Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pre činčily

( počet produktov: 18 )

Základné krmivo pre činčily

Správna strava pre činčilu pozostáva zo sena, bylín a granúl. Zviera nepotrebuje živiny z orechov, zeleniny alebo ovocia. Krmivo pre činčily by malo obsahovať vlákninu, ktorá má priaznivý vplyv na bakteriálnu flóru v črevách.

Nevhodná potrava pre činčily, t. j. čerstvé ovocie alebo vlhké bylinky, môže viesť k upchatiu čriev, čo má za následok bolestivú smrť. Monotónna strava, ktorá neposkytuje dostatok živín, môže zviera unudiť a zvýšiť pravdepodobnosť trhania a prežúvania srsti.

Arazoo.sk pet shop ponúka produkty renomovaných značiek vo forme granúl a kompletných zmesí, ktoré pokrývajú denné nutričné požiadavky činčil. Sú k dispozícii v rôznych objemoch a variantoch v závislosti od potrieb zvieraťa.

Ako vybrať krmivo pre činčily?

Granule pre činčily sú najlepšou formou krmiva pre malé hlodavce. Ide o pomleté časti potravy, ktoré sú sformované do malých podlhovastých tyčiniek, ktoré zabraňujú vyberaniu len tých častí, ktoré zviera ochutnalo. Granule sú bohaté na dlhé vlákniny, ktoré zlepšujú činnosť čriev. Prídavok prebiotík má pozitívny vplyv na črevnú flóru. Krmivo zvyšuje žuvacie aktivity a stará sa tak o zuby, ktoré potrebujú neustále obrusovanie. Obsahuje vitamíny A, D3, E a C pre správny zrak, metabolizmus a imunitu.

Krmná zmes pre činčily obsahuje vlákninu, bylinky, ovocie a zeleninu v sušenej forme. Vplývajú na trávenie, dentálnu hygienu, dobrú kondíciu a zdravú srsť. Pôsobia proti plynatosti, majú pozitívny vplyv na žalúdočnú a črevnú sliznicu, upokojujú podráždenie pečene. Obsahujú základné živiny, obohatené o aminokyseliny, vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý a spokojný život. Rozmanitosť zložiek ovplyvňuje chuť krmiva a jeho prijateľnosť pre zvieratá.

Pre zvieratá so špeciálnymi potrebami existujú odborné krmivá, ktoré prešli procesom vytláčania. Potraviny, ktoré prešli týmto procesom, sa vyznačujú lepšou a účinnejšou absorpciou živín v tele. Krmivo je vitaminizované a mineralizované, čo znamená, že obsahuje podstatne viac vitamínov a minerálnych látok ako bežné krmivo. Podporuje zdravie a poskytuje dostatok vitality. Je ľahko stráviteľná a obsahuje veľa hrubej vlákniny, ktorá podporuje činnosť čriev. Pomáha udržiavať zuby vášho domáceho maznáčika v dobrom stave.

Najlepšie krmivo pre činčily - na čo si dať pozor?

Základné krmivo pre činčily ovplyvňuje zdravie, pohodu a kondíciu zvieraťa. Dĺžka života zvieraťa závisí od kvality krmiva. Pri výbere krmiva pre činčily venujte pozornosť zloženiu a pôvodu výrobkov. Krmivo by malo byť prírodné, bez zlepšovadiel alebo umelých prísad. Strava vášho zvieraťa sa musí čo najviac približovať strave činčil vo voľnej prírode. Vyhnite sa zložkám, ktoré neodrážajú prirodzenú stravu: múka, obilniny a cukor. Najlepšie krmivo pre činčily je bohaté na surové bielkoviny, vlákninu, popol, minerály a trochu tuku.

Pri výbere krmiva pre činčily sa riaďte predovšetkým zložením. Vyhnite sa výrobkom s obsahom kukurice, slnečnice, tekvice alebo množstvom sušeného ovocia. Pamätajte, že čím menej obilnín, tým lepšie. Pozor na výrobky s vysokým obsahom bylín a hrubej vlákniny. Prečítajte si analytické zloženie. V kvalitných krmivách pre domáce zvieratá by mal tuk tvoriť 2 až 5 % zloženia, bielkoviny 16 až 20 % a vláknina 16 až 35 %.

Ak má váš domáci miláčik špeciálne stravovacie potreby, zamerajte sa na prémiové krmivá, ktoré obsahujú väčšie množstvo základných zložiek. Pochúťky pre činčily vo forme fliaš alebo kvapiek by sa mali podávať len príležitostne - môžu spôsobiť priberanie vášho zvieraťa.

Pozorne skontrolujte vzhľad a vôňu krmiva - krmivo, ktoré vyzerá ako plesnivé alebo zapácha zeminou, by sa zvieraťu nemalo podávať. Zle skladované, staré krmivo môže u činčil spôsobiť nežiaduce ochorenia.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7264 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-20
Rýchle dodanie, komunikácia rýchla.
2024-06-20
Dobra kumunikacia s predajcom
pixel