Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Kozmetika

( počet produktov: 3 )

Catnip - nielen pre mačky

O vplyve catnipu na správanie mačiek sa už napísalo veľa. Objavili sa úplne veselé príspevky na túto tému, ilustrované rovnako veselými fotografiami a videami mačiek, ktoré sa zbláznili do tejto rastliny, ako aj úplne seriózne vedecké práce. Mačacia mäta je jednou z prvých asociácií, ktoré ľuďom napadnú, keď hľadajú hračky pre mačky. Rastlina priťahuje mrouskanie a podnecuje ich k hre a väčšej aktivite.

Prostredníctvom nej môžete svoju mačku naučiť požadovanému správaniu. Nie je pravda, že sa tento štvornožec nedá vycvičiť. Všetko je možné a catnip pre mačky vám v tom pomôže. Skvelá špecialita, ktorá vášmu domácemu miláčikovi prinesie veľa radosti a pomôže mu účinne bojovať so stresom a učiť sa nové veci.

Naučiť vašu mačku čistote, používať škrabadlo, spať, hrať sa na určitých miestach alebo dokonca používať podstielku je vašou úlohou ako zodpovedného opatrovateľa mačky. Pri tom všetkom vám však môže byť veľmi nápomocný catnip. Prakticky všetky mačky sú na ňu citlivé. Vedci uvádzajú, že táto peniažteková rastlina priťahuje drvivú väčšinu mačiek. A hoci sa môže zdať, že domáce zvieratá sú na nej dokonca závislé, môžete byť pokojní - vlastná mačacia mäta takéto účinky nemá a vášmu miláčikovi neškodí. Prečo má teda rastlina na mačky taký špecifický účinok?

Vrásky stimuluje v nej obsiahnutý nepetalaktón (hlavná zložka rastlinných éterických olejov). Vďaka tomu vôňa mačacej mäty pripomína zvierací feromón a aktivuje štvornohý mozog mačky. Mnohé mačky sa preto rady trú, olizujú a hryzú, čo sprevádza jemné vrčanie. Zaujímavé je, že feromón dokážu vycítiť len kocúri. Vôňa kvetov, ktorú cítite, nie je rovnaká. Stojí za to vedieť, že mačacia mäta má na mačky nielen stimulačný, ale aj upokojujúci účinok.

Kde kúpiť túto mačacie pochúťku? Náš internetový obchod vám rád pomôže. Spríjemnite vašej mačke učenie alebo jej dajte mačací šnupavý mliek ako spestrenie. Zaručene prinesie trochu potešenia a zábavy. Vaša mačka si predsa zaslúži to najlepšie. Ak chcete svojmu domácemu miláčikovi dopriať naozaj veľkú pochúťku, vysaďte catnip v záhrade alebo na balkóne. Táto medonosná rastlina má v čase kvitnutia atraktívne fialové kvety. Pohľad na šatku mačiek vás určite poteší. Nebojte sa, že po vysadení rastlín bude obľúbeným záhonom vašich domácich miláčikov kvetináč. Časom oň mrčky stratia záujem.

Ako môžete použiť catnip? Poskytnite svojej mačke zábavu, ktorú si zaslúži, a naučte ju primeranému správaniu rýchlo, jednoducho a príjemne. Pozorovanie vašej mačky pod vplyvom catnipu vám prinesie aj veľa zábavy a rozosmeje vás. Používaním catnipu pomôžete aj mačke, ktorá je vystresovaná, napríklad z dôvodu nedávneho sťahovania. Uvoľnite sa a relaxujte - to je predsa to, čo táto jedinečná rastlina vašej mačke poskytuje. Internetový obchod AraZoo vám ju dodá v tej najlepšej forme, aby bola vaša mačka spokojná.

Catnip pre mačky - prekvapte svoju mačku

Catnip dokáže vašej mačke priniesť veľa radosti. To všetko vďaka látke obsiahnutej v catnipe, ktorá má taký silný účinok na mačacie receptory prostredníctvom ich veľmi vyvinutého čuchu. Nie všetky mačky však catnip priťahuje. Niektoré sú k nej úplne ľahostajné (predpokladá sa, že ide o genetickú záležitosť). Mnohé mačky, dokonca aj tie najnáročnejšie, však vôňa rastliny zláka. Vedci tiež predpokladajú - hoci zatiaľ neexistujú jasné vedecké dôkazy -, že catnip má silnejší účinok na mačky v chovnom veku, oveľa menej na staršie mačky alebo úplne malé mačiatka. Na čo konkrétne mačacia mäta pôsobí?

Mačky budú uvoľnenejšie, budú sa chcieť hrať a nechať sa hladkať. Dokonca aj tie úplne uzavreté, ktoré sa nerady mazlia, sa v tomto ohľade zmenia na nepoznanie. Mačka sa bude tiež váľať, trieť a bude ochotnejšie zostávať na mieste, kde cíti špecifickú a pre ňu veľmi príjemnú vôňu mačacej mäty. Dôležité je, že rastlina nemusí byť zasadená v zemi, aby sa o ňu váš domáci miláčik začal zaujímať. Kľudne používajte prípravky s vôňou mačacej mäty. Kde tieto výrobky kúpiť?

