Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pre potkana

( počet produktov: 10 )

Základné krmivo pre potkany

Strava potkana je mimoriadne dôležitá - závisí od nej dĺžka života domáceho maznáčika. Ovplyvňuje jeho zdravie a poskytuje silu na hranie. Mnohí začínajúci chovatelia sa pýtajú, čo jedia potkany? Hlavnou potravou týchto priateľských hlodavcov je zrno, ktoré poskytuje základné živiny a pomáha brúsiť zuby, ktoré rastú po celý život. Dobre zostavená strava je obohatená o ovocie, zeleninu a dostatok bielkovín. Správne krmivo pre potkany poskytne vášmu domácemu miláčikovi optimálne množstvo sily a energie a zároveň je dobre stráviteľné. Najlepšie krmivo poskytuje správne množstvo mastných kyselín, podporuje imunitu a stará sa o črevnú mikroflóru.

Potkany sú všežravé živočíchy, ale v rozpore s tým, čo sa zdá, nemôžu jesť všetko. Zle vyvážená potrava pre potkany môže viesť k zlému zdravotnému stavu, strapatej srsti a prerasteným zubom. Dôležitá je kvalita zložiek, správne skladovanie a neprítomnosť chemických prísad v zložení.

Strava potkanov by mala byť pestrá - jednotvárna strava môže viesť k únave, apatii, letargii a zníženiu energie. Správne krmivo udrží vášho domáceho miláčika v chuti hrať sa a v zvedavosti na svet.

Zverimex Arazoo ponúka krmivo pre potkany, ktoré spĺňa všetky nutričné potreby zvierat. K dispozícii je v rôznych príchutiach, vo forme peliet alebo základnej zmesi.

Kŕmenie potkana - aké krmivo zvoliť?

Mnohí majitelia si kladú otázku, čím kŕmiť svojho potkana a akú formu základného krmiva zvoliť? Jednou z možností sú pelety, t. j. mleté časti potravy vytvarované do guľôčok. Granule sú krmivo, ktoré obsahuje všetky najdôležitejšie živiny, vitamíny A, D3 a E a minerály zinok, meď, mangán, vápnik. Poskytuje optimálne množstvo bielkovín a vlákniny potrebnej na správne trávenie. Granulovaná forma zabraňuje tomu, aby si zviera vyberalo svoje obľúbené chuťové časti.

Základná zmes je vyvážené krmivo pre potkany, ktoré obsahuje rôzne živiny, vitamíny a minerály. Okrem obilnín krmivo obsahuje sušenú zeleninu a ovocie, orechy a bylinky, ktoré ovplyvňujú metabolizmus, starajú sa o zuby a pomáhajú udržiavať lesklú srsť. Rozmanité zložky prispievajú k vysokej chutnosti krmiva.

Obchod ponúka aj doplnkové krmivo, ktoré možno podávať ako základ stravy alebo ako doplnok. Krmivo je bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky a poskytuje vysoký podiel aminokyselín a tukov. Je zdrojom kyselín omega 3. Vysoký obsah škrobu zabezpečuje primeranú úroveň energie. Krmivo umožňuje opotrebovanie zubov a zabraňuje tvorbe zubného kameňa. Mastné kyseliny pomáhajú udržiavať zdravú pokožku, zatiaľ čo luteín a karotén sú zodpovedné za posilnenie imunity. Doplnkové krmivo obsahuje aj prebiotiká a fruktooligosacharidy, ktoré majú pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru.

Krmivo pre potkany - na čo si dať pozor pri kúpe?

Najlepšie krmivo pre potkany pozostáva z kvalitných obilnín, sušeného ovocia, zeleniny a orechov. Kľúčový je tu obsah hrubej vlákniny, ktorej prítomnosť pomáha obrusovať rastúce zuby, odstraňuje zubný kameň a má pozitívny vplyv na tráviaci systém.

Nezabudnite, že potraviny pre potkany by sa mali skladovať vo vzduchotesných nádobách. Ihneď po nákupe prelejte krmivo do uzatvárateľných nádob a skontrolujte, či krmivo nie je staré a zvetrané.

Je mimoriadne dôležité, čo domáce potkany jedia. Správna strava je zdrojom živín, ktoré zabezpečujú zdravie, vitalitu a chuť do hry. Potrava s vysokým obsahom cukru a nízkym obsahom vlákniny spôsobí viac škody ako úžitku - je zdrojom obezity, ochorení vnútorných orgánov a prerastania zubov.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-22
Je to moja už asi 5obj.zamna spokojnosť, akurát krabice by mohli byť trošku pevnejšie..ináč spokojná
2024-06-21
Ok
pixel