Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pre Terčovce

( počet produktov: 1 )

Krmivo pre diskusové ryby - čo by malo obsahovať?

Diskusové ryby, alebo napríklad mláďatá, by sa nemali kŕmiť mrazenými vnútornosťami alebo rezancami, ako to robia niektorí chovatelia. Takýto spôsob kŕmenia im môže jednoducho uškodiť a v niektorých prípadoch môže viesť k vzniku mnohých ochorení, najmä k degenerácii pečene.

Aby sme vedeli, čo by malo krmivo pre diskusiá obsahovať, je potrebné pozrieť sa na to, čo jedia mláďatá vo voľnej prírode. Podľa odborníkov ide zväčša o detrit, t. j. odumretú organickú hmotu vo forme rozdrobených zvyškov, perifytónu (riasy, bezstavovce, riasy a iné mikroorganizmy), ako aj semien, listov, podvodných kvetov a plodov. Pri výbere správneho krmiva pre diskusy sa odporúča nasledovať príklad prírody - voľne chované diskusy sú silné a zaujmú svojím krásnym sfarbením.

V internetovom obchode Arazoo nájdete široký sortiment krmiva pre akváriové ryby vrátane diskusov. Vďaka zdravej a vyváženej strave, ktorá sa podobá tej prirodzenej, budú obyvatelia vášho akvária vždy v dobrej kondícii a vy sa budete tešiť z ich pozorovania ešte viac!

Krmivo pre diskusy - starostlivosť o obyvateľov vášho akvária

Aké krmivo by ste mali zvoliť pre diskusové ryby? Predovšetkým taký, ktorý poskytuje potrebné vitamíny a minerály. Vysokokvalitné krmivá obsahujú okrem iného prírodné krevety a ančovičky, ktoré podporujú rast mladých zvierat, L-karnitín, ktorý zlepšuje metabolizmus rýb, a špeciálne prípravky na posilnenie imunitného systému.

Dobre zvolené krmivo pre diskusiá nielenže udržiava zvieratá v dobrej kondícii, ale zlepšuje aj ich sfarbenie. Ak vám záleží na estetických vlastnostiach vášho akvária, vyberte si variant krmiva bohatý na farbivá, ktoré sú pre ryby bezpečné a netoxické. Vďaka tomu budú nádherné farby vašich diskusových rybičiek najkrajšou dekoráciou akvária v dome!

V obchode AraZoo si môžete kúpiť aj špeciálne zložené krmivo pre diskusiá, ktoré je určené najmä na podávanie v období zvýšeného stresu, choroby a rekonvalescencie alebo pri trení.

Nikdy nepodávajte rybám vitamíny určené pre ľudí. Zloženie prípravku, ktoré nie je prispôsobené tráviacemu systému zvieraťa, môže spôsobiť otravu alebo dokonca smrť. To isté platí aj pre dávkovanie - aj najmenšia dávka ľudských vitamínov môže byť pre ryby smrteľná. Vyvážené krmivo pre diskusy obsahuje všetky zložky, ktoré by mali byť súčasťou ich každodennej stravy.

Krmivo pre diskusy - užívajte si čistú vodu v akváriu dlhšie!

Kvalitné krmivo pre diskusy vám tiež pomôže udržať požadovanú čistotu v akváriu dlhšie. Ľahko stráviteľné častice krmiva znamenajú, že zvieratá produkujú menej znečisťujúcich látok, a preto si môžu dlhšie užívať čistejšiu vodu.

Dlhšie obdobia sviežosti vody tiež prispievajú k potlačeniu rastu rias. Práve ony spôsobujú, že voda v akváriu je zelená a zakalená. Správne krmivo pre diskusy vám pomôže obmedziť ich rast a udržať čistú vodu dlhšie.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-17
Rýchle dodanie.
2024-07-16
Spokojnosť
pixel