Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pre morčatá

( počet produktov: 28 )

Krmivo pre morčatá

Morčatá jedia prakticky stále. Ich tráviaci systém je prispôsobený na neustále premiestňovanie obsahu potravy. Nevhodná strava nepriaznivo ovplyvňuje pohodu a zdravie týchto rozkošných zvierat. Krmivo pre morčatá musí byť pestré a musí poskytovať dostatok živín, aby sa predišlo zdravotne nebezpečným nedostatkom.

Pestrá strava zabráni poškodeniu zubov, vypadávaniu vlasov, infekciám a iným zdravotným problémom. Základom výživy morčiat je seno a kvalitné suché krmivo.

Krmivo pre morčatá by malo obsahovať vitamín C, pretože zviera si ho samo nevyrába. Musí tiež poskytovať správne množstvo stopových prvkov, ktoré obsahuje len špecializované krmivo pre morčatá. Krmivo pre iné hlodavce nie je pre morčatá vhodné - obsahuje zrná, ktoré tieto zvieratá nemôžu jesť.

Krmivo pre morča, ktoré je v domácnosti nové, by sa malo vyberať postupne. Najlepšie je kupovať malé balenia a zistiť, či zvieraťu chutia. Morčatá sú vybíravé a nebudú jesť nič, čo im nechutí. Môže sa stať, že kilové balenie krmiva vyjde nazmar, pretože zvieraťu nechutí.

Krmivo pre morčatá - čo si vybrať?

Najlepším krmivom pre morčatá je seno. Prístup k nemu musí byť neobmedzený. Seno napĺňa tráviaci trakt zvieraťa, zvyšuje chuť do jedla a podmieňuje obrusovanie rezákov, ktorých dĺžka sa musí neustále korigovať. Seno neobsahuje veľa bielkovín, je diétne a nespôsobuje prekrmovanie alebo obezitu. Pre ošípané je najlepšie mäkké seno, ktoré neporaní jemnú papuľu alebo oči.

Suché krmivo je v strave ošípaných rovnako dôležité. Je zdrojom mikro- a makroprvkov, ako aj vitamínov a aminokyselín. Je mimoriadne dôležité, aby sa krmivo pre morčatá pripravovalo podľa receptúr určených práve pre tieto zvieratá. Krmivo pre králiky alebo škrečky nie je dobrou voľbou - tieto zvieratá majú iné potreby. Krmivo pre morčatá neobsahuje vitamín C, ktorý sa musí u morčiat dopĺňať.

Najlepšie krmivo pre morčatá je vo forme granúl. Má jednotnú štruktúru, je sušené, práškové a predformované tak, aby morča nejedlo selektívne. Vo svojom zložení neobsahuje zoonotické prvky. Pelety pre morčatá zabezpečujú obrusovanie zubov vďaka nemletým vláknam, ktoré zvyšujú žuvacie aktivity. Sú vysoko stráviteľné, zlepšujú činnosť čriev a majú nízky obsah kalórií. Obsahujú prebiotiká, ktoré pôsobia na črevnú mikroflóru zodpovednú za rovnováhu v tráviacom trakte. Prídavok luteínu a beta karoténu ovplyvňuje imunitu a celkový zdravotný stav ošípaných. Omega-3 a 6 mastné kyseliny zabezpečujú lesklú srsť a zdravú kožu.

Ktoré krmivo pre morča so špecifickou chuťou je najlepšou voľbou? To s prídavkom sušeného ovocia a zeleniny v oddelených kúskoch. Sú plné vitamínov a minerálov, ako je fosfor, draslík, sodík, horčík alebo železo. Majú pozitívny vplyv na imunitu, znižujú hladinu zlého cholesterolu a regulujú hladinu cukru.

Najlepšie krmivo pre morčatá - na čo si dať pozor?

Pri výbere krmiva pre morčatá dbajte najmä na to, či obsahuje vitamín C. Nemalo by obsahovať orechy a farebné, umelo prifarbené častice. V ideálnom prípade by nemalo mať vo svojom zložení kukuricu, ktorá obsahuje veľa cukru zodpovedného za obezitu a vznik pásového oparu.

Skontrolujte, či vybrané krmivo obsahuje vysoký podiel lucerny. Obsahuje veľa bielkovín, ktoré spôsobujú tvorbu nadváhy. Je tiež bohatá na vápnik, ktorý škodí ošípaným s chorými obličkami. Odporúča sa pre mladé zvieratá, gravidné samice alebo podvyživené zvieratá.

Venujte pozornosť obsahu vlákniny a bielkovín v zložení potravín. Vláknina by mala tvoriť viac ako 10 % z celkového množstva potravín. Napomáha tráveniu - čím viac jej je, tým lepšie. Bielkoviny by nemali prekročiť 20 % zloženia. To by sa malo dodržiavať najmä u ošípaných s nadváhou a obezitou.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
2024-06-21
Rýchle vybavenie objednavky
pixel