Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Transportéry

( počet produktov: 1 )

Prepravka na hlodavce je nevyhnutnou súčasťou výbavy malých zvierat. Nenoste ich v rukách ani v kartónových škatuliach. Vždy umiestnite svojho drobca do prepravky, bez ohľadu na to, ako ďaleko musíte cestovať.

Prepravka na hlodavce je najčastejšie užitočná, keď potrebujete navštíviť veterinára. Aj keď bývate blízko kliniky - nenoste svoje zviera v náručí. Môže sa vyľakať nových zvukov alebo pachov a pokúsiť sa utiecť. Transportér predstavuje nielen pohodlnú cestu, ale aj pocit bezpečia a úkryt pre vaše zviera.

Ak radi cestujete, plánujete dovolenku a viete, že nechcete nechať svojho domáceho miláčika v rukách cudzích ľudí - ak máte prepravku, môžete vziať svojho miláčika so sebou. Zvieratá, ktoré predtým necestovali, budú určite pociťovať úzkosť. Do prepravky vložte predmet s vôňou, ktorú zviera predtým poznalo. Z bezpečnostných dôvodov vysteľte prepravku hrubou, mäkkou dekou. Zabezpečte zvieraťu jedlo, prístup k vode, krmivu a vyrazte na cestu!

Ako si vybrať nosič na hlodavce?

Existuje niekoľko modelov prenosných domčekov pre malé poplatky. Domček s horným otváraním je ideálnym transportným zariadením pre škrečka. Vďaka dvierkam na hornej stene je vynášanie zvieraťa bezpečné - má zablokovanú možnú únikovú cestu. Je vyrobený z plastu, takže jeho udržiavanie v čistote nie je problém. Vo veku má veľké otvory, vďaka ktorým je vetranie správne a zviera nemá problém s dýchaním. Okrem toho je veľmi robustná.

Nádoba, ktorá sa otvára zboku, sa hodí ako prepravka pre morča, ktoré nie je plaché. Je vyrobená z plastu a je robustná. Vetrá vzduch rovnako dobre ako prepravka s hornými dvierkami.

Dobrou voľbou je aj prenosná taška, ktorej dvierka sa otvárajú aj zboku. Je väčšia, ale ľahšia ako plastové nádoby, takže sa najlepšie uplatní pri väčších zvieratách - pre králika alebo ako prepravka pre morča. Cena výrobku je vyššia vzhľadom na materiál, z ktorého je taška vyrobená. Jeho čistenie môže byť väčší problém ako v prípade plastovej nádoby, ale je stabilnejší. Poskytuje dobré vetranie a prístup čerstvého vzduchu.

Jednorazové prepravné boxy z papiera boli vytvorené pre tých, ktorí si cenia ekologický prístup k životu. Sú veľmi ľahké a praktické, ale sú nestabilné, málo pevné a zle držia teplo.

Najlepšie transportéry pre hlodavce

Pri výbere prepravcu je veľmi dôležitá kvalita výrobku. Musí byť pevný a robustný. Nemal by sa rozpadnúť ani po páde. Oplatí sa vybrať taký, ktorý nepodľahne ničivej sile pazúrov a zubov hlodavcov.

Nádoba musí mať tiež správnu veľkosť. Prepravka pre džungľového škrečka a prepravka pre sýrskeho škrečka sa veľkosťou nelíšia, ale pre králika alebo morča budú nevhodné. Kontajnery musia byť dostatočne veľké, aby sa zviera cítilo pohodlne, mohlo si ľahnúť, natiahnuť sa, zmeniť polohu a malo voľný priestor.

Pri výbere prepravky na hlodavce venujte osobitnú pozornosť vetraniu nádoby. Otvory na prístup vzduchu by mali byť umiestnené v hornej časti a po stranách nádoby. Nesmie ich však byť príliš veľa - príliš veľa otvorov nechráni zviera pred vetrom a chladom.

Zvážte, či je pre batoľa úkryt pohodlný a vhodný. Ak sa váš hlodavec necíti dobre v tmavých priestoroch, uistite sa, že sú tam priehľadné steny, cez ktoré váš drobec vidí svet a vy - ako majiteľ - ho môžete sledovať.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Spokojnost
2024-06-17
S vybavením i doručením som spokojná
pixel