Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Domáce krmivo pre mačky

( počet produktov: 1419 )

Čo je krmivo pre mačky?

Najobľúbenejšou voľbou pre zdravú mačku je denné krmivo pre mačky. Krmivo pre hospodárske zvieratá je krmivo, ktoré dávate svojej mačke každý deň. Mal by poskytovať všetky potrebné živiny. Zloženie denného krmiva pre mačky je vyvinuté odborníkmi s ohľadom na nutričné potreby zdravých mačiek. Celozrnné krmivá sú k dispozícii v suchej a mokrej forme, takže bez ohľadu na to, čo vaša mačka preferuje, jej strava je vyvážená a pestrá.

Hotové krmivo pre mačky má množstvo výhod pre mačky aj pre majiteľov. Rozmanitosť príchutí a textúr ponúka širokú škálu možností a aj tí najnáročnejší mačací znalci si nájdu niečo, čo vyhovuje ich mačacím chutiam. Nielen chuť, ale aj kvalita, bezpečnosť a pohodlie hotového krmiva pre mačky sú dôvodom, prečo majitelia siahajú po tomto krmive pre svoje mačiatka.

Krmivo pre domáce zvieratá - druhy

Neexistuje univerzálne krmivo, ktoré by bolo vhodné pre každú mačku. Krmivo pre mačiatka, dospelé mačky a staršie mačky sa líši zložením. Mačiatka majú až dvojnásobne vyššie energetické nároky ako dospelé mačky. Krmivá pre mladé mačky preto obsahujú veľa bielkovín, vápnika a ďalších látok podporujúcich rast.

Dospelé mačky budú potrebovať menej kalorické krmivo a zloženie krmiva bude prispôsobené individuálnym potrebám každej mačky. Na druhej strane krmivo pre staršie mačky obsahuje polyfenoly, ktoré spomaľujú starnutie, a zlúčeniny, ktoré chránia kĺby a močové cesty.

Výber správneho krmiva pre hospodárske zvieratá je polovica úspechu. Aby si mačiatko udržalo svoju hmotnosť a vitalitu, musí sa kŕmiť správnym množstvom potravy. Informácie na obale suchého aj vlhkého krmiva môžu byť užitočné. Údaje uvedené v kŕmnych tabuľkách sú vypracované veterinárnymi odborníkmi na výživu, preto sú spoľahlivé a môžete sa na ne spoľahnúť pri plánovaní stravy vašej mačky.

Krmivo pre mačky - čo by malo obsahovať?

Je zrejmé, že mačka je rodený mäsožravec. Preto je mäso najdôležitejšou zložkou každého krmiva pre mačky. Čím viac kvalitného mäsa v zložení - tým lepšie. Toto pravidlo sa vzťahuje na mokré aj suché krmivo pre mačky. Plnohodnotné krmivo pre mačky obsahuje aj celý rad vitamínov, minerálov, nenasýtených mastných kyselín alebo aminokyselín.

Krmivo pre čistokrvné mačky by nemalo obsahovať žiadne obilniny. Najlepšie krmivo pre mačky je krmivo bez GMO, konzervačných látok a umelých farbív. Chuť a vôňa potravín by mala byť 100 % prírodná - bez pridaného cukru alebo zvýrazňovačov chuti. Kvalitné krmivo so správnym pomerom živín je zárukou zdravia a pohody vašej mačky.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7263 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-20
Dobra kumunikacia s predajcom
2024-06-19
Spokojná
pixel