Náš obchod bude tým správnym miestom. Takže ju vôbec nemusíte sadiť do záhrady alebo do kvetináčov. Môžete siahnuť po produktoch dostupných v obchode AraZoo - mačacej mäte v spreji alebo vo forme prášku. Ľahko ju umiestnite alebo nastriekate na požadované miesto.

Čím vás ešte mačacia mäta pre mačky prekvapí? Jeho cena je veľmi prijateľná. Nemusíte platiť veľa, ale môžete svojej mačke dopriať naozaj skvelú zábavu a relaxáciu. Kúpte si výrobok vo forme, ktorá vám vyhovuje, a nastriekajte catnip na hračky vášho domáceho maznáčika, škrabadlo alebo kamkoľvek, kde chcete, aby sa vaša mačka nachádzala, a potom sledujte výsledky. Možno sa ukáže, že sú zábavnejšie, než si myslíte. Vaša mačka sa vďaka nemu tiež viac uvoľní a bude ešte ochotnejšia niečo zjesť, keď ju už nebude trápiť stres a bude sa lepšie cítiť v situácii, ktorá je pre ňu nová, napríklad tesne po presťahovaní do nového domova.

Prípravky z mačacej mäty sú neoceniteľné, ak chcete svojho domáceho miláčika naučiť špecifickým návykom. Nemusí to byť len spanie v posteli alebo šetrenie nábytku. Použite vôňu mačacej mäty, aby ste ho presvedčili, že sa má hrať na určitom mieste. Zvieratko si často ani neuvedomí, že sa ho práve snažíte niečo naučiť. Hra s catnipom je potešenie a odmena v jednom. Dôležité je, že vôňa rastliny nevydrží donekonečna. Záujem vašej mačky pravdepodobne potrvá niekoľko minút. Predtým, ako ju použijete znova, počkajte dlhšiu chvíľu. Približne hodinu na ňu mačky zostanú necitlivé. Je to spôsobené fungovaním neurónov v myšom mozgu.

Je bezpečné dávať vášmu domácemu miláčikovi mačacie mäsko? Z lekárskeho hľadiska mačke neškodí. Rastlina tiež nemá žiadne jedovaté vlastnosti. Hoci je mačacia mäta bezpečná, s ohľadom na zdravie vášho mačiatka k nej pristupujte s určitou dávkou nedôvery. Rastlinu, ako každú novú vec, sa oplatí vašej mačke predstavovať pomaly a pozorovať jej správanie. Zaujímavé je, že jej upokojujúce vlastnosti mačacej mäty často využívajú aj ľudia. Z čerstvo natrhaných listov si môžete pripraviť nálev alebo ich pridať do šalátu.

Catnip - čím by ste sa mali riadiť pri výbere?

Ak chcete svojej mačke urobiť radosť, postarať sa o jej náladu a zbaviť ju prebytočného stresu - catnip sa vám bude hodiť. V obchode AraZoo vám ju dodajú so skutočnou radosťou. Catnip vám pomôže v boji proti mačaciemu stresu a podporí vás pri učení vašej mačky novým veciam. Čím by ste sa však mali riadiť pri výbere takejto mačacej mäty, aby správne plnila svoju úlohu?

Najdôležitejšie je blaho vašej mačky a účinok, ktorý chcete dosiahnuť. Tým sa riaďte v prvom rade. Po mačacom prášku siahnite, ak chcete svoju mačku jednoducho zabaviť a trochu viac aktivizovať. Koniec koncov, poskytnúť vášmu domácemu miláčikovi správne množstvo pohybu je naozaj dôležité a najmä lenivé mačky by k tomu mali byť špeciálne nabádané. Prášok mačacej mäty môžete nasypať na konkrétne miesta alebo ho pridať do hračiek. Prípravok sa vyrába z dobre prečistených listov rastliny a je pre mačky bezpečný. Aj keď ho počas hry zjedia, nemalo by sa im nič zlé stať.

Na druhej strane, mačací sprej bude najlepšie fungovať vtedy, keď chcete mačku presvedčiť, aby používala niektoré predmety, napríklad škrabadlo a hračky, namiesto toho, aby ničila nábytok z nudy alebo z prirodzenej potreby strúhať si pazúry. Výrobok je vhodné dávkovať a je úplne neškodný pre vás aj pre mačky. Má príjemnú vôňu, ktorá vášho domáceho miláčika priláka na správne miesto. V takýchto výrobkoch nájdete extrakt z mačacej mäty, často obohatený o výťažky z iných rastlín.

Zaujíma vás, aké veľké sú výdavky na catnip? Cena vás veľmi pozitívne prekvapí. Nebudete sa musieť obávať o domáci rozpočet, pretože ho nijako zvlášť nezaťažíte. Za malú cenu poskytnete svojej mačke množstvo plnohodnotnej zábavy. Okrem toho si uľahčíte učenie základov pre vašu mačku a zároveň bude pre vašu mačku oveľa príjemnejšie. Vďaka mačacej škraboške sa naučí, na čo slúži škrabadlo a kde má svoj pelech. Ak ešte stále nie ste o catnipe úplne presvedčení - pozrite si recenzie na internete a zistite, ako naň reagujú iné mačky. To vám pomôže pri rozhodovaní.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Spokojnosť
2024-06-22
Je to moja už asi 5obj.zamna spokojnosť, akurát krabice by mohli byť trošku pevnejšie..ináč spokojná
pixel