Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Potrava pre korytnačky

( počet produktov: 29 )

Potrava suchozemských a vodných korytnačiek - najdôležitejšia je vyvážená strava

Máloktoré domáce zviera je také vhodné na chov ako korytnačka. Sú to plazy, ktoré si ochotne kupujú ďalší majitelia, pretože nepotrebujú veľa záväzkov a veľmi náročnú starostlivosť. Všetko, čo potrebujete, je správne krmivo pre korytnačky, pohodlné podmienky v teráriu a vaša korytnačka už má správny základ na to, aby bola spokojná. Ktorým krmivom pre korytnačky by ste mali svojho domáceho miláčika kŕmiť každý deň, aby bol zdravý a šťastný?

Aby ste mohli odpovedať na otázku, ktoré krmivo pre korytnačky je najlepšie, musíte najprv určiť, o aký druh korytnačky ide. Pri kúpe krmiva pre svojho domáceho miláčika nemôžete ignorovať otázku jeho druhu. Vodné korytnačky majú inú stravu ako korytnačky vzhľadom na prirodzené podmienky prostredia, v ktorom žijú. Suchozemské korytnačky sú prevažne bylinožravé, zatiaľ čo vodné korytnačky sú mäsožravé a živia sa kôrovcami, mäkkýšmi a tiež malými rybami. Tieto rozdiely v prirodzenej výžive majú významný vplyv na imunitu korytnačky a jej potrebu špecifických živín. Aj keď vaša korytnačka nežije v prirodzenom vodnom prostredí, musíte jej zabezpečiť dostatočný prísun bielkovín, vápnika a ďalších cenných živočíšnych zložiek.

Potrava pre vodné korytnačky - zložky živočíšneho pôvodu

Preto je kvalitné krmivo pre vodné korytnačky bohaté na bielkoviny, ktoré sú zodpovedné za rast a budovanie svalov, vápnik, ktorý je hlavným stavebným prvkom kostí a panciera, ktorý je ochranným pancierom korytnačky, a prírodný chitín z malých kôrovcov, ktorý urýchľuje metabolizmus, prospieva tráviacemu systému a robí kožu korytnačky pružnou. Ako vidíte, potrava pre korytnačky žijúce vo vodnom prostredí musí byť vyvážená a nesmie obsahovať nedostatok žiadnej z uvedených zložiek. Správna potrava je preto rozhodujúca pre zdravie, kondíciu a vzhľad vašej korytnačky.

Potrava pre suchozemské korytnačky - rastliny bohaté na základné živiny

Čím sa živia korytnačky? Ich strava je založená predovšetkým na rastlinných zložkách, takže vo vyváženej strave vašej suchozemskej korytnačky nesmú chýbať výťažky, na ktoré sú bohaté rastliny tvoriace jej prirodzenú stravu. Potrava suchozemských korytnačiek pozostáva z bielkovinových výťažkov, ktoré budujú svaly v každom organizme. V tomto prípade sú živočíšne bielkoviny nahradené týmito rastlinnými bielkovinami, ale účinok tejto zložky je rovnako dôležitý pre oba druhy korytnačiek. Rovnako dôležitú úlohu zohrávajú surové oleje a tuky, ako aj ovocie a zelenina, ktoré sú prirodzeným zdrojom vitamínov a minerálov. Vyvážené krmivo pre suchozemské korytnačky by preto malo byť zmesou rastlinných bielkovín, tukov a vitamínov - takto zložené krmivo poskytuje vášmu domácemu miláčikovi kompletnú stravu.

Je tiež vhodné siahnuť po doplnkoch, ktoré znižujú účinky nedostatku vápnika alebo iných cenných zložiek. Vápnik zohráva u korytnačiek veľmi dôležitú úlohu, preto majitelia týchto plazov najčastejšie kupujú doplnky s vápnikom.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-17
.
2024-07-13
Všetko bolo v poriadku. Iste objednam znova
pixel