Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pre ryby koi

( počet produktov: 9 )

Krmivo pre koi kapry - prečo na tom záleží?

Ryby koi zaujmú svojou krásou, sú veľmi pestré a majú zaujímavé usporiadanie škvŕn. Preto sú ideálne pre rybníky, v ktorých väčšinou žijú. Hoci pochádzajú z Japonska, ako záhradné ozdoby sa objavujú po celom svete, aj v Poľsku. Tieto ryby žijú dlho a fascinujú nielen krásnymi farbami, ale aj svojou robustnosťou a veľkosťou - môžu dosiahnuť dĺžku až 90 cm. Chov týchto exotických rýb sa datuje od 19. storočia. V Japonsku sú farebné kapry hrdinami mnohých legiend a majú bohatú symboliku. Čím sa tieto fenomenálne ryby kŕmia?

Krmivo pre koi kapry je veľmi dôležité pre ich zdravie. Ryby, ktoré nedostávajú všetky potrebné živiny, začínajú byť choré a strácajú aj svoju krásnu, nezvyčajnú farbu. Sú tiež náchylnejšie na vznik rôznych ochorení. Sú to v podstate chúlostivé tvory, preto je veľmi dôležité, aby dostávali potravu, ktorá posilní ich imunitu. Potrava je dôležitá aj z hľadiska tvaru tela zvieraťa. Zle upravené krmivo pre ryby koi môže viesť k tomu, že ryby budú príliš vychudnuté a nebudú mať vypuklé brucho.

Krmivo pre koi by malo obsahovať veľa bielkovín. Ryby majú veľký apetít - preto musíte byť opatrní, aby ste ich neprekrmili. Ryby sú spravidla všežravé; vo voľnej prírode sa živia riasami, slimákmi, larvami alebo zvyškami rastlín. Svoje exempláre v jazierku budete najpohodlnejšie kŕmiť hotovými produktmi. Chovatelia často používajú krmivo vo forme peliet alebo plávajúcich tyčiniek. Pre koi je najlepší plnohodnotný a ľahko stráviteľný produkt, ktorý obsahuje aj správne množstvo tuku a vlákniny. Dávajte pozor na veľkosť porcie - príliš veľká môže znečistiť vodu.

Starajte sa o zdravie svojich rýb. Kvalitné krmivo pre koi kapry im dokáže poskytnúť všetky živiny potrebné pre život. Vďaka tomu budú vaše ryby pútať pozornosť a budú živou ozdobou vášho jazierka a záhrady. Nezabudnite, že koi ryby sa kŕmia dvoma spôsobmi. Niektoré sa živia potravou, ktorú nájdu tesne pri dne, iné hľadajú potravu priamo pri vodnej hladine. Taktiež sa neodporúča kŕmiť ryby, keď je teplota vody nižšia ako 10 °C.

Krmivo pre ryby koi - ako si ho vybrať?

Vďaka kráse týchto rýb sú rozšírené po celom svete v mnohých rôznych variantoch. Krmivo pre ryby koi sa dodáva v mnohých variantoch. Aby ste ho mohli vždy čo najlepšie prispôsobiť svojim podmienkam. Potreby týchto rýb sa menia v závislosti od mnohých faktorov. Jedným z nich je napríklad ročné obdobie a z neho vyplývajúca zmena teploty vody. Snažte sa dbať na rozmanitosť potravy pre vaše ryby. V Arazoo nájdete desiatky produktov pre koi kapry, takže to nebude problém. Ako si vybrať ten správny?

Rozmanitosť potravy môže mladému chovateľovi spôsobiť ťažkosti pri hľadaní potravy pre ryby. Pri výbere správneho krmiva sa riaďte predovšetkým podmienkami prostredia. Ak vaše kapry žijú v rybníku, výrazne ich ovplyvňuje vonkajšia teplota. Zohľadnite aj vek rýb a to, že správne krmivo ovplyvňuje úroveň ich sfarbenia. Len najlepšie kŕmené jedince budú vykazovať výnimočné farby.

Potraviny nasypané do jazierka môžu kontaminovať vodu, čo určite ovplyvní zdravie koi kaprov. Dávajte si preto pozor na množstvo nasypaného krmiva a dodržiavajte odporúčania výrobcu. Kvalitné krmivo pre koi ryby sa vo vode nerozkladá, vďaka čomu je čistejšie a kapry ho zjedia celé. Mnohé výrobky obsahujú zložky, ktoré zlepšujú kvalitu vody, v ktorej koi žijú, a znižujú znečistenie po konzumácii krmiva.

Krmivo pre koi - aké máte možnosti?

V internetovom obchode AraZoo zakúpite rôzne krmivá pre ryby koi, ktoré sú pre ne vhodné aj pri veľmi nízkych teplotách. Je potrebné na podporu ich rastu, vyfarbenia alebo na posilnenie ich imunity a zdravotnú prevenciu. Za zmienku stoja výrobky na podporu trávenia a rozvoja svaloviny. Svoje ryby môžete kŕmiť krmivom vo forme peliet alebo im nasypať výživné mini vločky. Premýšľate, ktorý výrobok z ponuky si vybrať?

Dobrou kúpou by bolo krmivo pre koi kapry obsahujúce čistú spirulinu. Táto zložka je zodpovedná za sýtosť farieb rýb. Spirulina obsiahnutá v krmive tiež pôsobí proti tvorbe pruhov na bielych častiach ich tela. Všimli ste si ružový odtieň na rozhraní bielej a červenej farby rybích šupín? Práve tento odtieň môžete odstrániť správnym krmivom.

Váš koi kapor, ktorý práve začína rásť? Kŕmte ich krmivom podporujúcim rast. Krmivo posilní metabolické procesy, aby ryby rýchlo rástli a dosiahli dokonalú formu. Nejde o doplnok stravy, ale o kompletné krmivo pre koi kapry, ktoré spĺňa aj prirodzené výživové potreby zvierat. Zlepšuje ich chuť do jedla a znižuje riziko ochorení.

V AraZoo nájdete krmivo pre dospelé ryby a mláďatá. Planktón prispôsobený vývojovému štádiu koi (dôležitá je veľkosť krmiva) ich dokonale vyživí. Krmivo obsahuje množstvo vitamínov, ktoré stimulujú rast mladých rýb, posilňujú ich imunitu a zvyšujú ich vitalitu. Krmivo tiež spôsobuje, že mláďatá sa ochotne kŕmia.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Spokojnosť
2024-06-23
Super nákup
pixel