Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Kukuričné drevené a štiepkové substráty

( počet produktov: 8 )

Kukuričné, drevené, štiepkové substráty do terárií

Kukuričný substrát a drevené hobliny sú základným prvkom pri chove zvierat žijúcich v suchých a vlhkých oblastiach. Plazy a obojživelníky potrebujú na správne fungovanie špecifickú mikroklímu. Prostredie a okolie majú veľký vplyv na pohodu a zdravie zvierat, preto by sa pri zariaďovaní terária mala venovať osobitná pozornosť výberu vhodnej podstielky.

Pri dokončovaní výbavy pre exotické zviera žijúce v suchom alebo vlhkom prostredí sa zásobte štiepkovou podstielkou a kukuričným substrátom. Náš obchod ponúka výrobky najvyššej kvality, ktoré spĺňajú potreby púštnych, polopúštnych, stepných, vlhkých a tropických obojživelníkov a plazov. Substráty sú k dispozícii v menších a väčších gramážach.

Kukuričný substrát v teráriu - najlepšia podstielka pre suchú mikroklímu

Kukuričná podstielka je prírodná podstielka z kukuričných klasov, ktorú často používajú chovatelia exotických zvierat. Je mimoriadne savá, neutralizuje nepríjemné pachy, nelepí sa na labky a zostáva dlho svieža. Keď ju zvieratá zjedia, nelepí sa na črevá a ľahko sa vylučuje z tela. Okrem toho kukuričný substrát do terária nepráši, takže nedráždi dýchacie cesty ani oči.

Substrát z drevnej štiepky je ideálny pre suché teráriá, ktoré vytvárajú stepné, púštne a polopúštne prostredie. Dobre sa uplatní v teráriu agamy bradatej, stepnej korytnačky a ďalších druhov zvierat, ktoré prirodzene žijú v suchých oblastiach. Je veľmi hygienická a ľahko sa v nej nachádzajú a odstraňujú nečistoty. Je bezpečná aj pre zviera - po zjedení sa rýchlo vylúči. Štiepkový substrát nie je vhodný do vlhkých terárií, pretože ľahko nasiakne vodou a splesnivie.

Obchod ponúka aj drevnú kôru, ktorá je ideálna do mokrých terárií. Je vyrobená z prírodných, biologicky rozložiteľných drevených prvkov. Dobre drží vlhkosť, má bezpečný tvar pre zvieratá a vďaka tepelnej úprave je bez parazitov a baktérií. Tvar kôry podnecuje zvieratá k pohybu - hrabaniu a budovaniu nor.

Kukuričný substrát - na čo sa zamerať pri kúpe?

Kukuričný substrát v teráriu je vhodný pre zvieratá žijúce v suchých oblastiach - púšťach, polopúšťach a stepiach. Vyberajte ho starostlivo podľa druhu zvieraťa - tento typ substrátu nie je vhodný do vlhkých terárií. Do tropického terária je lepšie zvoliť substrát z kôry. Nezabudnite teda vybrať podklad podľa individuálnych potrieb plazov a obojživelníkov.

Substráty do terárií sa líšia v závislosti od požiadaviek zvierat. Vytvárajú špecifické podnebie a v rôznej miere absorbujú vlhkosť. Piesčitý mulč zadržiava vodu krátky čas, a preto je vhodný pre zvieratá žijúce v suchých oblastiach. Pre púštne terárium preto zvoľte kukuričný substrát. Výrobok je cenovo atraktívny v menších aj väčších hmotnostiach. Drevný substrát je na druhej strane ideálny pre tropické terárium. Podstielka ovplyvňuje pohodu, rast a zdravie zvierat, preto je správny výber pri chove exotických zvierat rozhodujúci.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Všetko bez problémov.
2024-06-17
Všetko super, odporúčam
pixel