Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Krmivo pre kraby

( počet produktov: 2 )

Dobrá strava pre kraba - jeden z pilierov jeho zdravia

Práve ryby sa najčastejšie chovajú v akváriách. Akvaristi však čoraz častejšie začínajú chovať aj iných obyvateľov podmorského sveta - v akváriách žijú čoraz častejšie kôrovce vrátane krabov.

Táto zmena je dobre viditeľná na trhu s akvaristikou, kde je teraz krmivo pre kraby bežne dostupné. Je to veľmi pozitívny vývoj - uľahčuje to starostlivosť o správne životné podmienky krabov. Krmivo mu poskytuje všetky zložky, ktoré potrebuje pre život. Ovplyvňuje jeho zdravie a pohodu.

Zmesi vhodné pre vášho kraba si môžete vytvoriť sami. Keď však začnete kraba kŕmiť hotovými zmesami, ušetríte čas a získate istotu, že žerie to, čo má. Krmivo pre kraby dostupné na trhu pokrýva všetky potreby kraba.

Čím kŕmiť kraba?

Okolo starostlivosti o kraby vzniklo mnoho mýtov. Jedným z najpopulárnejších je, že kraby predstavujú veľké nebezpečenstvo pre ryby, ktoré jednoducho zožerú. Väčšina druhov krabov nežerie živé tvory, pokiaľ naozaj netrpia hladom. Mýtus o agresivite krabov v kombinácii s kulinárskou záľubou mohol vzniknúť zo silnej teritoriality krabov.

To však neznamená, že kraby budú jesť tvory, ktoré narušia ich teritórium. Stále sú to mrchožrúti, nie predátori. Nelovia, ale pochutnávajú si na tom, čo nájdu. Opovrhnú aj rybou potravou, pretože tá neuspokojí ich potreby. Pre kraby je potrebná špeciálna potrava. Krab sa o ňu začne zaujímať, keď klesne na dno.

Viaczložková potravina sa môže považovať za základnú potravinu. Krabovi poskytne všetky potrebné zložky pre život. Okrem nich nájdete v našom obchode aj doplnky vápnika, elektrolytov a vitamínov, ktoré krabovi zabezpečia doplnenie zásob. Takto zostavený jedálny lístok zabezpečí, že krabie jedlo bude chutné, zdravé a výživné.

Krabie jedlo - ako sa rozhodnete?

Kraby sa stávajú čoraz obľúbenejšími obyvateľmi akvárií. Potravu pre ne je preto naozaj ľahké nájsť. Nájdete ho aj v našom obchode. Ako vybrať správne krmivo a zabezpečiť, aby bol krab zdravý a spokojný?

Potreby kraba sú prvoradé, preto by sa krmivo malo zostavovať s ohľadom na ne. Krab opovrhuje rybím krmivom. Vôbec ho nebude chcieť jesť a donútený hladom tak bude robiť neochotne. Takéto krmivo nebude poskytovať ani všetky zložky potrebné pre život.

Vyberte viaczložkové krmivá, ktoré tvoria základ stravy kraba. V prípade potreby doplňte vápnik, elektrolyty a vitamíny. Môžete zvoliť aj jednozložkové krmivá, ale tie považujte za krabiu desiatu. Jednotvárna strava neposkytne krabovi všetky potrebné zložky.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7013 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-05-27
rýchle dodanie za super ceny
2024-05-27
vsetko v pohode, super
pixel