Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Podložka štrk piesok

( počet produktov: 34 )

Podstielka pre králiky a hlodavce - čo potrebujete vedieť?

Vhodná podstielka pre hlodavce je jedným z najdôležitejších prvkov vybavenia klietky. Jej typ a kvalita rozhodujú o pohodlnosti čistenia, eliminácii nepríjemných pachov a predovšetkým o pohodlí života zvierat. Substrát do klietky sa najčastejšie spája s pilinami. V súčasnosti je na trhu dostupný široký sortiment, ktorý zohľadňuje individuálne potreby hlodavcov. Podstielka pre morča nemusí nutne fungovať pre škrečka. Preto sa oplatí zvážiť a vybrať substrát, ktorý je predovšetkým vhodný pre konkrétny druh hlodavca.

Niektoré malé zvieratá nedokážu zvládnuť vlastnú hygienu. Tie s dlhou srsťou a krátkymi labkami nedosiahnu na citlivé miesta, ktoré je potrebné udržiavať v čistote. Okrem tradičnej podstielky, ktorá sa používa na riešenie fyziologických potrieb, je na trhu k dispozícii špeciálny piesok pre hlodavce na suchý kúpeľ. Musíte však pamätať na jeho pravidelnú výmenu, aby bola hygiena skutočne účinná.

Zverimex AraZoo ponúka široký sortiment podstielky a piesku pre morčatá, škrečky, králiky, potkany a iné zvieratá žijúce v klietkach. Dbajte na hygienu a bezpečnosť svojich domácich miláčikov, vyberte si kvalitný výrobok, ktorý vám umožní udržať vášho malého priateľa v čistote.

Podstielka alebo piliny pre hlodavce - čo si vybrať?

V internetovom obchode je k dispozícii niekoľko druhov substrátov, ktoré sú prispôsobené potrebám konkrétnych druhov hlodavcov. To znamená, že si môžete vybrať tradičné piliny pre hlodavce aj modernejšie a často savejšie materiály pre vaše zvieratko. Pri výbere zvážte aj pohodlnosť čistenia - v niektorých prípadoch sa podsada a odpad odstránia ľahšie ako v iných.

Piliny sú najmenej savý materiál. Sú určené pre zvieratá, ktoré nevylučujú veľa moču. Najlepšie piliny sa vyrábajú z ovocných stromov a pozostávajú z malých vločiek. Je to vhodná podstielka pre škrečka, potkana a zakrslého králika. Na zamaskovanie nepríjemných pachov sa odporúča vybrať podstielku pre hlodavce s ďalšími funkciami, najmä s vôňou. Prírodné vône zvieratám neublížia a nebudú pôsobiť dráždivo, zároveň eliminujú všetky nepríjemné pachy prítomné najmä v okolí klietok obývaných samcami.

Drevený posyp pre hlodavce sú stlačené piliny, ktoré sa vyznačujú vysokou absorpčnou schopnosťou a schopnosťou eliminovať zápach. Kvalitné pelety po rozpade vlhkosťou silno neprášia a sú pre zvieratá bezpečné. Je to vhodná podstielka pre králiky, morčatá a činčily. Nie je vhodná pre škrečky, pretože môže poraniť ich jemné labky. Tento typ podstielky pre hlodavce sa odporúča najmä pre citlivé zvieratá s ochoreniami dýchacích ciest. Nájdete ho vo verziách bez vône alebo s prírodnými vôňami, napríklad s vôňou borovicového dreva.

Kukuričný mulč je vysušená a rozdrvená forma kukuričného klasu. Je to substrát, ktorý dobre absorbuje vlhkosť a pachy. Je mäkký, bezprašný a nealergénny. Je to vhodná podstielka pre škrečky, morčatá, činčily a iné hlodavce, ako aj fretky. Dobre poslúži aj ako podstielka pre králiky, pokiaľ ste si istí, že sa ju vaše zviera nepokúsi zjesť. Majte na pamäti, že ide o jeden z najekologickejších substrátov pre malé zvieratá.

Bentonitová podstielka pre hlodavce je výrobok, ktorý dobre viaže vlhkosť, ale neabsorbuje zápach. Je dosť prašný a pri vystavení vlhkosti vytvára hrudky, ktoré ak zviera zje, môžu zablokovať jeho tráviaci systém. Je to dobrá podstielka pre morčatá, králiky a činčily, ale odporúča sa ju aplikovať lokálne. Dobre poslúži, ak chcete nájsť podstielku pre morča alebo väčšie zviera na toaletu. Úspešne nahradí iný substrát, dobre vynikne z podstielky v klietke a zviera vďaka nemu rýchlejšie pochopí, kde je toaleta.

