Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Domov

( počet produktov: 39 )

Základné krmivo pre vtáky

Správne krmivo pre vtáky je kľúčom k zaisteniu zdravia a poskytnutiu optimálneho množstva minerálov a vitamínov potrebných pre správne fungovanie organizmu okrídleného domáceho maznáčika. Krmivo pre vtáky by sa malo vyberať podľa ich druhu, veľkosti a aktivity. Rôzne exotické druhy majú iné požiadavky na výživu ako papagáje alebo kanáriky. Kanárik, ktorý trávi väčšinu času v klietke, nepotrebuje veľký príjem kalórií. Na druhej strane, vták vo voliére má možnosť byť aktívny, a preto sa jeho energetické nároky zvyšujú. Výber správneho krmiva zabezpečí, že zviera zostane zdravé a bude mať krásne operenie.

Pri výbere krmiva pre svojho domáceho miláčika venujte pozornosť tomu, čo krmivo pre vtáky obsahuje. Zloženie a účel musia byť prispôsobené danému plemenu. Získate tak istotu, že váš domáci miláčik dostane to najlepšie. Správna strava je rozhodujúca pre správny vývoj vášho vtáka.

Základnou potravou je zmes rastlín a obilnín, ktorá je blízka prirodzenej strave vtákov. V internetovom obchode AraZoo.sk nájdete krmivo pre malé, stredné a veľké papagáje, kanáriky a zebričky. Zloženie každého z týchto krmív sa vyberá podľa potrieb jednotlivých vtákov.

Najlepšie krmivo pre malé, stredné a veľké vtáky

Krmivo pre papagáje vlnkované a hrdličky, t. j. malé vtáky, by malo pozostávať najmä z prosa a kanárikových semien. Pridanie ľanu má pozitívny vplyv na tráviaci systém a perie. Ľan obsahuje antioxidanty, ktoré môžu podporiť imunitný systém vtákov. Stojí za to skontrolovať, či sú v zložení zahrnuté zdravé orechy a či sa používa správne množstvo - príliš veľa tukových prísad môže prispieť k nadváhe vášho domáceho maznáčika. Naopak, nevhodná zmes obilnín môže znamenať, že krmivo vtákovi neposkytuje vitamíny a minerály potrebné pre správny rast.

Krmivo pre stredne veľké papagáje, ako je napríklad nymfa, by malo pozostávať z kvalitných semien obohatených o ovocie a zeleninu. Zabezpečí prísun základných vitamínov, prvkov a minerálov. Najlepšie krmivo pre vtáky obsahuje doplnkové granule bohaté na vitamíny A, D3, E a C, ako aj fosfor a vápnik. Podávaním takéhoto krmiva sa staráte o imunitný a tráviaci systém svojho domáceho maznáčika.

Veľké papagáje majú vyššie energetické nároky, a preto vyžadujú vyšší príjem kalórií. Do krmiva pre veľké vtáky sa pridávajú semená a orechy (makadamové, brazílske, arašidové) bohaté na vitamín E, ktorý podporuje imunitný systém. Pridanie ovocia v podobe ananásu, manga, brusníc alebo marhúľ poskytuje optimálne množstvo prvkov a minerálov. Okrem toho je ovocie pre papagáje prirodzenou pochúťkou.

Kanárik vo svojej strave potrebuje vyváženú zmes semien s pridaným ovocím, ktoré mu dodá vitamíny a minerály. Amarant a sezam sú cenným zdrojom tukov a bielkovín. Zrno z týchto rastlín by malo byť súčasťou krmiva. Dávajte pozor, či krmivo obsahuje zložky bohaté na vitamín C, ktorý ovplyvňuje farbu operenia.

Zebry by mali v každodennej strave dostávať dostatočné množstvo obilnín a semien. Krmivo pre zebry musí byť výživné a ľahko stráviteľné, bohaté na kanár a ľan, ktoré dodávajú vitamíny A, A2, B6, B12, zinok, železo, minerálne soli atď. Semená potravy by mali byť malé a mali by zodpovedať veľkosti zobáka.

Líši sa potrava vtákov žijúcich v klietkach od potravy voľne žijúcich vtákov?

Oplatí sa oboznámiť sa s informáciami o kŕmení jednotlivých druhov vtákov. Rozdiely spôsobené veľkosťou, aktivitou a druhom zvieraťa znamenajú, že každé okrídlené zviera potrebuje iné živiny v iných dávkach. Nezabudnite, že krmivo pre vtáky v klietkach by malo obsahovať menej kalórií ako krmivo pre zvieratá, ktoré môžu voľne lietať vo voliére. Vtáky žijúce v klietke majú menej príležitostí spáliť prebytočnú energiu. Nedostatok pohybu a príliš kalorické krmivo môžu prispieť k nadváhe opereného domáceho maznáčika. Množstvo základného krmiva pre vtáky by sa malo prispôsobiť podmienkam, v ktorých zvieratá žijú.

Výživa vtákov chovaných na farmách sa líši od výživy voľne žijúcich vtákov. Dôvodom sú rozdiely v spôsobe života týchto vtákov. Okrem toho by ste svojho domáceho miláčika nemali kŕmiť tým, čo je určené pre ľudí - obsah určitých látok v ľudskej potrave môže byť pre exotické vtáky škodlivý a mať zlý vplyv na ich vývoj.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Spokojná
2024-06-17
ok
pixel