Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Rozdelenie podľa fázy života

( počet produktov: 1460 )

Ako kŕmiť psa - prečo je to dôležité?

Starostlivosť o psa si vyžaduje čas, odhodlanie a znalosti vrátane správnej stravy. Na túto tému bolo vykonaných veľa výskumov a vydaných veľa publikácií a na trhu je veľa výrobcov krmív pre domáce zvieratá, takže nie je ľahké rozhodnúť sa, ktoré krmivo pre psa vybrať, aby mal váš pes šancu byť zdravý.

Pre preventívnu starostlivosť o zdravie je rozhodujúca primeraná strava, ktorá psovi dodáva vitamíny, minerály a ďalšie živiny pre aktívny život. Potreby psa sa vekom menia, preto sa výživa dospelého psa líši od výživy šteňaťa alebo starého psa. Vek, ako aj celkový stav významne ovplyvňuje to, čo psie telo potrebuje.

Prispôsobenie krmiva veku psa vám pomôže presnejšie uspokojiť jeho potreby. Vaše šteňa tak bude môcť bez problémov rásť a vyvíjať sa, váš dospelý pes bude mať šancu prežiť dlhý život bez chorôb a váš psí senior prežije jeseň svojho života dôstojne a príjemne. Nakoniec, kŕmenie staršieho psa je mimoriadne dôležitou súčasťou starostlivosti o neho - staršie psy sú už slabšie a potrebujú špeciálnu starostlivosť - nezáleží len na zložení krmiva, ale aj na tom, či ho pes dokáže rozhrýzť, staršie psy už často majú problémy s ďasnami a zubami, ale stále chcú jesť chutné a výživné jedlo.

Aké krmivo pre psov si vybrať?

Výber krmiva je veľmi dôležitý - do veľkej miery rozhoduje o zdraví a pohode zvieraťa. Zle zvolené krmivo môže pes odmietnuť a jednoducho ho nebude chcieť jesť. A najlepšie krmivo je také, ktoré z misky rýchlo zmizne, pretože len tak má šancu poskytnúť psom všetky vitamíny a ďalšie veľmi cenné živiny, ktoré potrebujú.

Veľmi dobrým nápadom je kŕmiť psa podľa veku - to je kritérium, ktoré sme prijali pri usporiadaní nášho sortimentu krmív. Vďaka tomu môžete oveľa ľahšie nájsť hľadané krmivo bez ohľadu na vek vášho psa. Naše krmivo pre malé psy, dospelých psov a psov v seniorskom veku je k dispozícii v širokej škále príchutí, aby ste mohli nájsť tú správnu chuť pre svojho domáceho miláčika.

K dispozícii sú suché a mokré krmivá, takže je jednoduchšie rozhodnúť sa, čím kŕmiť malého psa alebo staršieho domáceho miláčika. Suché krmivo je kalorickejšie a núti domáce zvieratá žuť, čo má značný vplyv na ústnu hygienu. Na druhej strane, mokré krmivo si kvôli jeho intenzívnej aróme častejšie vyberajú aj veľmi vyberavé psy alebo psy, ktoré sú považované za jedákov. Tento typ krmiva je vhodnejší aj pre staršie psy, u ktorých sa v priebehu rokov môžu objaviť problémy s ďasnami a zubami, a teda aj so žuvaním.

Krmivo pre psov - ako si ho vybrať?

Veľký výber krmív pre domáce zvieratá vám umožňuje luxus výberu, ale zároveň môže tento výber výrazne sťažovať. Čo by ste mali zvážiť, ak potrebujete krmivo pre psa? Ktorý vybrať pre svojho psa, aby dostal to najlepšie?

Je veľmi dobré kŕmiť psa podľa jeho životného štádia - šteňatá, psí tínedžeri, dospelí psi a psí seniori majú svoje špecifické potreby, ktoré sa v určitej miere líšia. Výrobcovia krmív pre psy v jednotlivých vekových kategóriách si tieto rozdiely uvedomujú a prispôsobujú svoje krmivá psom všetkých vekových kategórií.

Pozornosť venovaná zloženiu vám tiež umožní vybrať si kvalitné krmivo v danej cenovej kategórii - za každú cenu môžete nájsť niečo zaujímavé a zdravé pre svojho psa. Práve zloženie rozhoduje o tom, či je krmivo hodnotné a poskytne vášmu psovi všetko, čo potrebuje.

Ak máte akékoľvek pochybnosti o kŕmení svojho psa, je dobré poradiť sa s veterinárom, aby vám povedal, čím kŕmiť šteňa alebo staršieho psa, aby ste mu poskytli všetko potrebné pre život. Znalosti vášho veterinára môžu byť veľmi cenné, najmä ak nemáte žiadne skúsenosti so psami. Môžete tiež navštíviť veterinárneho odborníka na výživu, aby ste sa o výžive svojho psa dozvedeli čo najviac.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
ryche dodanie lacnejsie ako inde
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
pixel