Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Čistota

( počet produktov: 8 )

Starostlivosť o psa - prečo je dôležitá?

Zdravý pes je dobre upravený pes - to je dosť zjednodušené, hoci nie bezdôvodne. Zdravie sa prejavuje nielen v nálade alebo správaní, ale aj vo vzhľade a vôni psa. Preto je starostlivosť o psa takou dôležitou súčasťou preventívnej zdravotnej starostlivosti - a to pre štvornohého psa prakticky v každom veku.

Čistý a dobre upravený pes bude pravdepodobne v dobrom zdravotnom stave, nebude príčinou nepríjemných pachov v dome a jeho srsť a koža nebudú skvelým miestom pre parazity. Nielenže sú veľmi nepríjemné, ale môžu byť aj zdrojom nebezpečných chorôb, preto je správna starostlivosť o srsť psa taká dôležitá - parazity, ktorými sa pes živí, sa môžu šíriť po celom dome a napadnúť aj iné domáce zvieratá a ľudí.

Hygiena vášho psa je jednou z najdôležitejších otázok, pokiaľ ide o správnu starostlivosť - čistý pes nielen pekne vyzerá, ale má aj šancu na dlhý a zdravý život. Zabezpečiť, aby to bolo správne, nie je také ťažké, ako sa môže zdať, a váš pes aj celá vaša domácnosť z toho budú mať úžitok.

Starostlivosť o psa a hygiena - čo vám s tým pomôže?

Dom, v ktorom žije pes, nemusí byť nevyhnutne miestom, kde sa šíri nepríjemný zápach. Nie je pravda, že psy len zapáchajú - majú svoj charakteristický zápach, ale intenzita zápachu alebo výrazné zhoršenie zápachu znamená, že pes môže mať problém. Často je to spôsobené nedostatočnou starostlivosťou. Ako sa staráte o hygienu svojho psa?

Kúpanie psích šampónov, používanie prípravkov proti blchám a kliešťom, vyčesávanie srsti a kontrola jej stavu po každej prechádzke určite pomôžu. Prípravky na starostlivosť o psa, ktoré sú k dispozícii v našom obchode, vám v prípade potreby pomôžu bojovať aj proti nepríjemnému zápachu v dome.

Zásobníky na psie exkrementy, ktoré sú k dispozícii v našej ponuke, tiež pomôžu zabezpečiť lepšiu hygienu, pretože pomôžu naučiť vášho psa, aby si uľavil na určených miestach - čo je dôležité najmä u šteniat, ktoré ešte nevedia signalizovať, že potrebujú ísť von. Sú užitočné aj pri starších a chorých psoch, kde je hygiena obzvlášť dôležitá.

Čistiace prostriedky pre psa - ako si ich vybrať?

Správna starostlivosť a hygiena vášho psa si často vyžaduje nákup správnych výrobkov na tento účel. Čo by ste mali zvážiť pri ich výbere?Správna starostlivosť a hygiena vášho psa si často vyžaduje nákup správnych výrobkov na tento účel. Čo by ste mali zvážiť pri ich výbere?

Psia pokožka je úplne iná ako ľudská, preto sú pre ňu určené úplne iné kozmetické prípravky a šampóny. Výrobky vyvinuté s ohľadom na starostlivosť o psov sú pre psov bezpečnejšie, a preto vždy stoja za vašu pozornosť. Testované, vysokokvalitné výrobky znižujú pravdepodobnosť výskytu alergickej reakcie, hoci vždy sa oplatí urobiť test na svojom psovi, aby ste zistili, či mu šampón alebo iný kozmetický prípravok neublíži.

Ak máte problémy s výberom správnych čistiacich prostriedkov pre svojho psa, je vhodné požiadať o radu svojho veterinára, ktorý vám s tým pomôže a v prípade potreby nariadi príslušné testy a liečbu, po ktorej zmizne aj zápach.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-21
ok.
2024-06-21
Ok
pixel