Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Hračky pre mačky

( počet produktov: 61 )

Keď sa rozhodnete prijať alebo kúpiť mačku, určite vás zaujíma, aký bude váš spoločný život. Chcete, aby si nový nájomník čo najrýchlejšie zvykol na dom a obľúbil si jeho majiteľa. Hľadáte preňho pohodlný pelech, intímnu podstielku, ktorú sa rýchlo naučí používať, vyberáte zdravé krmivo a misku, ktorá sa stane jeho obľúbenou. Všetko je takmer pripravené, chýbajú len mačacie hračky.

Výber hračiek je pre majiteľa potešením a zároveň zdrojom zamyslenia - "Určite sa mojej mačke bude páčiť to, čo jej kúpim?". Mačky sú niekedy vnímané ako individualisti s osobitým vkusom a niektorí dokonca ako výstredné zvieratá s množstvom humoru. Pre mačku sú hračky veľmi dôležité. Pre našich chlpatých priateľov predstavujú spôsob, ako byť aktívni. Hry a aktivity majú pozitívny vplyv na vývoj a kondíciu vášho domáceho maznáčika. Umožnia tiež vašej chlpatej mačičke rýchlejšie sa aklimatizovať v novom prostredí. Spoločné aktivity sú pre vašu mačku prospešné a umožnia jej rýchlejšie nadviazanie väzby.

Alebo sa bojíte, že vám mladá mačka zničí nábytok? Nezabúdajte, že tieto zvieratá sú rodení lovci, milujú prenasledovanie koristi a lovia, aj keď nie sú hladné. Preto sa veľmi často stáva, že ak chýba škrabadlo a vhodné hračky pre mačky, ktoré by uspokojili ich lovecký inštinkt, nábytok a steny sú v žalostnom stave. Oplatí sa ušetriť si námahu a kúpiť pre svoju mačku aj jednoduché hračky. Kočičí rybársky prút alebo umelá myš úspešne nahradia kusy nábytku vo vašom byte. Ak nemáte každý deň dostatok času na intenzívne hranie sa s mačkou, môžete sa rozhodnúť aj pre interaktívne doplnky pre vašu mačku. Tie tiež pomôžu vašej mačke zbaviť sa prebytočnej energie.

Keď sa vaša mačka počas hry unaví a nasýti z lovu, je oveľa menšie riziko, že zariadenie vašej domácnosti utrpí. Prezrite si ponuku hračiek v internetovom obchode AraZoo a určite nájdete to, čo hľadáte. Ponúkame hračky, ktoré vám zaberú čas a poskytnú vašej mačke dostatočnú dávku pohybu a zábavy. Vyhnete sa tak nepríjemnému opravovaniu alebo vyhadzovaniu vecí, ktoré váš domáci miláčik poškodil.

Ktoré hračky pre mačky kúpiť?

Na trhu dnes nájdete množstvo príslušenstva pre mačky. Internetový obchod ponúka klasické škrabadlá v mnohých atraktívnych tvaroch, ako aj široký výber rôznofarebných myší z odolnej priadze alebo šnúr.

Škrabadlo je veľmi dôležitou súčasťou mačacieho pelechu, pretože mačka sa jeho prostredníctvom zbavuje starých šupín z pazúrikov a značí si svoje teritórium. Primerane vysoké škrabadlo tiež umožní mačke pozorovať miestnosť zhora, čo jej pomôže zabrániť skákaniu na vysoké skrine a police.

Farebné myši sú ideálne pre vášho domáceho miláčika na uspokojenie jeho loveckých inštinktov - zakrádanie, chytanie a lovenie koristi. Ak chcete, môžete investovať do interaktívnych hračiek pre mačky. Zamestnajú vašu mačku na dlhý čas - samy sa pohybujú a povzbudzujú vašu mačku k aktivite. Interaktívne hračky bývajú drahšie, ale čo by človek neurobil pre svojich domácich miláčikov? Mačky sú vyberavé, preto sa oplatí vyberať si osvedčené a kvalitné výrobky. V opačnom prípade výrobok nemusí byť pre naše zvieratko zaujímavý alebo sa môže rýchlo pokaziť.

