Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Posteľné rohože

( počet produktov: 13 )

Pelechy pre mačky, rohože

Spánok je pre vašu mačku jedným z najdôležitejších aspektov jej života. Spanie mačky vo vašej posteli počas obdobia liahnutia však nie je najlepšou voľbou.

Pripravte pre svojho domáceho miláčika samostatný pelech, v ktorom si môže často zdriemnuť. Mačky spia takmer 16 hodín denne, preto je mačací pelech nevyhnutnou súčasťou vybavenia vašej domácnosti. Samozrejme, mačka môže spať kdekoľvek, ale presne tak isto ako človek - na to predsa nepotrebuje posteľ, ale odpočinok na nej je oveľa cennejší. Vaša mačka rozmýšľa presne rovnako a tiež potrebuje svoj vlastný pelech a trochu súkromia, čo pelech zaručuje.

Uvedomte si, že ani ten najkrajší a najdrahší pelech pre mačky vám nedá záruku, že si doň váš domáci miláčik skutočne ľahne a zdriemne si. Niekedy je potrebné vyskúšať niekoľko foriem podstielky metódou pokusov a omylov. Skúste umiestniť pelech na miesto, kde sa vaša mačka zdržiava a spí najčastejšie. V obchode so zvieratami AraZoo nájdete niekoľko druhov podstielky, ktoré sa vášmu zvieratku určite budú páčiť. Preto si skôr či neskôr vyberiete pelech, ktorý vašej mačke stopercentne vyhovuje a bude na ňom odpočívať často a so skutočným potešením.

Poskytnite svojmu domácemu miláčikovi tie najlepšie podmienky na spánok a odpočinok. Správne pelechy pre mačky dokážu poskytnúť podmienky na toľko potrebný odpočinok. Mačky naozaj dlho spia - a spánok je tým cennejší, čím lepšie sú podmienky, v ktorých prebieha. Ak vaša mačka dostane možnosť pohodlného odpočinku, odvďačí sa vám svojou láskou a dôverou a bude tiež oveľa ochotnejšia tráviť čas hrou, pretože na to bude mať dostatok síl.

Mačky milujú spánok! Preto by ste výber mačacieho pelechu nemali nechať na náhodu. Vyberte si mačací pelech, ktorý bude pohodlný a bude sa páčiť vášmu vrčaniu, ale nezabudnite ani na seba! Vybraný mačací pelech bude niečo, na čo sa budete pozerať s najväčšou pravdepodobnosťou niekoľko nasledujúcich rokov. Preto si nevyberajte pelech pre mačky, ktorý je jednoducho škaredý, aj keď stojí o pár zlotých menej. Ak si všetky interiéry zariadite s veľkou starostlivosťou a dáte si záležať na výbere správneho nábytku a dekorácií, vyberte si pelech pre mačky, ktorý sa k celku hodí!

Existuje ideálne miesto pre mačací pelech v byte? Opatrovatelia mačiek musia často vyskúšať niekoľko miest na umiestnenie mačacieho pelechu, kým konečne nájdu to, ktoré sa ich mňaukajúcemu priateľovi bude páčiť. Jedno je isté - mačací pelech by nemal byť umiestnený na veľmi frekventovanom mieste, napríklad uprostred chodby, kde sa pohybuje najviac ľudí.

Pre mačací pelech vyberte odľahlé miesto, kde si vaša mačička môže odpočinúť. Nezabudnite, že mačky chodia po vlastných cestičkách, takže môže trvať nejaký čas, kým si vaša mačička zvykne na nový pelech. Je tiež dôležité, aby sa mačací pelech nachádzal v blízkosti misky na odpadky a ďaleko od zariadení, ktoré vytvárajú hluk, ako je napríklad práčka alebo hlasné rádio.

Ktorý pelech pre mačky si vybrať?

Mačka si môže namiesto mačacieho pelechu vybrať iné miesto na spanie - stôl, parapet alebo skrinku na topánky - ale stále by mala mať svoj vlastný mačací pelech, miesto, ktoré patrí len jej.

