Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Rašelinové substráty

( počet produktov: 1 )

Rašelinové substráty do terárií

Vhodný substrát je kľúčovým prvkom pri chove exotických zvierat. Rôzne druhy plazov a obojživelníkov vyžadujú na správny vývoj rôzne podmienky prostredia. Mikroklíma a prostredie majú obrovský vplyv na pohodu a zdravie zvierat, a preto je výber podstielky taký dôležitý.

Zvieratá, ktoré prirodzene žijú vo vlhkom tropickom podnebí, sa najlepšie cítia na pôde, ktorá dobre absorbuje vlhkosť. Preto je pre ne vhodný rašelinový substrát do terária. V našom obchode nájdete široký sortiment rašelinových mulčovadiel, ktoré vytvoria optimálne podmienky pre rast vášho domáceho maznáčika. Sú k dispozícii v menších aj väčších baleniach, v závislosti od individuálnych požiadaviek vášho domáceho maznáčika.

Ponuka vysokokvalitných výrobkov pochádza od známych a uznávaných výrobcov príslušenstva pre exotické zvieratá. V našom obchode nájdete rašelinu pripravenú na použitie aj kocky brikiet, ktoré zmäknú až po zaliatí správnym množstvom vody. Až potom sú vhodné na umiestnenie do terária. Formu rašeliny si vyberte podľa svojich preferencií a preferencií vášho domáceho maznáčika.

Rašelina do terária - najlepší substrát pre vlhké prostredie

Rašelinový substrát pre plazy, obojživelníky a bezstavovce je 100 % prírodný, jemne mletý. Vďaka svojej vysokej pórovitosti si podstielka udržiava dostatočnú vlhkosť a dokonale reprodukuje tropické prostredie plazov a obojživelníkov. Substrát pohlcuje nepríjemné pachy a nehnije ani neplesnivie. Umožňuje udržiavať v teráriu vysokú úroveň hygieny.

Terarijná rašelina je vhodná pre zvieratá žijúce v stredne vlhkých až vysoko vlhkých tropických, bažinatých a džungľových podmienkach. Je vhodná na chov pavúkov, plazov, napr. agamy močiarnej, gekóna veľkoocasého alebo užovky kráľovskej, obojživelníkov, napr. žiab alebo žabiek, bezstavovcov a škorpiónov. Rašelina pre plazy a obojživelníky nie je vhodná na použitie v suchých, púštnych a stepných teráriách. Jemne rozomleté častice vytvárajú jemný prach, ktorý dráždi dýchacie cesty a tráviaci systém zvierat.

Pred vložením do terária si riadne pripravte rašelinový substrát. Umiestnite rašelinový disk do veľkej nádoby s vodou (aspoň 1,5 litra). Zalejte ho 0,5 litra vody a počkajte, kým disk napučí. Prebytočnú tekutinu vypustite a substrát umiestnite do terária. Takto pripravený podklad dokonale napodobní prirodzené vlhké prostredie plazov a obojživelníkov.

Rašelinový substrát do terária - na čo sa zamerať pri kúpe?

Rašelinový substrát do terárií je vhodný na chov zvierat žijúcich vo vlhkých a tropických oblastiach. Nie je vhodný pre suché, stepné, púštne a polopúštne teráriá. Nezabudnite vybrať podstielku podľa individuálnych potrieb zvierat. Len v mikroklíme blízkej prirodzenej sa bude zviera správne vyvíjať.

Substráty do terárií sú prispôsobené potrebám jednotlivých druhov plazov a obojživelníkov. Vytvárajú špecifické mikroklímy so špecifickou úrovňou vlhkosti. Rašelinový mulč si dlhodobo udržiava vlhkosť, a preto je ideálny pre teráriá živočíchov žijúcich v tropických a bažinatých podmienkach. Substrát ovplyvňuje rast, zdravie a pohodu zvierat, preto je dôležité vybrať správny substrát.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-17
Rýchle dodanie.
2024-07-13
Super
pixel