Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Dvere rampy

( počet produktov: 1 )

Dvierka a rampy pre psov

Ak máte doma štvornohého priateľa, pravdepodobne ste pre neho už dávno vybavili väčšinu potrebných doplnkov. Krmivo, misky, pelech, súprava na starostlivosť - to sú najnutnejšie predmety, ktoré vám pomáhajú správne sa starať o vášho domáceho miláčika. Existuje však aj vybavenie, na ktoré v prvom rade nemyslíte, ale môže byť veľmi užitočné pre váš život aj pre život vášho štvornohého miláčika. Ide o dvierka a rampy pre psov.

Rampa pre psov je užitočná, keď je batožinový priestor auta vysoko a vstup do vozidla je ťažko prekonateľnou prekážkou. To je problematické najmä pre staršie a choré psy, ako aj pre malé a slabé psy. Sú odkázané na ľudskú pomoc, čo môže byť pre majiteľov veľkých a obrích psov problematické. Rampa umožní vášmu domácemu miláčikovi bezproblémový vstup do prepravky alebo na iné vyvýšené miesta. Vďaka plošine nebudú kĺby a kostra nadmerne namáhané. Je ideálna aj pre mladých psov vo fáze rastu.

Dvere pre psa sa hodia majiteľom domu so záhradou, kde môže váš domáci miláčik kedykoľvek vyjsť na vzduch. Je to pomôcka, ktorá poskytuje slobodu vášmu domácemu miláčikovi aj vám - nemusíte otvárať dvierka zakaždým, keď chce váš pes vojsť a vyjsť. Hodia sa najmä vtedy, ak vlastníte väčšiu skupinu domácich zvierat, ktoré si chcú užívať dvor v rôznych denných hodinách. Klapka pre psa je mimoriadne obľúbená v USA a v mnohých krajinách Európy.

V obchode Arazoo nájdete dvierka a rampy pre psov od známych výrobcov, ktoré uľahčia život vám aj vášmu zvieraťu. Všetky výrobky sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov a sú bezpečné pre zvieratá.

Ktorá rampa a dvierka pre psa budú vhodné pre vášho domáceho miláčika?

V obchode Arazoo nájdete rampy pre väčšieho, ale aj menšieho psa. Výrobky sú k dispozícii v rôznych dĺžkach, ktoré závisia od potrieb vášho domáceho maznáčika. Plošinu pre psa možno použiť ako rampu do kufra v aute, ako aj na schody a ako pomôcku na prístup do pelechu. Je vyrobená z odolného materiálu, ktorý vydrží hmotnosť zvieraťa. Má jemné schodíky, ktoré zabezpečujú bezpečný výstup a zostup bez rizika pošmyknutia.

Vchodové dvere pre psov sú k dispozícii v dvoch možnostiach otvárania a zatvárania. Mechanické psie dvere sa otvárajú manuálne. Prechod v oboch smeroch je pre zviera jednoduchý. Dvierka sú odolné voči poveternostným vplyvom. Možno ich zatvoriť pomocou posuvnej klapky. Ďalším riešením sú magnetické dvierka pre psov, ktoré sa otvárajú pomocou magnetu na obojku zvieraťa. Tým sa zabezpečí, že cez automatické psie dvierka prejde len zviera, ktoré má na sebe "kľúč". Nepozvaní hostia sa teda dovnútra nedostanú.

Kvalitné dvierka pre psov sú zabezpečené bezpečnostným zámkom, ktorým sa dá priechod uzavrieť. Niektoré modely sú vybavené kefami, aby bol prechod zvieraťa tichý. Niektoré dvierka umožňujú pohyb len jedným smerom. Takto môžete napríklad umožniť psovi vstup do domu, ale zabrániť mu nekontrolovane odísť. Okrem toho sú dvierka vzduchotesné a nespôsobujú únik tepla zvnútra domu. Niekedy má vchod pre psa podobu krídlových dverí, ktoré sú vyrobené z hrubej fólie. Kyvné dvierka pre psa zabezpečia komfort tepla vo vnútri a umožnia každému psovi voľný pohyb v akomkoľvek smere.

