Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Lopty

( počet produktov: 4 )

Pohyblivá hračka pre vašu mačku? Loptička!

Ak premýšľate, ako vašej mačke spestriť hranie, nečakajte už dlhšie a kúpte jej loptu! Mačky ako rodení lovci milujú naháňať svoju budúcu korisť. Takúto imitáciu lovu jej môžete poskytnúť aj u vás doma. Takto máte šancu, že sa vyhnete poškodeniu nábytku a predmetov v domácnosti, ktoré sa stanú korisťou znudeného zvieraťa.

Mačka, ktorá cez deň behá za loptičkou, bude v noci pokojnejšie spať, a preto aj vy budete mať pokojnejší spánok. Je dobré kúpiť vášmu miláčikovi niekoľko rôznych loptičiek, aby si rozvíjal svoje lovecké schopnosti a bol v dobrej kondícii. Ak niekoľkokrát uloví korisť, uspokojí svoju potrebu loviť a určite vám bude vďačný.

Lopta pre vašu mačku - vaše spoločné hry.

Každý majiteľ si veľmi cení čas, ktorý môže stráviť so svojím domácim miláčikom. Loptička je dokonalou pomôckou, vďaka ktorej bude hra vzájomne obohacujúca. Stačí, ak loptičku intenzívne necháte kotúľať po podlahe a vaša mačka ju bude naháňať. Keď ju dostihne, naberie ju a odfrčí, zdvihnite ju a pohyb zopakujte. Niekoľko mačacích naháňačiek s loptičkou zabezpečí, že energia vášho domáceho miláčika bude správne využitá a vy sa budete tešiť z toho, ako sa zabáva a rastie.

V našom online obchode nájdete rôzne mačacie loptičky - sisalové, plastové s hrkálkou vo vnútri alebo plyšové s mačacou mätou, ktoré vášmu domácemu miláčikovi urobia veľkú radosť. Prezrite si ponuku a vyberte si tie najlepšie hračky pre vás. Vopred si urobte predstavu o tom, ktorá mačacia loptička sa bude vašej mačke najviac páčiť, ale vyberte si aj niekoľko ďalších modelov na výmenu.

Ktorú loptu si vybrať?

Keďže si môžete vybrať z rôznych typov loptičiek (líšia sa farbou, veľkosťou, materiálom, výplňou), vyskúšajte niekoľko z nich a zistite, ktorá robí vašej mačke najväčšiu radosť. Vaša mačka sa bude inštinktívne naháňať za valiacim sa predmetom. Oplatí sa kúpiť niekoľko loptičiek, aby sa vaša mačka nenudila s jednou hračkou. Ale buďte si istí - ak ich budete pravidelne obmieňať, tie predchádzajúce schováte a za chvíľu ich dáte znova, každá hračka, ktorá bola predtým odmietnutá, sa vráti do mačkinej priazne. Váš lovec určite ocení spoločne strávený čas a úspešné, vyčerpávajúce lovy.

Ak chcete zlepšiť zapojenie vášho domáceho miláčika do spoločnej hry, vytvorte pre neho prekážkovú dráhu. Pripravte škatuľu, do ktorej sa mačka môže schovať, kým číha na loptičky. Pre mačku je takáto hračka najviac v súlade s tým, čo pozná vďaka svojmu prirodzenému inštinktu. Ak však s ňou chcete nadviazať väčší vzťah, pripravte jej pamlsky a naučte ju... aportovať hodenú loptičku! Vhodne motivovaná mačka v okamihu pochopí, čo od nej chcete.

Lopta pre mačku - ale akú mačku?

Máte obavy, či je pohyblivá hračka pre mačky pre vášho domáceho miláčika dobrou voľbou? Aj keď sa vaša mačka skôr zdráha zapojiť do naháňania hračky, stojí za to to vyskúšať. Mačky inštinktívne pociťujú potrebu loviť a naplnenie tejto potreby im poskytuje psychický komfort. Je veľmi bežné, že mačky upadajú do akejsi letargie a začínajú sa čoraz menej pohybovať, a tým priberajú na váhe. Môže to byť dôsledok nedostatočnej stimulácie, ktorú úspešne poskytne jednoduchá mačacia loptička.

Lovecký cyklus každej mačky vyzerá podobne. Najprv zviera číha na korisť, potom ju prenasleduje, chytí a začne sa s ňou hrať. Všetky tieto fázy môžete svojej mačke poskytnúť, ak pre ňu vyberiete správne loptičky. Dôležité je, aby boli pre mačku atraktívne. Skvele preto poslúžia akékoľvek doplnky, ktoré vydávajú zvuky alebo sa dokonca samé kotúľajú a odrážajú od stien a nábytku. Čím viac nečakaných zmien smeru loptička urobí, tým väčšia zábava to pre vašu mačku bude.

Ak sa z nejakého dôvodu nemôžete so svojou mačkou pravidelne hrať tak často, ako by ste chceli, môžete jej zaručiť zaujímavé chvíle aj počas vašej neprítomnosti. V byte schovajte mačacie loptičky na rôznych miestach. Vyberte si niektoré interaktívne modely, ktoré napríklad pri dotyku svietia alebo hrkajú. Overte si aj preferencie vášho domáceho maznáčika - niektoré mačky majú od svojich hračiek jasné očakávania.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
ryche dodanie lacnejsie ako inde
2024-06-23
Super nákup
pixel