Silikónová podstielka je vynikajúci absorpčný výrobok, ktorý zároveň eliminuje zápach. Nie je však vhodný ako jediný substrát, pretože v niektorých prípadoch môže spôsobiť otravu. Je vhodná do drôtených klietok alebo ako substrát pod absorpčnú podložku. Je to dobrá podstielka pre potkany, morčatá a činčily. Ako podstielka pre škrečky sa pravdepodobne neosvedčí, pretože ju môžu náhodne zobrať ako súčasť potravy, najmä ak už napučala. Môže sa však použiť ako podstielka pre králiky do toalety - niektoré druhy silikónovej podstielky majú praktickú diagnostickú funkciu a úspešne zisťujú choroby na základe zloženia moču.

Pre zvieratá, ktoré vyžadujú suchý kúpeľ, ako napríklad škrečok, je nevyhnutný piesok pre hlodavce. Pri toalete s pieskom sa hlodavce zbavujú olejov, prachu a nečistôt zo srsti, čím si udržiavajú srsť vo výbornej kondícii. Vyberte si piesok s pomerne veľkými zrnami a bez ostrých hrán - najlepšie špecializovaný piesok. Nezabúdajte, že z neho bude dobrá podstielka pre vaše morča, ale len pre samostatnú nádobu na kúpanie. Nesmie sa používať ako substrát v celej klietke.

Podstielka pre hlodavce - na čo si dať pozor?

Výber substrátu pre vášho hlodavca si môže vyžadovať vašu pozornosť. Na začiatku venujte pozornosť individuálnym potrebám vášho domáceho maznáčika, ako aj času, ktorý budete musieť venovať čisteniu. Venujte pozornosť typu substrátu a sledujte reakciu vášho domáceho maznáčika. Možno totiž rýchlo zistíte, že piliny pre vášho králika nie sú tou najlepšou voľbou napriek tomu, že vám ich odporúčajú vaši priatelia, ktorí majú potkany. V takom prípade si vyberte to, čo je pre vaše zviera najlepšie - zabezpečíte tak pohodu vášho zvieraťa, ako aj jeho zdravie.

Vyberte podstielku podľa druhu zvieraťa a jeho veľkosti. Králičia podstielka nemusí byť správnou voľbou pre malého škrečka a môže mu poškriabať labky. Nezabudnite však, že piliny pre škrečka by mali poskytovať hrubú vrstvu substrátu. Škrečky sa podobne ako myši rady zahrabávajú do podstielky a robia si v nej tunely. S väčšou pravdepodobnosťou v ňom budú spať - v tomto prípade sú piliny pre škrečka jedným z najlepších riešení. Stačí pravidelne meniť časť vrstvy a uistiť sa, že ste pre svoje zvieratko pripravili samostatnú toaletu.

Vyberte si výrobky, ktoré nespôsobujú alergie. Bezpečnejšou možnosťou je mulčovanie okvetnými lístkami ovocných stromov. Podstielka z ihličnatých stromov môže spôsobovať alergie a dýchacie problémy. Ak má váš domáci miláčik sklony k obhrýzaniu podstielky - nekupujte výrobky, ktoré môžu upchať jeho tráviaci systém. Berte do úvahy, že niektoré domáce zvieratá môžu mať kontaktné aj peľové alergie. V prípade takéhoto stavu nie sú piliny pre hlodavce dobrou voľbou - lepšou voľbou bude podstielka, ktorá nespôsobuje toľko vznášajúceho sa prachu. Porovnajte niekoľko možností podstielky a vyberte si takú, ktorá bude vyhovovať vášmu zvieratku aj vám.

Nezabúdajte na úlohu, ktorú má podstielka pre škrečka alebo iné malé hospodárske zviera plniť. Jej účelom je predovšetkým uľahčiť udržiavanie poriadku v klietke. Podstielka by sa preto mala dať ľahko meniť alebo umožňovať odstraňovanie výkalov v prípade zvierat, ktoré používajú toaletu.

Okrem toho piliny pre králika alebo iné citlivé zviera nesmú dráždiť a spôsobovať nepohodlie, najmä preto, že sú často aj súčasťou podstielky. Až na konci by ste mali klásť otázky, ako je cena alebo preferencia vône - dôležitejšie je, aby sa zviera v podstielke cítilo pohodlne. Vďaka širokej ponuke výrobkov môžete ľahko nájsť niečo, čo bude vyhovovať vášmu domácemu zvieraťu aj vašej peňaženke.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-15
Všetko v poriadku
2024-07-13
Super
pixel