Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Baktérie a biostarieri

( počet produktov: 15 )

Baktérie v akváriu - čistenie a správna biologická rovnováha

Čisté akvárium neznamená sterilné. Baktérie by mali byť prítomné pre správne prostredie organizmov. Akvárium by sa tiež nemalo vyprázdňovať príliš často, aby sa v ňom žijúce organizmy mohli správne vyvíjať. Ak je to už potrebné, malo by sa potom ošetriť prípravkom, ktorý v krátkom čase nastolí biologickú rovnováhu a zabezpečí prítomnosť baktérií.

Prečo? Pretože každý organizmus by mal prísť do kontaktu s baktériami, ktoré okrem negatívneho účinku prinášajú aj pozitívne účinky, najmä pre rastliny a akváriové živočíchy. Z rovnakého dôvodu je mimoriadne dôležité nepoužívať na plnenie nádrže vodu z vodovodu, pretože chlór v nej obsiahnutý potrebné baktérie zabíja. Na udržanie rovnováhy sa často používajú akváriové baktérie, ktoré sa predávajú v obchodoch so zvieratami a akváriami. Tieto prípravky sú často v tekutej forme, ale môžu sa podávať aj vo forme ampuliek alebo kapsúl. Tieto prípravky sa rozpúšťajú vo vode, ale musia sa používať dávkovaním správneho množstva látky v pomere k vode, ktorá je v akváriu.

Ktoré baktérie do akvária?

Upozorňujeme, že akvárium sa nesmie čistiť chemikáliami alebo čistiacimi prostriedkami, aj tie môžu zničiť požadované baktérie - ak chcete použiť čistiace roztoky, vyberte si tie správne v obchodoch so zvieratami. A ponuka prípravkov tohto typu je naozaj široká. Baktérie a biostartéry sú založené na živých bakteriálnych kultúrach a zlepšujú tak stav akváriovej vody a kvalitu života organizmov, ktoré v nej žijú. Okrem toho dokážu potlačiť rast patogénnych mikroorganizmov. Ak však dôjde k zamoreniu vody napr. rybími kiahňami, na boj proti tejto chorobe možno použiť špeciálny prípravok.

Každý prostriedok, napríklad akváriový biostartér, by sa mal používať podľa odporúčaní výrobcu - to sa týka frekvencie podávania aj odporúčanej dávky. Biostartéry sú bakteriálne kmene, ktorých účelom je vytvoriť užitočnú akváriovú mikrofaunu a bojovať proti nežiaducim riasam. Svojou správnou výživou podporujú rast rastlín a kvalitu života rýb. V obchodoch nájdete prípravky určené pre konkrétne druhy rastlín alebo rýb.

Akváriové baktérie pre rastliny

Väčšina činností spojených s čistením akvárií je tiež mechanická, aby v nich baktérie prežili a podporili rast organizmov, ktoré v nich žijú. Okrem rýb sa v akváriách nachádzajú aj rastliny. Ich výživa by sa tiež mala brať do úvahy. Napríklad železo, ktoré je súčasťou chlorofylu, musí byť zabezpečené, aby sa rastliny správne vyvíjali.

Uhlíkové hnojivo na druhej strane podporuje produkciu organických zlúčenín počas fotosyntézy a prispieva aj k biologickej rovnováhe. Ak chcete mať svieže, zelené rastliny a zdravo vyzerajúce živočíchy, mali by ste ich tiež správne kŕmiť investovaním do akváriového biostatu. V obchodoch nájdeme aj prípravky pre sladkú a morskú vodu s vybranými kmeňmi baktérií, ktoré podporujú nitrifikačné baktérie. Tie výrazne uľahčujú starostlivosť o organizmy žijúce v akváriách a tiež uľahčujú čistenie, pretože ovplyvňujú čistotu vody.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6046 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-02-29
Vcelku som bola s objednavkou spokojna, urcite najlepsia ponukana cena na Acanu Heritage senior. Dovolat sa je ale problem. Na emailovy dotaz prisla odpoved cca do 2 hodin. Na stvrty den tovar doruceny. A ako jeden z mala internetovych obchodov si neuctuje poplatok za dobierku. Za mna ano aj nabuduce.
2024-02-29
Super
pixel