Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Krmivo pre hlodavce

( počet produktov: 209 )

Aby sa malý hlodavec mohol dlhodobo tešiť dobrému zdraviu a dobrej kondícii, musí s potravou prijímať všetky potrebné živiny. Jeho strava by mala byť pestrá - monotematická strava vedie k zdravotným problémom.

Nesprávne krmivo pre hlodavce môže viesť k nepríjemným tráviacim ťažkostiam (hnačka, zápcha). Ich strava musí byť bohatá na vlákninu.

Malé bylinožravé zvieratá sú tiež vystavené riziku prerastania a ochorenia zubov. To môže viesť k problémom so srdcom, pečeňou a obličkami. Králiky, činčily alebo morčatá potrebujú mať neustály prístup k predmetom, ktoré im umožnia brúsiť zuby.

V ponuke obchodu nájdete kompletné obilné zmesi bohaté na minerály, vitamíny, prebiotiká a kyselinu omega 3. Všetky výrobky sú laboratórne testované, vytvorené pod dohľadom veterinárov a majú vynikajúcu kvalitu. Správne zložené krmivo pre králiky, morčatá, činčily, myši, škrečky atď. udrží vaše zvieratko zdravé, silné a krásne.

Najlepšie krmivo pre hlodavce - krmivá, kocky a pochutiny

Základné krmivo pre hlodavce je kompletné krmivo, ktoré obsahuje vitamíny a minerály nevyhnutné pre život a zdravie. Suché zmesi obsahujú aj energetické zložky vo forme tukov, sacharidov a bielkovín. Čím sú pestrejšie, tým viac živín telu poskytujú.

Pre zvieratá každého druhu boli vytvorené potraviny, ktoré sú vyvážené tak, aby spĺňali špecifické potreby. Rôzne krmivá sú určené pre morčatá, králiky a činčily, iné pre myši, škrečky a potkany. Správne zvolené pomáhajú udržiavať dobré zdravie a kondíciu. Sú k dispozícii v rôznych príchutiach, ktoré uspokoja aj vyberavé batoľa.

Žuvacie kocky sú nevyhnutné na obrusovanie a udržiavanie správnej dĺžky zubov. Dodávajú sa vo forme minerálnych limetiek s prírodnou alebo rastlinnou príchuťou. Dopĺňajú stravu o vápnik potrebný pre rast a vývoj zvieraťa. Sú zodpovedné za rast kostí a zubov a obrusujú stále rastúce rezáky.

Krmivo pre hlodavce nie je len základné krmivo. Zvieratá majú rady rozmanitosť v strave, preto je dobré dávať im občerstvenie vo forme fliaš s rôznymi príchuťami, napríklad popcorn alebo lesné plody.

Suché krmivo pre hlodavce nie je všetko - nezabudnite na zeleninu!

Dbajte na rozmanitosť stravy hlodavcov a prispôsobte ju individuálnym potrebám jednotlivých druhov. Nevhodná strava vedie k chorobám a zdravotným problémom, preto morčaťu nedávajte potravu pre škrečka. Skontrolujte, akým testom bolo vybrané krmivo pre hlodavce podrobené. Výrobca, ktorý dbá na zdravie, uvádza na obale certifikát kvality a informácie o veterinárnom dohľade. Nezabúdajte, že okrem hotových zmesí by ste mali svojmu domácemu miláčikovi podávať aj čerstvé ovocie a zeleninu. Dobre vyvážená strava zabezpečí, že zviera bude v skvelej kondícii a bude sa cítiť dobre.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Veľmi dobre, pôvodný termín bol štvrtok, doručenie prebehlo v piatok.
2024-06-17
Všetko super, odporúčam
pixel