Pelech pre mačky môže mať mnoho podôb. K dispozícii sú pelechy rôznych zaujímavých tvarov. Vankúše rôznych vzorov a veľkostí sú jednoduchým a pohodlným riešením. Môžu byť umiestnené kdekoľvek: na podlahe, na skrini, na širšom parapete - kdekoľvek, kde mačka rada sedí. Sú lacným riešením a ľahko sa čistia.

V prípade domáceho maznáčika, ktorý rád mení miesto na spanie, sa dobre hodí aj podložka pre mačky. Je mobilná, zaberá málo miesta a ľahko sa umýva. Pelechy pre mačky vo forme podložky môžu byť vyrobené napríklad z ovčej vlny alebo vlny s prímesou akrylu. Tento typ mačacieho pelechu je skvelou voľbou, ak so svojou mačkou často cestujete a chcete mať mačací pelech stále so sebou.

Mäkké ohrádky pre veľké a malé mačky sú obľúbenou voľbou. Sú veľmi pohodlné a dodávajú sa v rôznych farbách a dizajnoch. Majú vyvýšené steny, takže sa hodia pre mačky, ktoré majú rady uzavreté priestory. Mnohé mačky ich majú rady - súvisí to s mačacím inštinktom dravca a spája sa to s veľmi bezpečným miestom, t. j. takým, kam sa nezvaní hostia nevkradnú.

Búda alebo domček je o niečo drahší pelech, ktorý dobre slúži nielen ako lôžko pre mačku, ale aj ako miesto na hranie. Domčeky môžu byť vyrobené z mäkkej tkaniny, ale aj z dreva, v kombinácii so škrabadlom alebo poskladané. Vytvárajú uzavretý priestor, kde sa zviera môže schovať. Škrabadlá sú skvelým spôsobom, ako poskytnúť mačke nielen miesto na spanie, ale aj na vyplnenie voľného času a poskytnúť jej miesto na brúsenie pazúrov. Mačka sa v domčeku pre mačky bude cítiť bezpečne a pokojne a škrabadlo ju zabaví na celé hodiny a odpúta jej pozornosť od ostatného zariadenia v dome.

Ďalším typom pelechu pre mačky sú krásne koše z prútia, ku ktorým je často pripevnený vankúš alebo deka. Mačky milujú prútie, ktoré okrem toho, že je mäkké, slúži aj ako škrabadlo pre ich pazúriky. Koše sú vyrobené z prírodného a ekologického materiálu. Ak sa vašej mačke nepáči, môže ho použiť ako košík na hračky. Prútené pelechy pre mačky sú tiež veľmi príjemnou dekoráciou pre oči a mačky a prútené pelechy alebo koše majú vďaka popkultúre už roky veľmi pozitívnu asociáciu.

Nevýhodou prúteného pelechu pre mačky je, že zvyčajne zaberá veľa miesta a je ťažké ho vziať so sebou napríklad na cesty. Prútené pelechy pre mačky sú zvyčajne vystlané mäkkými textíliami, ktoré mačky milujú - napríklad vankúšmi alebo dekami. Prútené pelechy pre mačky vyzerajú veľmi štýlovo. Pre vašu mačku budú nielen praktickým a funkčným miestom na spanie, ale aj skutočnou dekoráciou. Ideálne sa hodia napríklad do bytov v škandinávskom, boho alebo ekoštýle.

Nástenné postele sú mäkké police s efektnými tvarmi. Sú lemované hrubou látkou, vyzerajú esteticky a poskytujú skvelý hrací prvok pre mačku, ktorá rada skáče na vyššie plochy. Mačky sa v nich cítia veľmi bezpečne. Radiátorové pelechy sa zavesia na radiátor. Majú podobu hojdacích sietí, ktoré sa zavesia na radiátor, aby sa mačka mohla schúliť vedľa nich.

Najpríjemnejšie obdobie pre vášho domáceho miláčika je počas vykurovacej sezóny. Mačky majú rady najmä teplé miesta, ale je dôležité pamätať na to, aby ste radiátor nezapínali na najvyšší výkon, pretože mačky majú radi teplo, ale nesmie byť nadmerné. Tieto zvieratá vnímajú teplotu trochu iným spôsobom ako ľudia - môžu si uvedomiť, že je príliš horúco, až keď si nejakým spôsobom fyzicky ublížia, a tomu je lepšie predísť.