Ďalšou obľúbenou kategóriou hračiek pre mačky sú farebné loptičky, rybárske prúty pre mačky, tyče s pierkami a celý rad hračiek, s ktorými sa majiteľ môže hrať so svojím miláčikom. Pomocou rybárskych prútov alebo pier môžete svojej mačke sami poskytnúť imitáciu lovu. Zvieratko dychtivo vyskočí, aby chytilo "korisť" umiestnenú na konci tyče alebo klátu. Uspokojíte tak prvotné inštinkty vašej mačky a s najväčšou pravdepodobnosťou sa vyhnete lovu na ruku alebo nohu, a tým aj bolestivým škrabancom. Rybárska udica pre mačky je skvelý spôsob, ako stráviť čas s aktívnym mrouskaním. Na druhej strane, pre mačky, ktoré sú od prírody lenivé, môžu byť tieto hračky kľúčom k zvýšeniu ich aktivity.

Prezentované hračky pre mačky sa vyznačujú atraktívnym, pútavým vonkajším vzhľadom a profesionálnym spracovaním. Sú odolné a bezpečné na používanie. Podporujú hru, zaberajú čas a absorbujú energiu mladého alebo trochu staršieho zvieraťa. V AraZoo nájdete najlepšie hračky pre mačky všetkých vekových kategórií.

Pri výbere hračiek pre malé mačky sa riaďte rovnakými kritériami ako pri výbere hračiek pre dospelé mačky. Zviera bez ohľadu na vek miluje lov a dobývanie. Bez ohľadu na váš rozpočet nájdete v našom obchode tie správne hračky pre vašu mačku. Interaktívne alebo nie - určite budú skvelým pomocníkom pre každého majiteľa.

Dom s unudenou mačkou bez hračiek je dom plný zničeného nábytku a roztrhaných záclon. Postarajte sa o potreby vašej mačky, ktoré sú oveľa väčšie ako plná miska a podstielka plná steliva. Drahé alebo lacné hračky pre vašu mačku jej umožnia uspokojovať jej prirodzené inštinkty, udržiavať ju v dobrej fyzickej kondícii a odradia ju od ničenia nábytku a útokov na členov domácnosti počas hry.

Hračka pre mačky - myš alebo tunel pre mačky? Existuje dokonalá hračka?

Malé plyšové postavičky sú najjednoduchšou hračkou pre mačky. Myš je najčastejšie vyberaným motívom gadgetu pre vašu fialku. Myši sú k dispozícii v širokej škále farieb, v rôznych veľkostiach a z mnohých druhov materiálov, napríklad z plyšu alebo ekologických tkanín. Najlepšie je vyberať hračky menších rozmerov, aby ich zviera mohlo tlačiť labkou alebo chytiť do papuľky a preniesť inde, ale dostatočne veľké, aby ich mačka náhodou neprehltla.

Zistite, či ho myš zaujme a bude pre neho atraktívna. K dispozícii sú rôzne tvarované hračky a môže sa stať, že váš domáci miláčik dá prednosť lopte, najmä modelu s otvormi, do ktorých sa dajú ukryť pamlsky, ktoré sa pri kotúľaní vysypú. Obľúbené sú aj doplnky v tvare vtákov - mourci sa s nimi hrajú rovnako radi ako s myšami a loptičkami.

Interaktívne hračky sa môžu pohybovať, vydávať zvuky a svietiť. Budú sa hodiť najmä mačiatkam, ktorých energia sa zdá byť nevyčerpateľná, ale poslúžia aj dospelým domácim zvieratám. Interaktívne hračky sa vám budú hodiť v dňoch, keď sa mačkám nemôžete venovať tak ako zvyčajne. Naháňanie pohyblivého peria poskytne vášmu domácemu miláčikovi každodennú dávku aktivity a zabráni frustrujúcej nude.

Interaktívne doplnky pre vašu mačku sú skvelým doplnkom každodenného života. Nezabúdajte však, že najdôležitejší je pre vaše zvieratko čas strávený s vami. Perfektnou hračkou môže byť šuštiaci tunel, v ktorom môže vaša mačka behať a schovávať sa pri naháňačke po byte. Vďaka nemu sa vaša mačička zbaví prebytočnej energie, stresu a uvedomí si lovecký inštinkt. Na druhej strane môže tunel vašej mačke slúžiť ako úkryt, kde sa bude cítiť bezpečne a pohodlne.

