Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Kŕmenie koní

( počet produktov: 14 )

Krmivo pre kone - pretože hladný kôň je nešťastný kôň

Starostlivosť o koňa je veľká zodpovednosť. Tieto majestátne, krásne, takmer kráľovské zvieratá sú vo všeobecnosti veľmi chúlostivé a vyžadujú si veľkú starostlivosť. O niekom, kto je odolný a veľmi zdravý, sa hovorí, že má "konské zdravie". Toto tvrdenie sa však vzťahuje len na kone, ktorým sa poskytuje správna starostlivosť a ktoré majú správnu stravu. Preto je krmivo pre kone také dôležité pre ich zdravie, pohodu a celkovú kondíciu. Poskytnúť zvieraťu krmivo, ktoré je prispôsobené jeho potrebám a individuálnym podmienkam, je náročná, ale možná úloha.

Na zdravého, spokojného a nakŕmeného koňa je veľmi príjemný pohľad. Je to tiež zviera, ktoré vám rado poslúži - pomôže pri práci alebo pri oddychu. Sú predsa stvorené na pohyb - a krmivo pre kone udrží ich silu na najvyššej úrovni. Vďaka nemu budú zregenerovaní a pripravení na ďalší náročný deň. Nadmerná práca v kombinácii s nekvalitným krmivom alebo krmivom určeným pre kone, ktoré pracujú málo alebo dokonca vôbec, môže vášmu zvieraťu veľmi uškodiť. Aby mohli pracovať, potrebujú energiu, ktorú im poskytuje potrava.

Správne kŕmenie koní je veľmi dôležité - poskytnite im všetko, čo potrebujú, a ušetríte tak veľa času a peňazí. Nebudete musieť príliš často volať veterinára, aby videl vášho koňa. Ušetríte zvieraťu veľa bolesti a utrpenia a zároveň mu zabezpečíte, že vždy privíta všetko, čo ho čaká počas nasledujúceho dňa.

Krmivo pre kone - na čo sa môžete spoľahnúť?

Vieme, aké dôležité je krmivo pre kone, a preto sa v našom obchode snažíme vyhovieť všetkým koňom aj ich majiteľom. Neexistuje univerzálne krmivo pre všetky typy koní, pretože každé zviera je iné a má úplne iné požiadavky, ktoré sa snažíme splniť.

Nájdete tu všetko, čo kone jedia. Okrem iného aj plnohodnotné základné a doplnkové krmivá a krmivá pre zdravé kone a kone s rôznymi zdravotnými problémami. Sortiment zahŕňa krmivo pre ľahko pracujúce a rekreačné kone, ako aj pre stredne ťažké alebo dokonca veľmi ťažké kone a tiež pre westernové kone. Môžete si tu kúpiť aj krmivo pre poníky, ktorí tiež potrebujú správne krmivo.

Choré kone si vyžadujú špeciálne krmivo, ktoré zohľadňuje ich zdravotné nedostatky a potreby. Môžete si kúpiť krmivo pre kone s tráviacimi problémami, náchylné na stres, s kožnými problémami, ako aj krmivo pre gravidné a dojčiace kone a pre žriebätká. K dispozícii je aj krmivo pre športové kone - vysokoenergetická zmes, ktorá im dodáva silu.

Krmivo pre kone - ako si ho vybrať?

Krmivo pre svojho koňa vyberajte obzvlášť starostlivo - vždy vyberajte kvalitné krmivo, ktoré plne spĺňa požiadavky na živiny a vitamíny. Najmä pre začínajúceho chovateľa koní je to pomerne náročná úloha, ale dá sa zvládnuť. Úspešne tak uspokojíte apetít svojich koní a dáte im to, čo potrebujú. Vyžaduje si to len znalosti a ochotu.

Na prvom mieste je vždy blaho zvierat. Krmivo vášho koňa musí v konečnom dôsledku spĺňať všetky jeho potreby. Prispôsobte ho stavu vášho zvieraťa a množstvu práce, ktorú vykonáva. Týmto spôsobom vyberiete krmivo, ktoré dodá vášmu koňovi toľko energie a živín, koľko potrebuje na svoj život a správne fungovanie.

Neriadte sa v prvom rade cenou - lacné krmivo môže byť vhodné aj pre vášho koňa. Najdôležitejšie je zloženie a špecifické potreby vášho koňa, nie cena, ktorú zaň zaplatíte. Ak neviete, čo si vybrať, neváhajte požiadať o radu. Určite vám pomôžu aj iní chovatelia koní, ktorých názory nájdete na internete, alebo veterinári, ktorí sa špecializujú na tieto zvieratá. Využívajte poznatky a skúsenosti iných ľudí v prospech svojich koní - tak si doplníte svoje vedomosti a získate predstavu o tom, ako reagujú kone iných ľudí na konkrétne krmivo. Takto sa budete môcť ľahšie správne rozhodnúť.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
2024-06-22
Som spokojna s rychlostou vybavenia objednavky,vsetko prebehlo v poriadku,odporucam nakup cez tento e-shop
pixel