Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Vnútorné filtre

( počet produktov: 17 )

Vnútorné akváriové filtre

Udržiavanie primeranej úrovne čistoty je predpokladom, na ktorom by mala byť založená profesionálna akvaristika. Vnútorné filtre sú zariadenia, ktoré slúžia na čistenie prirodzeného prostredia rýb a iných vodných organizmov. Použitie vhodných filtračných prvkov zabezpečuje udržiavanie optimálnej kyslosti a tvrdosti vody. Filter sa okrem iného vyberá podľa veľkosti akvária. Ak vlastníte malé akvárium, postačí vám vnútorný filter. Malé akváriá nie je potrebné čistiť pomocou externého filtra.

Vnútorné akváriové filtre sú ideálnym riešením pre tých, ktorí s akvaristikou začínajú. Napriek svojej malej veľkosti udržiavajú vodu čistú a priezračnú. Dobre odstraňujú všetky nečistoty, pracujú ticho a sú energeticky účinné. Vnútorný akváriový filter možno použiť pre sladkú aj morskú vodu. Pri výbere stačí venovať pozornosť jeho modelu. Nezabudnite tiež prispôsobiť výkon filtra veľkosti akvária, ktoré máte. To zaručí lepšie čistenie vody a optimálne pracovné podmienky.

V obchode AraZoo.sk nájdete najlepšie čističe vody pre vnútorné použitie, ktoré vám pomôžu udržať vaše akvárium čisté a vytvoriť ideálne podmienky pre život rýb a iných vodných živočíchov. Vďaka nim sa nebudete musieť obávať chorôb svojich rybích oddelení a zároveň sa budete môcť rozhodnúť pre chov náročnejších druhov. Vnútorné akváriové filtre pomáhajú bojovať aj s bežnými problémami začiatočníkov a pokročilých akvaristov, ako sú riasy.

Vnútorný akváriový filter - ako funguje?

Vnútorné akváriové filtre čistia vodnú nádrž najmä pomocou mechanických kaziet. Tieto zariadenia sú vybavené čerpadlom alebo perlátorom, ktorý zabezpečuje cirkuláciu vody. Súčasťou čističky vody je aj špongia, na ktorej povrchu sa vyvíja skupina baktérií, ktoré tvoria biologický filter. Najlepší vnútorný filter má možnosť pridať samostatnú biologickú vložku.

Príkladom vnútorného čističa je filter pod štrkom, ktorý je namontovaný na dne akvária. Vnútorný spodný filter využíva povrch substrátu ako filtračné médium. Čerpadlo je umiestnené vo vnútri akvária, prívod je umiestnený na dne a starostlivo zakrytý štrkom. To vám pomôže nastaviť výzdobu akvária podľa vašich predstáv bez toho, aby ste museli schovávať nevzhľadný filter za rastliny zasadené v substráte.

Vnútorné akváriové filtre sa dobre osvedčia v menších nádržiach a vtedy, keď nie je dostatok miesta na inštaláciu vonkajšieho filtra mimo nádrže. Sú relatívne lacné, energeticky účinné a ľahko sa inštalujú a prevádzkujú. Vyznačujú sa vynikajúcou mechanickou filtráciou - dobre odstraňujú fyzikálne nečistoty. Aby bol model účinný, je potrebné ho prispôsobiť veľkosti akvária. Vnútorný akváriový filter tak dokáže účinne prefiltrovať dostatočné množstvo vody bez rizika, že jeho výkon bude príliš nízky. Na druhej strane, filter pre väčšiu nádrž by sa nemal inštalovať do príliš malej nádrže - mohol by ohroziť niektoré ryby alebo rastliny.

Ak neviete, kde si nechať poradiť s výberom zariadenia pre vaše akvárium, nezabudnite, že si môžete kúpiť hotovú súpravu, ktorá často obsahuje aj vnútorný filter prispôsobený akváriu. To je skvelé pre ľudí, ktorí sa nechcú sami zaoberať kritériami výberu zariadenia alebo sa jednoducho chcú spoľahnúť na známu a uznávanú značku.

Vnútorný akváriový filter - na čo si dať pozor?

Dobrý vnútorný akváriový filter je vynikajúcim riešením pre začínajúcich akvaristov. Kvalitné zariadenie sa vyznačuje vysokým výkonom a dokonale čistí vodnú nádrž od fyzikálnych aj biologických znečisťujúcich látok, čím vytvára ideálne podmienky pre život vodných organizmov. Pre začiatočníkov je dôležité, že vnútorné akváriové filtre sa ľahko používajú. Nevyžadujú zložitú inštaláciu ani čistenie, takže sú ideálne pre niekoho, kto sa s nimi ešte nestretol.

Nezabudnite na správnu prevádzku vnútorného filtra. Čistička by mala byť počas kŕmenia rýb vypnutá, najmä ak je vo filtri zabudovaná špongia. Pri čistení filtra skontrolujte obežné koleso a všetky časti spájajúce čistič s hubicou. Skontrolujte aj hadicu na vypúšťanie vzduchu, kde sa často hromadí vodný kameň a nečistoty. Ucpaná hadica spôsobuje nedostatočné prevzdušňovanie akvária. Ak sa budete starať o vnútorný filter, akvárium sa bude udržiavať v dobrom stave a nebude vyžadovať zložitú údržbu. Toto je najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť uspokojivý chov rýb.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek vnútorný akváriový filter, je dôležité, aby ste sa naučili, ako ho čistiť. Mnohí ľudia robia chybu, keď dajú celý filter pod tečúcu vodu, čím zničia účinok niekoľkotýždňového budovania špecifickej bakteriálnej flóry v nádrži. Aj ten najlepší vnútorný akváriový filter by sa mal čistiť vo vode vodnej nádrže, v ktorej pracuje. Vyberte špongiu, ktorá je vo vnútri mechanického filtra, a zbavte ju nečistôt opláchnutím v akváriovej vode naliatej do misky. Týmto spôsobom odstránite výkaly rýb, zvyšky potravy alebo rastlín a ponecháte prospešné baktérie pre celý ekosystém.

Vezmite do úvahy, že dobrý vnútorný akváriový filter nielen čistí vodu tým, že ju filtruje cez špeciálny systém, ale tiež zabezpečuje jej dobré prevzdušnenie. Špeciálna hadica by mala byť nasmerovaná tak, aby nasávala vzduch spred vodnej hladiny a čerpala ho priamo do vody. Týmto spôsobom zabezpečíte kyslík, ktorý je nevyhnutný pre rastliny aj ryby. Dbajte len na to, aby prúd vzduchu nebol príliš silný - mohol by poškodiť flóru alebo spôsobiť poranenie rýb.

Ak vlastníte malú vodnú nádrž, je nevyhnutné nainštalovať vnútorný akváriový filter. Spätná väzba od skúsených akvaristov potvrdzuje, že absencia čistiaceho systému vám výrazne sťaží udržiavanie čistoty akvária.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
2024-06-22
Som spokojna s rychlostou vybavenia objednavky,vsetko prebehlo v poriadku,odporucam nakup cez tento e-shop
pixel