Tunel je ideálny na to, aby ste sa mohli hrať so svojím fúrikom s rybárskym prútom, a tak realizovať cyklus lovu. Je dôležité, aby táto nevyhnutná hra vždy končila jedlom. Týmto spôsobom úplne obnovíte cyklus lovu. Po skončení hry s rybárskym prútom vždy schovajte príslušenstvo - dlhé šnúry by nemali byť v dosahu mačiek, keď nie ste nablízku.

Hra s vašou mačkou by mala prispieť k zvýšeniu jej aktivity a uspokojiť jej potrebu loviť. Nezabudnite však na hry, v ktorých zviera využíva svoj čuch. U mačiek je veľmi vyvinutý, pretože ho používajú na hľadanie potravy. Môžete to využiť tak, že sa rozhodnete hrať so svojím domácim miláčikom pomocou čuchovej podložky.

Táto aktivita nevyžaduje veľkú fyzickú námahu, ale zároveň zabraňuje nude a umožňuje zbaviť sa nahromadenej energie, preto bude okrem iného dobre fungovať aj pre mačacích seniorov. Stačí, ak do čuchacej podložky schováte mačke pamlsky a vaše vrčanie sa postará o ich nájdenie.

Predpokladom sú odolné hračky pre mačky

Pri nákupe príslušenstva pre vášho domáceho miláčika sa riaďte kvalitou vyhotovenia a odolnosťou výrobkov. Venujte pozornosť tomu, či sú materiály použité na výrobu hračiek odolné. Mačky sú zvieratá s loveckým inštinktom, preto musia byť hračky pre mačky odolné voči ostrým pazúrom a intenzívnemu používaniu, aby boli bezpečné.

Práve takéto príslušenstvo nájdete v sortimente AraZoo. Interaktívne hračky alebo hračky s mačacou mätou sú pre vašu mačku mimoriadne zaujímavé a v našej ponuke ich nie je málo. Takmer všetky mačky majú rady doplnky s mačacou mätou, takže výber hračky s mačacou mätou je väčšou zárukou, že sa s ňou vaša mačka bude rada hrať.

V niektorých hračkách sa používa matatabi - rastlina, ktorej vôňa tiež intenzívne pôsobí na mrouskanie. Pre niektoré domáce zvieratá môže byť relaxačný, zatiaľ čo u iných môže spôsobovať veľkú stimuláciu. Takže skôr, ako sa rozhodnete zaobstarať si hračky s rastlinou, ktorá rastie v Ázii, vyskúšajte jeden kus a zistite, ako pôsobí na vášho domáceho miláčika. To isté urobte aj s hračkami s mačacou mätou.

V AraZoo vieme, aké rozdielne sú chute našich mačacích priateľov. Niektoré z nich milujú interaktívne hračky, iné dávajú prednosť klasickým myšiam. Z tohto dôvodu sú všetky typy hračiek dostupné v rôznych verziách. Možno sa vášmu domácemu miláčikovi bude páčiť bezhlučný doplnok z peria, ale môže sa stať, že mu bude viac vyhovovať, keď hračka vydáva zvuky. Veľká rozmanitosť sa týka aj rybárskych prútov. Vaša mačka môže byť fanúšikom modelov zakončených perím, ktoré vydávajú charakteristický zvuk. Sú však aj takí, pre ktorých je zábavnejšie hrať sa na naháňačku s povrázkom, na konci ktorého je plyšová myš.

Farebné doplnky, ktoré podnecujú tvorivosť a predstavivosť, sú v každej mačacej domácnosti nevyhnutné. Aj keď je hračka nevyhnutná na šantenie, tunel alebo plyšová myš nenahradia kontakt s človekom alebo mačacím spoločníkom. Nezabúdajte, že každá vaša cesta von je pre vášho domáceho miláčika veľkým stresom. Spoločne strávený čas zlepší pohodu vašej mačky, prekoná nudu a pomôže jej zbaviť sa agresivity, negatívnej energie a plachosti. Pozrite si hračky, ktoré sme pre vaše mourky pripravili v tejto kategórii!

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6057 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-03-01
Ok
2024-02-29
Vcelku som bola s objednavkou spokojna, urcite najlepsia ponukana cena na Acanu Heritage senior. Dovolat sa je ale problem. Na emailovy dotaz prisla odpoved cca do 2 hodin. Na stvrty den tovar doruceny. A ako jeden z mala internetovych obchodov si neuctuje poplatok za dobierku. Za mna ano aj nabuduce.
pixel