Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Vermikulitové substráty

( počet produktov: 1 )

Dôležitý substrát v teráriu

Zdobenie terária je úloha pre vytrvalých a trpezlivých. Pozornosť venovaná každému detailu a starostlivý výber doplnkov sú tiež užitočné. Dôležitý je aj substrát terária, pretože rôzne druhy zvierat si vyžadujú iný substrát, aby zostali zdravé a cítili sa pohodlne.

Napríklad gekóny leopardie majú niekedy dosť nepríjemný zvyk jesť substrát, čo môže viesť k zablokovaniu tráviaceho systému. Preto je substrát pre gekóna leopardieho určený aj na jeho ochranu pred nepríjemnými následkami. Bez ohľadu na chovaný druh zvieraťa je dôležitá aj savosť substrátu. Ak substrát nemá veľmi dobré vlastnosti pohlcovania vlhkosti, môže sa ukázať ako nehospodárny a okrem toho môže byť výbornou živnou pôdou pre baktérie. Ak je každý detail terária dôležitý, nesmie byť úroveň vlhkosti narušená ani príliš malou, ani príliš veľkou absorpciou vlhkosti.

Starostlivo vybraný vermikulit vám pomôže udržať ideálne životné podmienky v teráriu a urobiť z neho bezpečnejšie a priateľskejšie miesto pre živočíchy, ktoré v ňom žijú. Nepoškodí labky, bude savý a dlho vydrží, umožní vám tiež bez problémov udržiavať vysokú úroveň hygieny v teráriu. Vďaka nemu budú zvieratá zdravšie a terárium bude vyzerať príjemnejšie na pohľad.

Vermikulit - terárium potrebuje dobrý substrát

Substrát v teráriu je dôležitý, pretože po ňom bude zviera chodiť, môže sa do neho zahrabať alebo si doň ukryť potravu a bude na ňom uspokojovať aj svoje fyziologické potreby. Dôležité sú dobré tepelnoizolačné vlastnosti, pretože vďaka nim bude substrát suchý a pohodlný a zviera nebude príliš chladné.

Teplota je veľmi dôležitá, najmä pre plazy, ktoré nemôžu samy vykonávať tepelné procesy a sú odkázané na vonkajšie podmienky ako zvieratá žijúce v chladnom počasí. Vermikulit je vhodným minerálnym substrátom nielen pre stepné korytnačky. Využijete ho aj ako substrát pre agamy a pomerne veľa plazov. Produkty, ktoré ponúkame, sú stopercentne prírodné a bez chemických prísad.

Poskytujú tiež stálu vlhkosť, čo z nich robí ideálny substrát na inkubáciu, čo je zvláštne obdobie v živote plazov, v ktorom je veľmi dôležité udržať ideálne podmienky potrebné na nerušený vývoj od prvých okamihov života. Substrát dokáže toto obdobie urobiť komfortným a bezproblémovým - okrem iného ovplyvní hygienu, úroveň vlhkosti a teplotu v teráriu.

Substrát do terária - prečo je jeho výber dôležitý?

Zriadenie terária a následná starostlivosť oň je veľmi dôležitá úloha - závisí od nej nielen krása terária, ale aj zdravie a bezpečnosť zvierat, ktoré v ňom žijú. V takomto prostredí je dôležité všetko - od stupňa vlhkosti, teploty a osvetlenia, cez rôzne prísady, úkryty, bazény a misky až po vermikulit. Terárium je uzavretý, stenami obmedzený ekosystém, niekedy dokonca veľmi exotický.

Zosúladenie podmienok v interiéri s podmienkami v prirodzenom prostredí daného živočícha je schopné určiť jeho vývoj. Minerálny substrát v teráriu bude mať tiež vplyv na jeho obyvateľa, preto sa odporúča starostlivý výber a - v prípade potreby - konzultácia so skúsenejšími teraristami.

Špecifické druhy zvierat si vyžadujú rôzne životné podmienky. Z tohto dôvodu substrát v teráriu, ktorý je určený napríklad pre agamu bradatú, nemusí byť nevyhnutne vhodný pre korytnačku. Najlepšie je riadiť sa pokynmi výrobcu. Dôležité sú aj absorpčné vlastnosti, pretože tie určujú schopnosť absorbovať vlhkosť.

Dôležitá je aj hrúbka a zrnitosť substrátu, aby neporanil labky alebo - ak sa zviera predsa len rozhodne ho zjesť - aby substrát v malom množstve nepoškodil tráviaci systém zvieraťa. Nie vždy je možné zabezpečiť, aby zviera nezjedlo substrát a iné veci, ktoré nie sú určené na konzumáciu, preto je to veľmi dôležité.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-14
Rychle dodanie, vsetko OK - velmi pekne DAKUJEM :)
2024-07-13
Objednavka bola dorucena v poriadku.
pixel