Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Prevzdušňovače filtre

( počet produktov: 67 )

Akváriový filter - prečo sa ho oplatí mať?

Akvárium je nepochybne ozdobou každého domu alebo bytu. Dokonca aj malá sklenená guľa s niekoľkými plávajúcimi zvieratami vyniká v interiéri a upúta pozornosť. Mnohí ľudia, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu chovať iné zvieratá, sa rozhodnú pre ryby. Prečo to stojí za to?

Pozorovanie podmorského sveta je upokojujúce, odbúrava stres a uvoľňuje. Ak máte doma ryby, môžete sa (alebo vaše deti) ľahko naučiť, ako prevziať zodpovednosť a starať sa o zvieratá. Hoci udržiavanie čistoty akvária a starostlivosť o jeho obyvateľov nie sú náročné, chov rýb je tiež zodpovedný. Rovnako ako iné domáce zvieratá si vyžadujú starostlivosť a správne podmienky. Samotný sklenený "domček" nestačí. K jeho základnému vybaveniu musí patriť akváriový filter.

Aby sa rybám zabezpečili optimálne životné podmienky, akvárium sa musí správne čistiť a voda sa musí prevzdušňovať. Na tento účel sa používajú prevzdušňovače a akváriové filtre. Výber správneho zariadenia závisí od mnohých faktorov. Okrem iného môžete použiť interné filtre alebo externé modely. Ako si vybrať najlepšie zariadenie?

Akváriové filtre majú predovšetkým za úlohu priebežne čistiť vodu od všetkých druhov znečisťujúcich látok. V opačnom prípade môže znečistené prostredie, v ktorom ryby plávajú, negatívne ovplyvniť ich zdravie. Čistá voda, ktorú zaručuje vhodný akváriový filter, je náhradou ich prirodzeného prostredia. Umožňuje tiež správny vývoj a rast rastlín vysadených na dne. V prírodných vodných nádržiach prebieha tento proces automaticky - nie sú potrebné žiadne vnútorné ani vonkajšie filtre. Na druhej strane akvárium potrebuje dodatočnú filtráciu a neustále odstraňovanie produktov látkovej výmeny, odumretých rastlín alebo prachových častíc, ktoré spôsobujú zakalenie vody.

Filtrácia vody prebieha 3 rôznymi spôsobmi. Mechanické akváriové filtre odstraňujú fyzikálne nečistoty. Náboje, ktoré sa v nich používajú, sú zvyčajne vyrobené z medzipodšívky alebo nylonu, menej často z huby. Chemická filtrácia odstraňuje nebezpečné chemické zlúčeniny vďaka filtrom s aktívnym uhlím. Posledným typom filtrácie je biologická filtrácia. Takéto čističe rozkladajú škodlivý amoniak na dusitany, ktoré nie sú pre ryby nebezpečné.

Pri výbere správnych akváriových filtrov venujte pozornosť nielen tomu, ako jednotlivé modely fungujú, ale aj ich výkonu a veľkosti. Základným kritériom pri rozhodovaní o kúpe filtra je veľkosť akvária. Aby jednotka fungovala efektívne, mali by ste sa držať základného vzorca: kapacita akvária x3 (s malou násadou x2). Dobré akváriové filtre s dostatočným výkonom umožnia prečerpanie všetkej vody v akváriu aspoň raz za hodinu, čo je pre štandardné akvárium optimálna úroveň filtrácie.

Akváriový vodný filter - rozdelenie a použitie

Nielen spôsob filtrácie, ale aj spôsob inštalácie odlišuje jeden akváriový filter od druhého. Základné rozdelenie zariadení rozlišuje medzi internými a externými filtrami. V sortimente ZooArt nájdete oba typy výrobkov. Spôsob inštalácie akváriových filtrov ovplyvňuje tak estetiku akvária, ako aj účinnosť zariadení alebo ich cenu.

Vnútorné filtre ponúkané v internetovom obchode sa pripevňujú pomocou prísaviek na vnútornú stranu akvária. Pomocou interných filtrov je možné filtrovať všetkými 3 spôsobmi. Medzi ich nesporné výhody patrí nízka spotreba energie a jednoduchá inštalácia. Vnútorné filtre sú jedným z najobľúbenejších zariadení tohto typu - často sa používajú v domácich akváriách. Sú to tiež pomerne lacné akváriové filtre, takže sú vhodné pre začiatočníkov v akvaristike.

Vnútorný filter kvôli svojmu umiestneniu zaberá v skle veľa miesta a býva hlučný. Ak je vaše akvárium relatívne malé, zohľadnite tento faktor. Sú aj takí, ktorí sa domnievajú, že vnútorné filtre narúšajú vzhľad domčeka pre ryby. V dôsledku toho nie je taká pôsobivá. Majte to na pamäti pri zvažovaní ich kúpy.

