Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Vtáky

( počet produktov: 94 )

Vtáky - výbavička, krmivo a základné príslušenstvo

Vtáky sú výnimočné zvieratá - malí, exotickí spoločníci, ktorí svojím nádherným spevom a krásnym sfarbením prinášajú do domácnosti veľa radosti. Ak sa rozhodnete kúpiť si vtáka, musíte mu zabezpečiť správne životné podmienky, ktoré mu zaručia pokojný a šťastný život.

Vtáky majú v závislosti od druhu špecifické potreby. Menšie druhy, ako sú kanáriky a papagáje vlnkované, sú ideálnymi spoločníkmi pre deti a starších ľudí. Veľké papagáje a vikune sú náročné zvieratá a sú vhodné pre skúsených chovateľov. Bez ohľadu na veľkosť a jednoduchosť chovu si každý lietajúci priateľ vyžaduje vhodný životný priestor a správne vybavenie pre vtáky.

Internetový obchod s vtákmi je miestom, kde si môžete vybrať všetko potrebné príslušenstvo pre svojho okrídleného miláčika bez toho, aby ste museli opustiť domov. Ponúkame krmivo pre jednotlivé druhy vtákov, klietky, kŕmidlá a napájačky, podstielky a hračky pre zvieratá.

Najdôležitejšie príslušenstvo pre vtáky - čo kúpiť?

Najdôležitejším nákupom pre vtáky je správne krmivo. Rôzne druhy vtákov majú rôzne výživové potreby, preto je dôležité kupovať krmivo, ktoré je prispôsobené špecifickým potrebám daného druhu. V našom obchode je okrem iného k dispozícii základné krmivo pre malé a veľké papagáje, kanáriky a zebričky. Stravu dopĺňajú vitamínové banky a minerálne kocky.

V potrave vtákov je nevyhnutný piesok - zdroj železa, kobaltu, horčíka a medi. Pomáha zabezpečiť krásne perie a zdravé kosti a zlepšuje tráviace procesy. Pri starostlivosti o vášho domáceho miláčika sa oplatí zabezpečiť mu prístup k piesku so správnou granuláciou a sterilitou, aby sa minimalizovalo riziko nákazy chorobou.

Rovnako dôležitý je aj výber vtáčej búdky alebo klietky. Jeho veľkosť a vybavenie závisí od druhu zvieraťa. Zo širokej ponuky nášho online obchodu si určite vyberiete ideálnu klietku pre svojho domáceho miláčika. Vtáky potrebujú aj vhodné kŕmidlá a napájačky, z ktorých si môžu brať potravu. Ak ste si zakúpili klietku bez potrebného príslušenstva, vyberte si kŕmidlá, ktoré sa ľahko čistia a pohodlne používajú.

Niektoré druhy vtákov potrebujú správne množstvo vonkajšej stimulácie, pretože sa ľahko nudia. Je potrebné im poskytnúť dostatok zábavy, ktorá im umožní aktívne tráviť čas. Najlepším spôsobom, ako ich zabaviť, je samozrejme ľudská spoločnosť. Ak však nemáte dostatok času, stojí za to zvážiť kúpu hračiek, ako sú hojdačky a rebríky, ktoré môžete umiestniť do zvieracieho domova.

Obchod s vtákmi - na čo sa zamerať pri kúpe príslušenstva?

Vtáky vám do života prinesú veľa radosti, farieb a krásneho spevu, ak sa o ne budete správne starať. Kľúčom k udržaniu ich zdravia je strava. Venujte osobitnú pozornosť tomu, čím vtáky kŕmite. Nakupujte online najlepšie krmivo s vybranými zložkami pre konkrétne druhy. Nekŕmte kanárika krmivom určeným pre papagáje, pretože nepokryje jeho potreby základných živín.

Vyberte klietku, ktorá je dostatočne veľká, aby sa v nej vták mohol voľne pohybovať. Uistite sa, že máte správne vybavenie, t. j. napájačku a kŕmidlo - dostatočne pohodlné na to, aby z neho zviera mohlo bez problémov prijímať potravu.

Nezabudnite zabaviť aj vtáky. Znudené zviera rýchlo upadá do letargie a apatie. Nechajte ich pravidelne vychádzať z klietky, aby si mohli rozprestrieť krídla a trochu sa vyšantiť. Okrídlené zvieratko sa však môže zabávať aj v klietke. Umiestnite do domu zaujímavé hračky a predmety, ktoré zviera zaujmú a zabezpečia, aby sa u vás doma už nikdy nenudilo.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Spokojnost
2024-06-17
Všetko bez problémov.
pixel