Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Na blchy a kliešte

( počet produktov: 11 )

Čo na blchy u mačky? Ktoré prípravky na kliešte pre moju mačku?

Jar a leto sú obdobím, keď by sa mala venovať osobitná pozornosť starostlivosti o mačku. Vtedy si môžete všimnúť skutočnú vyrážku od bĺch a kliešťov. Kliešte sú nebezpečné nielen pre mačky, ale aj pre ľudí. Prenášajú nebezpečné choroby, ako je borelióza a babezióza. Močíky, ktoré sa stali obeťou parazitov, sa intenzívne škriabu, čo môže spôsobiť rany a podráždiť kožu. Mačky, ktoré chodia von, sú obzvlášť náchylné na blchy a kliešte, ale ani mačky žijúce v interiéri sa nemôžu cítiť úplne bezpečne. Ako sa teda zbaviť bĺch u vašej mačky?

Prevencia pomáha predchádzať výskytu parazitov. Časté vyčesávanie mačacej srsti vám pomôže rýchlo zistiť, či sa na koži vášho domáceho maznáčika objavili prvé blchy alebo kliešte. Je veľmi dôležité reagovať rýchlo. Včasné odhalenie problému môže zabrániť skutočnému zamoreniu blchami. Dobrým spôsobom je aj kúpanie. Mačky však nie sú veľkými milovníkmi vody a táto metóda nebude účinná v každom prípade. Ak tieto metódy zlyhajú, použite prípravky dostupné v obchodoch so zvieratami a na veterinárnych klinikách. Kliešte aj blchy vašej mačky môžu predstavovať vážnu hrozbu pre vášho domáceho miláčika. Nepodceňujte problém napadnutia vašej mačky blchami!

Odpudzovače bĺch a kliešťov pre mačky sú ľahko dostupné a predovšetkým účinné. Delia sa na prípravky, ktoré odpudzujú blchy a kliešte, a na prípravky, ktoré bojujú proti parazitom. Preto sa môžu používať preventívne alebo v prípade napadnutia blchami alebo kliešťami. Špecifiká proti parazitom sú dostupné v niekoľkých rôznych formách, sú vhodné na použitie a účinné až niekoľko mesiacov.

Prípravok proti blchám a kliešťom pre mačky - forma výrobku a použitie.

Blchy a kliešte číhajú všade. Našťastie je na trhu k dispozícii mnoho prípravkov, ktoré pomáhajú bojovať proti parazitom a dlhodobo sa ich zbaviť. Najobľúbenejšie sú:

Kvapky proti blchám a kliešťom pre mačky - spot-on prípravky sú u majiteľov mačiek veľmi obľúbené. Sú vo forme kvapiek aplikovaných na kožu mačky, najlepšie medzi lopatky. Obsahujú insekticídne látky, ktoré zabíjajú blchy, kliešte a vši už po niekoľkých hodinách. Prípravok proti kliešťom pre mačky vo forme kvapiek parazity nielen odstráni, ale aj ochráni pred ich opätovným výskytom až na niekoľko týždňov. Je potrebné si uvedomiť, že účinná látka v prípravkoch pre mačky sa líši od tej, ktorú obsahujú ich psie náprotivky. Preto by sa prípravky určené výlučne pre psov nemali používať u mačiek.

Obojok proti blchám pre mačky - obojok je veľmi pohodlné riešenie. Na odpudzovanie mačacích bĺch sú k dispozícii obojky na báze prírodných éterických olejov. Ak je však mačka už napadnutá, pomôžu jej obojky s účinnými látkami, ktoré likvidujú blchy, kliešte a iný hmyz. Obojok proti blchám pre mačky funguje až niekoľko mesiacov, ale kvôli jeho pružnosti existuje možnosť, že ho mačka stratí. Podobne funguje aj obojok proti kliešťom pre vašu mačku. Opäť sa uistite, že ste si vybrali rôzne výrobky pre psov a mačky vhodné pre vášho domáceho miláčika.

Spreje a prášky - spreje alebo prášky sa aplikujú na celý povrch srsti mačky. V súčasnosti sa už často nepoužívajú z obavy, že by si mačka mohla prípravok zo srsti zlízať. Táto forma výrobku však bude dobre fungovať v okolí vášho domáceho maznáčika. Prášok alebo sprej by sa mal aplikovať na miesta, kde sa mačka často zdržiava. Tým sa zbavíte bĺch z postele alebo koberca a zabránite larvám, aby dozrievali a množili sa parazity.

Čo treba zvážiť pri výbere produktu?

Prípravok proti blchám pre mačky je užitočným produktom v domácnosti každého opatrovateľa mačiek. Pri výbere správneho výrobku je potrebné zohľadniť niekoľko dôležitých aspektov. Na začiatku je vhodné určiť závažnosť problému. Takto sa účinne zbavíte bĺch u vašej mačky. Prípravky proti kliešťom sú užitočné najmä na jar a v lete.

Ak chcete zabrániť tomu, aby vaša mačka dostala kliešte alebo blchy, je dobré zaobstarať si repelenty, zvyčajne prírodného zloženia. Tieto prípravky sú pre vašu mačku neškodné, vydržia až niekoľko mesiacov a účinne odpudzujú parazity. Ak už vaša mačka bojuje s kliešťami alebo blchami, musíte vytiahnuť ťažké zbrane. V tomto prípade sú najlepším riešením biocídne prípravky, ktoré účinne odstránia parazity na tele vášho domáceho maznáčika a poskytnú mu ochranu na niekoľko týždňov.

Je tiež dôležité venovať pozornosť veku a stavu mačky. Niektoré prípravky sa nemôžu používať u mačiatok, gravidných a dojčiacich mačiek. Je dôležité pozorne si prečítať obal konkrétneho výrobku, kde sú uvedené informácie o spôsobe aplikácie a kontraindikáciách. Dobre zvolené a účinné prostriedky proti blchám a kliešťom udržia vašu mačku v bezpečí a mnoho týždňov bez týchto nezvaných hostí. Bez ohľadu na to, či má vaša mačka blchy alebo kliešte, zbavenie sa nezvaných hostí by malo byť vašou prioritou.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7265 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-21
Ok
2024-06-20
Rýchle dodanie, komunikácia rýchla.
pixel