Dvere a rampa pre psov - na čo si dať pozor?

Venujte pozornosť tomu, z akého materiálu sú dvere a rampa vyrobené. Kvalitný vchod pre psa vám uľahčí inštaláciu a bude vám dlho slúžiť. Dvierka sa musia otvárať mierne s dostatočnou vzduchotesnosťou, aby sa v dome udržalo teplo, zabránilo sa prievanu a vniknutiu votrelcov. Preto si overte, či má vami vybraný systém ďalšie funkcie, ktoré zaručujú vzduchotesnosť - napríklad v prípade silného vetra alebo prudkých dažďov.

Pri výbere klapky pre psa je najdôležitejšia jej veľkosť, aby váš domáci miláčik mohol otvorom bez problémov prejsť. Dôkladne si svojho domáceho miláčika premerajte a venujte pozornosť jeho šírke a výške. Nemerajte však výšku s hlavou, ale len na veľkosť v kohútiku - pes môže pri prechode dverami voľne ohýbať hlavu. Nevyberajte ani veľmi široké dvierka - postačia také, ktoré sú široké ako samotný pes. To je dôležité najmä vtedy, ak máte záujem o dvierka pre veľkého psa. V našom obchode nájdete takéto modely, ako aj modely pre malé plemená.

Pri kúpe rampy venujte pozornosť tomu, či je dostatočne pevná a stabilná pre vášho domáceho miláčika. S výberom rampy nebudete mať problém, ak vlastníte psa miniatúrneho plemena. Ak však u vás doma žije jedinec obrovského plemena, rampa musí byť vyrobená z kvalitného materiálu, aby sa pod váhou vášho domáceho maznáčika nezlomila. Každý výrobok má svoje vlastné maximálne zaťaženie - pri kúpe ho zohľadnite. Venujte pozornosť tomu, či je lávka pre psov zabezpečená protišmykovou podložkou, aby sa váš domáci miláčik pri lezení hore alebo dole nešmýkal.

Kto potrebuje dvierka a rampy pre psov?

Zo zrejmých dôvodov nie je vstup so psími dvierkami nevyhnutný v každej situácii. Ak bývate v paneláku, nemusíte túto možnosť využívať. Je to však vhodné riešenie pre domy s dvorom. Takto môžete svojho psa nechať vonku, keď je vhodné počasie a chce sa hrať vonku. Dobre namontované dvierka pre psa umožnia vášmu psovi rýchlo sa vrátiť dovnútra, ak začne pršať alebo bude horúco. Takto má váš domáci miláčik prístup do všetkých priestorov domu, čo znamená pohodlie. Vy máte na druhej strane istotu, že klapka pre psa nie je spredu viditeľná, pričom prístup k nej bol zabezpečený prídavnou bránkou.

Iná situácia nastane, ak ide o venčiteľa psov. Mnohí štvornohí miláčikovia sa s pribúdajúcim vekom začínajú ťažko pohybovať. Samozrejme, najjednoduchším riešením, ak chcete svojho psa naložiť napríklad do auta alebo položiť na posteľ, je vziať ho na ruky. Nie vždy je to však možné. V prípade veľkých a ťažkých domácich zvierat nebude zdvíhanie také jednoduché, najmä ak na to pes nie je zvyknutý a v snahe dostať sa von bude panikáriť. Niekedy sa aj malé psy zdráhajú nechať sa zdvihnúť kvôli bolesti kĺbov a svalov, ktorá sprevádza dotyk. V takejto situácii bude lepšie fungovať rampa pre psov namontovaná na vhodnom mieste.

Ak hľadáte mobilné riešenie, pretože napríklad často cestujete, môžete si vybrať skladacie plošiny pre psov. Tento model je vhodný na prepravu v aute. Nie je však vhodný len pre starších psov. Je ideálny aj pre domáce zvieratá, ktoré rastú alebo sú v intenzívnom výcviku a nechcete dodatočne zaťažovať ich kĺby. Rampa do auta pre psov je vhodná aj na použitie počas obdobia rekonvalescencie po operáciách, najmä ortopedických, a počas rekonvalescencie po poraneniach šliach alebo kĺbov.