Nemusíte kupovať špeciálnu posteľ pre svoju mačku, aby mohla spať pri radiátore. Stačí, ak si z nepoužívanej deky a niekoľkých vankúšov urobíte hniezdo hneď vedľa radiátora, aby bola vaša mačka v teple a pohodlí. Ak to však urobíte, mali by ste si uvedomiť, že posteľ bude často potrebné preliezať. Vaše mačiatko sa určite poteší možnosti odkryť si starostlivo pripravené, pohodlné a útulné miesto na spanie.

Tunely a spacie vaky sú určené pre domáce zvieratá, ktoré majú rady úzke zákutia. Sú mimoriadne teplé a pohodlné. Nezaberajú veľa miesta a mačka ich môže využívať aj na hranie alebo schovávanie. Ležadlo pre mačky je vyrobené z odolného materiálu. Má moderný dizajn a je k dispozícii v rôznych veľkostiach - poslúži ako pelech pre veľkú aj malú mačku. Je vyplnený silikónovými guličkami a prispôsobí sa telu zvieraťa. Veľmi ľahko sa udržiava v čistote.

Na trhu nájdete aj závesné pelechy, ktoré sú skvelé pre mačky, ktoré rady trávia čas vo výške. Vaša mačka sa môže na takomto mieste schúliť a v pokoji a z diaľky pozorovať obyvateľov. Takéto závesné pelechy sú veľmi pohodlné a zvyčajne aj lacné - majú však jednu podstatnú nevýhodu. Ich inštalácia si zvyčajne vyžaduje vŕtanie do steny - preto sa neodporúča napríklad pre opatrovateľov mačiek, ktorí si prenajímajú byt.

Vlastnosti ideálneho pelechu pre mačky

Pelechy pre mačky sa vyrábajú v rôznych dizajnoch, farbách a tvaroch. Pre zviera na ich spracovaní a štýle dizajnu vôbec nezáleží. Oplatí sa však hľadať podstielku vyrobenú z kvalitných materiálov. Venujte pozornosť ich funkčnosti. Oplatí sa, ak plnia viac ako jednu funkciu.

Okrem spania môžu slúžiť aj ako miesto na hranie alebo úkryt pred vonkajším svetom. Na správaní mačky záleží, aký pelech pre mačku si vyberiete. Pozrite sa, kde váš domáci miláčik najčastejšie spáva. Ak leží na podlahe alebo na parapete, znamená to, že má rada tvrdé povrchy. Ak zistíte, že vaše zvieratko spí v zásuvke alebo v úzkom boxe - uprednostňuje stiesnené priestory.

Pozorovanie vášho domáceho maznáčika je kľúčom k nájdeniu správneho typu pelechu pre mačky. Koniec koncov, žiadne dve mačky nie sú rovnaké, takže ku kúpe každého pelechu pre mačku musíte pristupovať veľmi individuálne. Môže sa stať, že vaša mačka nebude chcieť ležať v novom pelechu. Skúste použiť mačaciu mätku - postriekajte ňou podstielku. Táto vôňa má na mačky veľmi príťažlivý účinok.

Ak sa stále vyhýba lehátku, možno mu vadí farba, látka alebo chemický zápach. Alebo je možno problém len v mieste, kde ste ležadlo umiestnili? Presuňte ho na miesto, kde vaša mačka najčastejšie odpočíva. Alebo jednoducho dajte svojej mačke čas - nech si zvykne na nové miesto na spanie.

Nech už potrebujete akýkoľvek pelech alebo podložku pre mačky, neváhajte si pozrieť recenzie rôznych produktov - ľudia sa veľmi radi podelia o príbehy svojich mačiek. Možno v niektorom z nich nájdete mačku, ktorá sa správa podobne ako tá vaša, a podľa toho sa rozhodnete. Dozviete sa tiež veľa o kvalite vyhotovenia a odolnosti konkrétneho pelechu, čo je veľmi dôležité.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7013 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-05-28
uvidíme, zatiaľ mu chutí...
2024-05-27
Rýchle, prehľadné, dobrá informovanosť o stave objednávky.
pixel