Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Transportéry

( počet produktov: 26 )

Nosiče pre psov - zabezpečte svojho psa

Ak so svojím psom často cestujete, musíte zabezpečiť, aby bol váš pes počas prepravy chránený a v bezpečí, najmä ak cestujete lietadlom alebo vlakom. Môže byť potrebná taška alebo prepravka pre psa. Obchod so zvieratami AraZoo ponúka špičkové prepravky pre zvieratá, ktoré vám uľahčia cestovanie so zvieraťom.

Nosiče psov môžu mať podobu tašky, kontajnera, koša alebo klietky. V závislosti od typu prepravky sa vyrábajú z plastu, kovu alebo prútia. Väčšina psov sa nerada dostáva do úzkych priestorov, preto je mimoriadne dôležité vybrať správnu veľkosť. Umožní vám to presúvať vášho domáceho miláčika z miesta na miesto bez obáv z komplikácií. Keď váš pes zistí, že sa počas jazdy neprevaľuje zo strany na stranu a sedenie vo vaku je preňho pohodlnejšie ako vo vašom náručí, bude vám za kúpu prepravky veľmi vďačný.

Ak často cestujete so svojím psom, je nevyhnutné mať v aute prepravky pre psov. Vyberte si takú, ktorá bude spĺňať vaše očakávania a očakávania vášho domáceho maznáčika - len tak si váš domáci miláčik obľúbi prepravku. Pre vášho psa nebude váš výber bezvýznamný - pomôžete mu dosiahnuť pohodlie v tejto nepríjemnej situácii cestovania v prepravke.

Zabezpečte bezpečnosť svojho psa počas cestovania. Je to vždy dosť stresujúca udalosť, preto je lepšie byť pripravený na všetko. Pri správnom prístupe môže váš pes dokonca všetky výlety milovať a tešiť sa na ne. Na to však budete potrebovať kvalitnú prepravnú tašku pre psa. S pohodlnou taškou ušetríte svojho psa strachu, stresu a nepríjemností. Určite vám za ňu bude veľmi vďačný a prejaví vám to svojou úplnou dôverou a láskou.

Nosiče psov sa delia na niekoľko typov v závislosti od účelu ich použitia. Skôr ako sa rozhodnete, ktorá taška na nosenie psa je pre vás a vášho psa najlepšia, zvážte, v akých situáciách a ako často ju budete používať. Klietka pre psa do auta alebo možno prepravka vo forme batohu - to všetko závisí od vašich potrieb a preferencií, ako aj od potrieb vášho domáceho maznáčika.

Aká je najlepšia taška na prepravu psa?

Pri kúpe prepravky pre psa sa riaďte jeho povahou. Rušné a skotačivé zviera sa v malej taške rýchlo unaví, aj keď váš psík nie je veľký. Lepšou voľbou bude väčšia taška, ktorá mu umožní trochu voľnosti. Pre psa, ktorý sa rád schováva v kúte, bude dobre fungovať menšia taška, ktorá mu poskytne pocit bezpečia. Pri dlhších cestách však malá taška nebude fungovať ani pre pokojného psa. Nezabudnite, že váš domáci miláčik musí mať dostatok priestoru, aby sa v nej mohol voľne pohybovať, stáť a otáčať. Oplatí sa vybaviť ho aj miskou na vodu a jedlo.

Ďalším dôležitým faktorom je materiál tašky pre psa. Najlepšie prepravky sú tie, ktoré sú zo všetkých strán obklopené mriežkou alebo sieťovinou, čo zabezpečuje dostatočnú cirkuláciu vzduchu a vetranie zvieraťa. Pes je tiež pozorný pozorovateľ, preto sa neoplatí obmedziť jeho možnosť pozorovať okolie. V takom prípade sa osvedčí taška na prepravu psa so zaväzovacími stenami, ktoré fungujú podobne ako okná stanu.

Pri dlhých cestách, napr. lietadlom, je nevyhnutný kontajner vybavený systémom na likvidáciu odpadu. Sedieť dlhé hodiny v špinavom prepravnom priestore nie je žiadna zábava. Už samotná cesta lietadlom bude pre vášho psa dostatočne stresujúcim zážitkom. Nosiče pre psov vybavené takýmto systémom mu umožnia aspoň minimálne pohodlie, ktoré je tak dôležité - a zároveň tak ťažké - dosiahnuť v podmienkach, pre psa, pomerne extrémnych. Zohľadnite to pri plánovaní letu so psom. Aj krátky let predstavuje pre psa veľký stres, ktorý môže nájsť svoje vyústenie práve v nervóznom vybavovaní fyziologických potrieb.