Používanie rampy pre psov má tiež preventívny účinok na zdravie vášho domáceho maznáčika. Ak vaše zviera používa plošinu, jeho kĺby a svaly sú chránené pred zranením. Veľké psy už nebudú skákať z veľkých výšok (čo je obzvlášť nebezpečné pri tvrdom podklade). Na druhej strane, malým domácim zvieratám sa bude oveľa ľahšie vystupovať a zostupovať do auta.

Ako namontovať automatické dvere pre psov?

Montáž dvierok pre psov nie je zložitá, ale vyžaduje si správne náradie. Ak ich chcete namontovať rýchlo a bez problémov, pripravte si najprv správnu súpravu náradia. Tá by mala obsahovať elektrickú pílu, krížový skrutkovač, vŕtačku, pero a meter. Presná montáž nie je len otázkou zručnosti, ale aj prispôsobenia dverí konkrétnemu psovi, t. j. jeho výške. Nezabudnite, že spodná časť dvierok má siahať približne do výšky hrudníka vášho domáceho miláčika, preto ich prispôsobte tejto výške.

Zviera musí mať možnosť voľne vystupovať a nastupovať, preto nezabudnite na poradie, v akom sa vaše zviera pohybuje. Najskôr pes prekladá hlavu, potom predné labky a trup a úplne nakoniec zadné labky. Ak ste si toto všetko dôkladne preštudovali, zmerajte dvere a vyznačte rozmery na dverách. Pomocou píly vyrežte otvor a potom pripevnite dvierka podľa pokynov na obale.

Ako skrotiť psa s dverami?

Ak nainštalujete aj tie najlepšie dvere pre psov, váš domáci miláčik ich možno nebude chcieť používať. Vašou úlohou je skrotiť ho na nový východ tak, aby pochopil, že je to pre neho vymoženosť. Ako to urobiť. Ukážte psovi dvere a pomôžte mu cez ne prejsť. Ak je vaše zviera príliš bojazlivé, nechajte dvere otvorené a nezabezpečené klapkou na noc. Táto metóda by mala fungovať. Prípadne použite iný trik. Po tom, ako váš pes prejde na druhú stranu dverí, dajte mu nejaký pamlsok. Pes si bude dvere spájať s odmenou, t. j. s niečím dobrým.

Rampy a dvierka pre psov - výhody ich používania

Dvere pre psa sú nepostrádateľným doplnkom pre psa, ktorý behá po dvore. Zviera môže neustále vchádzať a vychádzať, zatiaľ čo vy sa venujete svojim záležitostiam - zviera sa stáva nezávislým. Pre mnohých ľudí môže byť dôležitá aj otázka úniku tepla z domu pri neustále otvorených dverách. Dvere tento problém kompenzujú. Navyše, vchodové dvere domu nie sú poškriabané psom, ktorý chce opustiť dom alebo sa vrátiť z prechádzky.

Na druhej strane je rampa pre psov mimoriadne ľahká a ľahko sa používa. Môžete si ju vziať so sebou, najmä keď má skladacie prevedenie. Rampa odľahčí chrbát vášho psa, ale aj váš. Už nemusíte svojho domáceho miláčika nosiť, keď ho ukladáte do auta alebo na posteľ.

Dvere a rampy pre psov uľahčujú život majiteľom psov a ich domácim miláčikom. V mnohých každodenných situáciách, ako aj na cestách sa váš domáci miláčik cíti bezpečne a pohodlne. Veľký výber takýchto doplnkov v našom obchode zaručuje rýchly a najlepší výber podľa vašich potrieb. Vyberte si správny tvar, veľkosť a farbu dvierok a rampy. Po niekoľkých použitiach uvidíte, aké sú tieto predmety praktické a že sa ich oplatí používať.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-17
Rýchle dodanie.
2024-07-16
Spokojnosť
pixel