Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Posteľná bielizeň

( počet produktov: 155 )

Tu nájdete široký výber podstielky pre mačky. Vyskúšajte, ktorá z nich bude pre vášho domáceho miláčika najlepšia. V našej ponuke nájdete silikónové stelivo, hrudkujúce stelivo a tofu stelivo.

Podstielka pre mačky

Základom mačacieho záchoda je vanička a podstielka. Typ podstielky musíte v prvom rade prispôsobiť potrebám a preferenciám vašej mačky. Nevhodný podstielkový substrát môže spôsobiť, že vaša mačka začne uspokojovať svoje fyziologické potreby mimo podstielky. Ak si chcete vybrať podstielku, ktorá sa ľahko likviduje a nevyhovuje vášmu domácemu miláčikovi - majte na pamäti, že zbaviť sa zápachu mačacieho moču z pohovky vám bude trvať oveľa dlhšie.

Akú podstielku pre mačky si vybrať?

Najlepšia podstielka pre mačky je taká, ktorá spĺňa potreby mačky aj vás. Medzi mačkou a majiteľom neexistuje jediný recept. Existujú však len tri druhy podstielky (kamenná, drevená a silikónová), z ktorých aspoň jedna bude vo vašej domácnosti dobre fungovať.

Bentonitová podstielka je vyrobená z absorpčnej horniny. Jeho malé granule absorbujú tekutiny a veľmi uľahčujú čistenie. Vyzerá ako štrk a veľmi dobre absorbuje pachy. Bentonitové podstielky sú k dispozícii vo vreciach s objemom od 5 do 25 litrov a v rôznych vôňach, napríklad levanduľová alebo zelený les.

Sepiolitová podstielka alebo morská pena, podobne ako bentonitový substrát, je vo forme zŕn. Nehromadí sa - toaleta sa musí čistiť od výkalov a celý substrát sa mení raz za niekoľko dní. Rovnako ako bentonitové stelivo môže byť s vôňou levandule alebo aloe vera.

Drevená podstielka pre mačky sa vyrába z rastlinných materiálov. Sú ľahké a jemné, vyzerajú ako piliny. Ich výhodou je absorpcia zápachu a výkon. Sú ekologické a biologicky rozložiteľné - vyrobené z prírodného plastu. Drevený odpad je možné zakúpiť vo vreciach s objemom od 5 do 60 litrov.

Silikónová drť sa získava zo zmesi nehaseného vápna a kremenného piesku. Absorbuje moč, odparuje vodu a zadržiava močovinu. Hrubšie nečistoty sa odstraňujú počas každodenného čistenia. Celá sa vymení približne po troch týždňoch, keď zožltne. Dodáva sa vo forme granúl alebo guľôčok, ktoré možno v malých množstvách vyhadzovať do toalety. Odporúča sa pre alergických domácich miláčikov - zabraňuje množeniu batérií a je bezprašný. Silikónová podstielka je ľahká - zvyčajne je balená v 13-litrových nádobách.

Najlepšia podstielka pre mačky

Dobre zvážte, ktorá podstielka pre mačky bude pre vášho domáceho miláčika najlepšia. Okrem iného vyberte typ substrátu podľa stavu ich pazúrikov - kvalitná podstielka pre mačky nebude dráždiť ich labky.

Je mimoriadne dôležité vedieť, z akého materiálu je podstielka pre mačky vyrobená. Internetový obchod ponúka bentonitové, drevené, sepiolitové a silikónové substráty.

Venujte pozornosť cene, najmä ak máte viacero domácich zvierat - ak si vyberiete luxusnú podstielku pre mačky, cena môže presiahnuť vaše očakávania. Nezabudnite, že mačky sú čistotné zvieratá a je potrebné ich často prebaľovať.

Pri výbere podstielky pre mačky zohľadnite predovšetkým potreby svojho domáceho maznáčika, ale aj svoje vlastné. Ak sa vám nechce upratovať čiastočky mačacej podstielky rozmiestnené po byte, vyberte si bentonitovú alebo silikónovú podstielku. Nezabudnite, že nie všetky sú vhodné na splachovanie do toalety. Zvážte tiež, ako často chcete meniť podstielku v podstielke. Hrudkujúce a silikátové vydržia oveľa dlhšie a absorbujú moč a zápach.

Mačky sa viažu na typ substrátu, preto ho nemeňte príliš často. To môže zviera odradiť od používania podstielky. Ak chcete vyskúšať nový výrobok s inou textúrou, robte to postupne a pozorujte správanie vašej mačky.

Ak má váš domáci miláčik zdravotné problémy, vyberte si výrobok vhodný pre alergikov. Prašná, lacná podstielka pre mačky môže byť hroznou voľbou. V takejto situácii sa radšej poraďte s veterinárom.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
som opakovane spokojný so službami ARAZOO
2024-06-17
S vybavením i doručením som spokojná
pixel