Pre cyklistu je nevyhnutný nosič na bicykel pre psa. Zvyčajne má obdĺžnikový tvar a otvára sa dvojitým zipsom, čo veľmi uľahčuje vyberanie psa z tašky. Najlepšie sa osvedčia pre psov do 30 cm v kohútiku. Pevné dno zabezpečí, aby váš domáci miláčik mohol pohodlne cestovať, a otvor na hlavu mu umožní sledovať okolie. Na leto sa odporúča prútený alebo ratanový košík pre psa na bicykel. Je priepustný pre vzduch, a to aj počas horúcich dní, čím udrží vášho domáceho miláčika v chlade.

Prepravky na psy neuľahčujú len cestovanie autom alebo lietadlom. Takéto psie klietky sú na trhu dostupné vo forme tašiek alebo batohov. Prepravné klietky tohto typu sú vhodné na turistiku v prípade, že vás váš domáci miláčik nemôže sprevádzať na prechádzke na vodítku. Klietky pre psov sú čoraz obľúbenejšie a predstavujú zaujímavú alternatívu, najmä ak sú cesty s vaším domácim miláčikom na krátke vzdialenosti a nie sú potrebné štandardy prepravky pre psa do auta.

Nezabúdajte však, že nosiče psov nie sú všetko. Pri obstarávaní prepravných klietok sa oplatí postarať sa aj o pohodlie vášho domáceho miláčika kúpou ďalšieho vankúša, ktorý vyplní vnútro klietky pre psa. Cestovanie vášho domáceho miláčika s možnosťami, ako sú prepravky pre psov, sa môže ukázať ako stresujúce - žiadne domáce zviera nemá rado obmedzenia pohybu, najmä dynamické psy. Preto sú prepravné klietky s vankúšom vo vnútri dobrým spôsobom, ako vášmu psovi spríjemniť cestu a nevystavovať ho ďalšiemu stresu.

Nosič pre psa - na čo si dať pozor?

Praktickosť je najdôležitejším faktorom pri výbere nosiča. Pre stredne veľké domáce zviera sa hodí taška na kolieskach. Pre malého psa môže byť prepravka vyrobená z látky, so širokými, pevnými ramennými popruhmi a polstrovanou základňou. Ak chcete svojho domáceho miláčika prepravovať v prepravke - mala by byť ľahká a ľahko skladateľná. Venujte pozornosť aj tomu, či sa prepravka bude dať ľahko čistiť. Ak bude vnútro pokryté látkou s dlhými chlpmi, určite sa ukáže, že je ťažké udržať ho v poriadku.

Uistite sa, že materiál tašky na prepravu psa sa pohodlne čistí, ale nezabúdajte, že umelý plast s vysokou intenzitou zápachu sa vášmu domácemu miláčikovi nebude páčiť. Štruktúra povrchu nesmie spôsobovať pošmyknutie pri cestovaní - nemala by byť príliš hladká. Na uľahčenie prepravy vášho domáceho miláčika sú k dispozícii pracky, ktoré umožňujú pripevniť tašku na psa k bezpečnostným pásom v aute alebo na bicykli. Venujte pozornosť tomu, či sa prepravka pre psa otvára zboku a zhora. Pre štvornohého psa je ťažšie uniknúť cez horný výstup ako cez bočný výstup.

Pri výbere správnej klietky pre psa by ste mali samozrejme v prvom rade zohľadniť pohodlie a blaho vášho domáceho miláčika. Ako osoba zodpovedná za domáce zviera musíte vybrať takú prepravku, aby bola pohodlná aj pre vás. Každá prepravka pre psa by mala byť pre opatrovateľa pohodlná na prenášanie psa. Ak majiteľ nemôže klietku pre psa voľne používať, bude to mať na zviera negatívny vplyv - keď vníma náhle pohyby alebo nestabilitu v prepravke, úroveň jeho nepohodlia sa výrazne zvýši a v najhoršom prípade zviera spanikári.

Či už sa teda chystáte kúpiť prepravku pre psa do auta alebo prepravné klietky iného druhu, myslite na pohodlie svojho domáceho miláčika, ale aj na svoje vlastné. Koniec koncov, pre obe strany by malo byť používanie klietky pre psa čo najpohodlnejšie, priniesť maximálne potešenie a bezpečnosť na ceste.

Zaistite svojmu psovi pohodlnú cestu - sú to veľmi pohyblivé zvieratá a dlhé sedenie v nepohodlnej polohe je pre ne nepríjemným zážitkom.

Ak si nie ste istí, ktorá taška pre psa bude pre vášho domáceho miláčika vhodná, pozrite si recenzie ostatných majiteľov psov na dané produkty. Získate tak najlepšiu predstavu o tom, ako ostatní psi znášajú cestu v konkrétnom prepravnom vaku, čo vám pomôže urobiť najlepšie rozhodnutie pre vášho psa aj pre vás, pretože cesta sa pre vás oboch stane o niečo menej stresujúcou udalosťou.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Všetko bez problémov.
2024-06-17
Spokojná
pixel