Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pre myši a hlodavce

( počet produktov: 6 )

Základné krmivo pre myši a pieskomily

Mnohí začínajúci majitelia hlodavcov sa pýtajú, čím kŕmiť myši a čo jedia pieskomily? Tieto zvieratá jedia prakticky rovnakú potravu. Ich strava sa väčšinou skladá z rôznych obilnín, ktoré im poskytujú správne množstvo živín. Pri výbere krmiva pre myši a piesočníky majte na pamäti ich nutričné potreby. Krmivo pre morčatá neposkytne myšiam a pískomilom optimálne množstvo živín, vitamínov a minerálov.

Potrava malých hlodavcov nesmie byť jednotvárna. Čo jedia myši a pieskomily? Predovšetkým zrná: pšenicu, ovos, proso a raž. Prídavok malého množstva sušeného ovocia a zeleniny obohacuje chuť a dodáva zložky, ktoré sa v zrnách nenachádzajú, zatiaľ čo prídavok orechov je zdrojom tukov, ktoré ovplyvňujú stav srsti.

Zverimex Arazoo ponúka široký výber krmiva pre myši a pieskomily s rôznym obsahom a príchuťou. Určite si tu vyberiete plnohodnotné krmivo, ktoré bude vašim zverencom chutiť.

Čo jedia myši a pieskomily?

To, čím sa myš alebo piesoček živí, rozhoduje o ich zdraví a dobrej kondícii. Sú to vyberavé zvieratá a zvyčajne zjedia to, čo im najviac chutí. V tomto prípade je dobré kŕmiť ich potravou vo forme peliet, t. j. pomletých častí potravy vytvarovaných do tyčiniek. Forma peliet im zabráni vybrať si najchutnejšie časti a vyhodiť ostatné mimoriadne dôležité zložky. Granule sú vysoko stráviteľné a obsahujú veľa aminokyselín. Tvrdé kúsky chránia zuby pred tvorbou zubného kameňa a obrusujú rastúce zuby. Tuky zasa zabezpečujú zdravú kožu a srsť.

Krmivo pre myši a pieskomily obsahuje správne vyvážené zložky v podobe obilnín, semien, peliet, sušeného ovocia a zeleniny. Poskytuje dostatok vitamínov: A, B1, B2, B3, C a PP. Je obohatené o fosfor, draslík, sodík, horčík a železo. Zmes znižuje hladinu zlého cholesterolu a zlepšuje tráviace procesy.

K dispozícii je aj prémiové krmivo pre myši a pieskomily. Obsahuje zvýšené množstvo bielkovín, zlepšuje činnosť čriev a poskytuje veľkú dávku vitamínov. Krmivo umožňuje opotrebovanie zubov a odstraňuje zubný kameň. Odporúča sa najmä pre domáce zvieratá v rekonvalescencii, ktoré nemajú chuť do jedla.

Krmivo pre myši a pieskomily - na čo si dať pozor?

Najlepšie krmivo pre myši a pieskomily pozostáva z kvalitných obilnín, sušenej zeleniny, ovocia a pridaných orechov. Osobitnú pozornosť venujte obsahu hrubej vlákniny, ktorá je zodpovedná za správne fungovanie tráviaceho systému.

Kontrolujte vzhľad potravín a ich vôňu. Nedávajte svojmu zvieraťu výrobok, ktorý vyzerá staro alebo zapácha. Ak váš domáci miláčik takéto krmivo zje, môže to skončiť nepríjemnými ťažkosťami a návštevou veterinára.

Správne krmivo pre myši a pieskovce je zdrojom všetkých základných výživových prvkov, ktoré udržiavajú vaše domáce zvieratá zdravé a plné vitality. Vyberte si krmivo od známych a renomovaných výrobcov a vaše zvieratko sa bude dlho tešiť dobrému zdraviu.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-16
Spokojnosť
2024-07-14
Rychle dodanie, vsetko OK - velmi pekne DAKUJEM :)
pixel