Tieto vlastnosti by mali byť prítomné aj v pochúťkach podávaných ušatým zvieratám. Zdravým a prirodzeným pamlskom preto budú vetvičky stromov alebo rôzne kvety a bylinky. Dobrou voľbou je aj zelenina. Ovocie, hoci je u králikov veľmi obľúbené, by sa malo podávať len príležitostne kvôli jeho vysokej kalorickej hodnote.

Králik, podobne ako škrečok, morča alebo činčila, má potrebu brúsiť si stále rastúce zuby. Okrem konárov stromov sa na tento účel skvele hodí aj králičia kolienka. Nielenže pomôže udržiavať dobrý stupeň ústnej hygieny, ale je to aj chutná pochúťka. Fľaše, ako aj pochutiny v podobe sušienok alebo kvapiek sú však kalorické a mali by sa podávať príležitostne.

Čo by hlodavce nemali jesť?

Pochúťky si spájame predovšetkým so sladkosťami. Hlodavce by určite nepohrdli sušienkou alebo kúskom krekru, ale vysoký obsah cukru, soli a kalórií v ľudských pochutinách je pre tieto zvieratá nebezpečný.

Aj príliš časté podávanie pochúťok pre hlodavce môže mať negatívne následky. Nadváha a obezita medzi hlodavcami nie je malý problém. Fľaštičky, sušienky alebo kvapky pre hlodavce by sa mali podávať s mierou a nesmú tvoriť základ ich stravy. Rozmaznávanie je prejavom starostlivosti a lásky, ale zdravie zvieratka by malo byť vždy na prvom mieste.

Pri výbere pochúťok pre hlodavce by ste sa mali v prvom rade riadiť prírodou - príroda vie, čo je pre tieto zvieratá najlepšie. Prírodné zložky, ktoré sa čo najviac približujú strave jedincov žijúcich vo voľnej prírode, sú najlepšou možnou voľbou. Pri kúpe hotových bylinkových alebo ovocných zmesí, fliaš, sušienok alebo kvapiek venujte osobitnú pozornosť zloženiu. Fľaštičky pre morčatá, škrečky, myši alebo králiky by nemali obsahovať cukry, konzervačné látky, umelé farbivá alebo príchute. Ich zloženie sa tiež líši v závislosti od toho, pre akého hlodavca sú určené.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
ryche dodanie lacnejsie ako inde
2024-06-23
Super nákup
pixel