Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Upokojujúce

( počet produktov: 30 )

Cestovanie, návšteva veterinára alebo sťahovanie - všetky tieto situácie môžu vašej mačke spôsobiť stres. Aby ste predišli zbytočnému napätiu vášho domáceho maznáčika, môžete použiť sedatíva. Takéto "mačacie uspávadlo" bude pre vašu mačku úplne bezpečné a pomôže jej lepšie zvládať stresové situácie.

Sedatíva pre mačky - typy

Na trhu je k dispozícii mnoho druhov liekov na upokojenie mačiek. Aké sú ich vlastnosti a ako si vybrať ten najlepší?

Bylinné sedatívne tablety pre mačky znižujú pocity nepokoja, upokojujú a uľahčujú pokojný spánok. Zložky v tabletách, ako sú chmeľ, valeriána alebo valeriánka, sú bezpečné a prírodné. Väčšinu tabliet tohto typu možno podávať aj mačiatkam alebo gravidným mačkám. Pred podaním týchto prostriedkov je však dôležité prečítať si príbalový leták alebo sa poradiť s veterinárnym lekárom, pretože niektoré zdravotné stavy môžu podávanie upokojujúcich tabliet kontraindikovať.

Rozprašovače a difúzory sú vhodné najmä na použitie v interiéri. Upokojujúce spreje pre mačky sú založené na prírodných rastlinných zložkách a ich vôňa nie je pre ľudí urážlivá. Možno ich rozprašovať na posteľ, nábytok alebo celé miestnosti, v ktorých sa mačka zdržiava. Difuzéry sú elektrické zariadenia s vymeniteľnou náplňou. Najbežnejšie difuzéry sú tie, ktoré napodobňujú mačacie lícne feromóny. Tieto feromóny mačka prirodzene vylučuje, keď sa cíti uvoľnená a v bezpečí. Takéto feromóny pomôžu mačke zvyknúť si na zmeny, napríklad na nový domov alebo nového nájomníka.

Tablety na upokojenie mačiek sú síce bezpečné a účinné, ale ich podávanie je niekedy dosť náročné. V takýchto prípadoch určite zaberú upokojujúce kvapky a obojky pre mačky. Kvapky sa aplikujú na kožu mačky a zachovávajú si svoje vlastnosti až týždeň. Upokojujúce obojky sú skvelým riešením pre dlhodobé stresové situácie, ako je pobyt na klinike alebo zmena bydliska. Obojok uvoľňuje upokojujúce látky až niekoľko týždňov a účinok uvoľnenia a minimalizácie stresu možno pocítiť už hodinu po aplikácii.

Upokojujúce gély alebo pochúťky sú nielen účinným, ale aj chutným riešením stresu vašej mačky. Gél je najlepšie podávať na mačacie labky, čo ju povzbudí k oblizovaniu prípravku, a pamlsok môžete mačke dať ako odmenu alebo ho umiestniť do jej obľúbenej hračky. Tieto prípravky majú zvyčajne mäsitú chuť, takže mačkám veľmi chutia.

Ako vybrať sedatíva pre vašu mačku?

Nemusíte sa báť podávať svojej mačke lieky na upokojenie, ale je dôležité, aby boli dobre zvolené a bezpečné. Ak si nie ste istí, či bude konkrétny prípravok pre vašu mačku vhodný, poraďte sa so svojím veterinárom.

V prvom rade dbajte na bezpečnosť svojej mačky. Niektoré mačky nemusia tolerovať perorálne prípravky, zatiaľ čo iné môžu byť alergické na prípravky aplikované na kožu. Ak sa rozhodnete použiť akýkoľvek uspávací prostriedok pre mačky, mali by ste pozorovať reakcie vašej mačky a v prípade, že spozorujete akékoľvek nežiaduce reakcie, prerušte jeho používanie.

Je tiež dôležité vybrať sedatívum podľa situácie, ktorá spôsobuje vašej mačke stres. Ak ide o jednorazovú situáciu, napríklad návštevu veterinára, môžete podať liek vo forme tabliet alebo gélu. Ak však faktor spôsobujúci úzkosť nemožno odstrániť okamžite (sťahovanie, dlhá cesta, príchod nového člena rodiny), môžete použiť upokojujúce lieky pre mačky s predĺženým účinkom, napríklad obojok alebo difuzér.

Tablety na upokojenie mačiek, obojky, kvapky alebo iné prostriedky sú dobrým riešením v stresových situáciách. Vaša mačka sa opäť upokojí a vy budete mať istotu, že je v bezpečí a v pohodlí.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super nákup
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
pixel