Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Ohrievače

( počet produktov: 6 )

Potrebujem pre svoje akvárium ohrievač?

Akváriové ryby potrebujú v závislosti od druhu primeranú filtráciu, prevzdušňovanie a teplotu vody. V mnohých prípadoch je potrebné vodu v akváriu ohriať, aby sa zabezpečili správne podmienky pre ryby a akváriové rastliny.

V tomto prípade sa vám bude hodiť akváriový ohrievač. V obchode, či už online alebo v kamennej predajni, je potrebné vyhľadať odbornú radu, pretože výber vykurovacieho telesa nesmie byť náhodný. Pri výbere tohto typu zariadenia je potrebné zvážiť mnoho aspektov.

Akváriové ohrievače - typy

Univerzálne ohrievače sú najobľúbenejšie a najzákladnejšie zariadenia používané na ohrev vody v akváriách. Pre tých, ktorí začínajú svoje dobrodružstvo s akvaristikou, bude toto ideálne akváriové vykurovacie teleso. Cena takéhoto ohrievača je relatívne nízka a je ideálny pre menšie akvária - do 50 litrov. Univerzálne ohrievače sa dodávajú vo verziách so zabudovaným termostatom, ale nájdete aj také, ktoré toto zariadenie nemajú.

Ohrievače vo filtri sú zabudované do vonkajších akváriových filtrov. Takéto ohrievače okrem toho, že plnia svoju primárnu funkciu, majú dôležitú výhodu, a to, že sú ukryté vo filtri, takže nezaberajú v akváriu ďalší priestor.

Ak vám záleží na estetických vlastnostiach vášho akvária, pozrite sa na ohrievače pod štrkom. Sú umiestnené na dne akvária pod štrkom a kameňmi. Takýto ohrievač zostáva v akváriu neviditeľný, čo prispieva k vizuálnej príťažlivosti akvária.

Ako si mám vybrať ohrievač pre svoje akvárium?

Optimálna teplota vody pre akváriové ryby je 23 až 30 °C. Ohrievač pomáha udržiavať stálu a vhodnú teplotu vody. Pri výbere správneho ohrievača by ste mali zohľadniť nielen veľkosť akvária, ale aj teplotu v miestnosti a typ akvária (s krytom alebo bez neho). Ako sa teda rozhodnúť, ktorý ohrievač do akvária je pre vás ten pravý?

Veľkosť akvária je prvým a najdôležitejším faktorom, ktorý určuje výber ohrievača. Výkon ohrievača úzko súvisí s objemom akvária. Väčšina akvaristov sa riadi pravidlom 0,5 W na liter vody. Obchody ponúkajú ohrievače s rôznym výkonom, od 5 do 300 W. V prípade veľkých akvárií je možné nainštalovať aj dva ohrievače, aby sa podmienky čo najlepšie prispôsobili potrebám zvierat, ktoré v nich žijú.

Ďalším dôležitým kritériom je termostat. Akváriové ohrievače sú k dispozícii s termostatom alebo bez neho. Ohrievač s termostatom pre akvária je zariadenie, ktoré prispôsobuje teplotu potrebám rýb žijúcich v akváriu. Termostat sa automaticky zapína alebo vypína, čím sa okrem udržiavania optimálnej teploty vody šetrí aj energia. V prípade ohrievačov, ktoré nemajú integrovaný termostat, sa odporúča zakúpiť toto zariadenie samostatne.

Pri výbere ohrievača zohráva veľkú úlohu kvalita a presnosť. Materiály, z ktorých sa vyrábajú akváriové ohrievače, sú zvyčajne sklo alebo plast. Sklenené ohrievače sú bežnejšie, avšak akvaristi si čoraz častejšie vyberajú plastové ohrievače kvôli ich malým rozmerom a nerozbitnému puzdru. Akváriový ohrievač by mal byť predovšetkým vodotesný a odolný voči teplu, aby sa zabezpečila bezpečnosť rýb. Náročné akváriové rastliny a živočíchy potrebujú stálu teplotu, preto je presnosť ohrievača veľmi dôležitá. Dobrý ohrievač akvária umožňuje nastaviť teplotu s presnosťou na 0,5 stupňa C.

Ohrievač akvária: miesto a spôsob inštalácie

Aby ohrievač dobre plnil svoju funkciu, musí byť namontovaný na správnom mieste. Ohrievače sa zvyčajne montujú na stenu akvária. Jedinou výnimkou sú ohrievače pod štrkom, ktoré sú umiestnené na dne akvária. Ohrievač môže byť umiestnený aj vo vnútri alebo vedľa filtra.

Je dôležité, aby bol ohrievač úplne ponorený, potom sa celý jeho výkon použije na ohrev vody. Nemala by sa tiež vypínať. Mal by bežať stále - ohrievače s termostatom sa zapínajú a vypínajú automaticky, čím sa udržiava konštantná teplota vody v nádrži.

Teplota vody je jedným z najdôležitejších faktorov pre optimálne životné podmienky rýb a akváriových rastlín. Príliš studená alebo príliš teplá voda môže viesť k ochoreniam a dokonca k smrti podmorských živočíchov. Preto je dôležité vybrať si správny ohrievač. Akváriový ohrievač s termostatom alebo bez neho, výber výkonu a typu sú dilemy, ktorým musí čeliť mnoho chovateľov rýb. Dobrý výber ohrievača však rozhodne o tom, či sa budete môcť dlho tešiť zo svojho podvodného kráľovstva.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-22
Je to moja už asi 5obj.zamna spokojnosť, akurát krabice by mohli byť trošku pevnejšie..ináč spokojná
2024-06-21
Rýchle vybavenie mojej objednávky,aj dodanie tovaru,dobrá cena a malý darček pre domáceho miláčika
pixel