Externé akváriové filtre, ktoré sú k dispozícii v sortimente Arazoo, sa delia na kaskádové a vedrové. Kaskádový filter sa pripevňuje na vonkajšiu stranu zadnej alebo bočnej steny akvária. Tento typ filtra funguje tak, že odoberá vodu z akvária, prechádza cez mechanický a biologický filter a potom ju kaskádovito vypúšťa späť do akvária. Tento typ akváriového filtra je medzi akvaristami veľmi obľúbený vďaka jednoduchej inštalácii, nízkej spotrebe energie a väčšej ploche filtračného média ako pri vnútorných filtroch.

Nie každé akvárium je však vhodné na inštaláciu tohto typu filtra, čo je potrebné zohľadniť pri kúpe. Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, nejde o veľkosť. Takéto akváriové filtre môžete použiť v menších sklenených kockách. Nedávajte ich však na modely, ktoré sú uzavreté vekom.

Vedrové filtre sú zodpovedné za mechanickú, biologickú alebo chemickú filtráciu v závislosti od toho, ktoré filtre sa používajú. Toto zariadenie je namontované pod akváriom a má tvar vedra - odtiaľ pochádza jeho názov. Je to najdrahší akváriový filter. Cena však ide ruka v ruke s kvalitou - ide o najúčinnejší a najlepší model na trhu. Kýblové filtre sa tiež považujú za technologicky najvyspelejšie. Pracujú ticho a nevyžadujú časté čistenie. Ich inštalácia je zložitejšia ako pri montáži vnútorných filtrov.

Najlepší prevzdušňovač pre akvárium - ktorý si vybrať a čo zohľadniť pri kúpe?

Akváriové filtre nie sú akvaristickou vychytávkou, ale nevyhnutným zariadením. Nielenže vodu čistia, ale ju aj sprehľadňujú. Ten sa časom prirodzene zakalí. Akváriové filtre používajte aj vtedy, ak pravidelne a často meníte vodu na čerstvú. Nezabudnite tiež pravidelne vymieňať opotrebované kazety. Výrobky potrebné na údržbu sú tiež k dispozícii v spoločnosti Arazoo. Zabezpečia, že vaše akváriové filtre budú vždy plniť svoj účel.

Okrem filtračnej jednotky by malo byť akvárium vybavené kvalitným prevzdušňovačom. Kyslík je pre život rýb nevyhnutný, preto je dobré okysličenie vody nevyhnutné. Inštalácia prevzdušňovača je dôležitá najmä vtedy, ak chováte veľa rýb alebo ak je v akváriu málo rastlín, ktoré produkujú kyslík.

Prevzdušňovače sa delia na dva typy: membránové a piestové. Membránové čerpadlá, známe ako bzučiaky, sú najbežnejšie prevzdušňovače používané v akváriách. Pozostávajú z bubna s gumovou membránou a ventilom. Tento typ prevzdušňovača je relatívne lacný, ale nevýhodou môže byť hlučná prevádzka zariadenia. Piestové prevzdušňovače sú bežnejšie medzi skúsenými akvaristami. Tichá prevádzka a vysoká účinnosť sú vlastnosti, ktoré charakterizujú tento prevzdušňovač vody. Akvárium, pre ktoré je tento typ prevzdušňovača najvhodnejší, je veľká nádrž.

Ktorý prevzdušňovač pre akvárium je najlepší, závisí predovšetkým od jeho účinnosti a spotreby energie. Účinnosť sa posudzuje podľa výkonu zariadenia a prietoku vody za hodinu. Čím sú tieto parametre vyššie, tým je zariadenie účinnejšie. Druhým dôležitým kritériom pri kúpe prevzdušňovača je spotreba energie. Toto zariadenie pracuje niekoľko hodín a v mnohých prípadoch dokonca nepretržite. Energeticky úsporné modely výrazne znížia náklady na elektrickú energiu.

Chcete sa starať o svoje akvárium? Urobte to s pomocou Arazoo!

Používaním správnych akváriových filtrov a prevzdušňovačov budú mať vaše ryby tie najlepšie podmienky na rast. Výber zariadenia do akvária však nie je jednoduchý - dobré akváriové filtre alebo kvalitný prevzdušňovač často predstavujú veľké výdavky. Možno sa len snažíte vyriešiť dilemu "prevzdušňovač + akvárium - cena". Je dobré porovnať ponuky rôznych výrobcov v kategórii prevzdušňovačov alebo akváriových filtrov. Internetový obchod často ponúka rovnaký výrobok za oveľa výhodnejšiu cenu ako kamenné obchody.

Zverimex Arazoo je profesionálnym miestom, kde si môžete zaobstarať kvalitné produkty potrebné pre vaše ryby a vybavenie, ktoré vám uľahčí ich chov. Sortiment zahŕňa vysokokvalitné akváriové filtre, čističe, teplomery a testery vody. Nájdete tu aj vysokokvalitné krmivá pre rôzne druhy rýb od známych značiek. Pozrite si celý sortiment akvárií a nájdite si tie, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Máte doma viac domácich zvierat? V AraZoo si môžete objednať aj výrobky pre psy, mačky, vtáky, plazy alebo hlodavce.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-15
.
2024-07-13
Objednavka bola dorucena v poriadku.
pixel