Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Čistota

( počet produktov: 43 )

Hygiena hlodavcov - prečo je dôležitá?

Chov škrečkov, morčiat, králikov a iných hlodavcov ako domácich miláčikov patrí medzi obľúbené činnosti. Hlodavce si deti často vyberajú aj ako prvé domáce zvieratko - sú pomerne nenáročné a ich údržba je pomerne lacná. Nie je tiež pravda, že v dome cítiť prítomnosť zvieraťa - za to nie je zodpovedné samotné zviera, ale hygiena hlodavcov, preto je dôležité pravidelné a dôkladné čistenie klietky alebo terária.

Starostlivosť o králika, škrečka alebo iného hlodavca je vo veľkej miere aj na samotných zvieratách - ak sú úplne zdravé a nemajú žiadne problémy, čistia sa ochotne a často. Sami si však klietku vyčistiť nedokážu, takže je to na vás. Veľmi vám pomôžu čistiace prostriedky na hlodavce - práve tie vás zbavia všetkých baktérií a nepríjemných pachov a zároveň udržia kožu a srsť vášho hlodavca v bezchybnom stave.

Králiky, škrečky, morčatá a iné hlodavce sú veľmi príjemné zvieratá s jemnou srsťou. Aby sa tak zachovali, je potrebné sa o ne správne starať. Do istej miery to zvieratá zvládnu samy, ale vždy potrebujú pomoc - ako ošetriť králika alebo iného hlodavca? Závisí to od potrieb zvieraťa, ale najdôležitejšia je hygiena, a to tak pre zviera, ako aj pre jeho bezprostredné okolie. Zviera má potom šancu zachovať si zdravie, energiu a krásu.

Čistiace prostriedky na hlodavce - na čo sa môžete spoľahnúť?

Starostlivosť o hlodavca nie je najzložitejšia, ale aj tak si vyžaduje správnu prípravu - príprava terária a následná starostlivosť oň je nevyhnutná. Na to všetko sa hodia správne výrobky, aby hygiena škrečka a iných hlodavcov bola bezchybná.

V našom obchode získate rôzne výrobky, ktoré vám umožnia výrazne zlepšiť úroveň hygieny v mieste, kde žije váš hlodavec, napríklad škrečok. Starostlivosť je dôležitá v každej fáze života a týka sa všetkých aspektov. Preto tu nájdete šampóny a kondicionéry pre krásnu srsť a zdravú srsť, ako aj neutralizátory zápachu alebo prípravky proti blchám a iným vonkajším parazitom.

Nájdete tu aj podstielku, podstielku a piesok, aby sa váš domáci miláčik mohol starať o svoje fyziologické potreby tým najlepším spôsobom - absorpčne a efektívne. Keď uvažujete o tom, ako sa starať o svojho škrečka, treba mať na pamäti všetky aspekty jeho života - aj tie najbežnejšie. Dobre nasiakavý substrát tiež urýchli a uľahčí čistenie klietky.

Starostlivosť o hlodavce - čo ju uľahčí?

Starostlivosť o hlodavca si vyžaduje správne kroky - od zriadenia terária až po výber čistiacich prostriedkov - sú veľmi dôležité na udržanie vysokej úrovne hygieny. Ako sa staráte o škrečka alebo iného hlodavca? Tým, že mu poskytujeme to, čo potrebuje k životu, a tiež tým, že sa staráme o jeho zdravie. Tá je do veľkej miery ovplyvnená hygienou - špinavé prostredie podporuje rast baktérií, imunita zvieraťa sa oslabuje a môže ochorieť. Aby ste sa mohli o svojho škrečka alebo iného hlodavca starať kompletne a správne, budete potrebovať správne produkty. Čo by ste mali zvážiť pri výbere správnych produktov?

Predovšetkým záleží na kvalite vybraných výrobkov - na tom, ako fungujú v praxi a či zvieratám spríjemňujú život, napríklad kvôli nepríjemnému zápachu alebo alergiám - starostlivosť o hlodavce je navrhnutá tak, aby zvieraťu pomáhala, nie mu škodila. Výber prípravkov na starostlivosť o srsť a kožu by nemal byť náhodný - užitočné sú šampóny a kondicionéry a v prípade pochybností sa oplatí poradiť s veterinárom.

Pri výbere podstielky a podestielky sú najdôležitejšími faktormi ich absorpčná schopnosť a schopnosť viazať pachy, pretože tie určujú, či je podstielka účinná a či z nej neuniká nepríjemný zápach. Z rovnakého dôvodu je dôležitý aj výkon neutralizátorov zápachu, aby čo najúčinnejšie chránili domácnosť pred nepríjemnými pachmi.

Ak máte akékoľvek pochybnosti, oplatí sa požiadať veterinára o doplnenie vedomostí o tom, ako sa starať o hygienu vášho škrečka alebo iného hlodavca. Nie je na škodu prečítať si aj recenzie skupín výrobkov a konkrétnych produktov na internete - ľudia sa radi podelia o svoje spôsoby starostlivosti o králika, škrečka alebo iné zviera, ako aj o to, ktoré produkty môžu byť pri tejto úlohe užitočné.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-24
Spokojna.
2024-06-24
Spokojnosť... náš psík má pooperačnú diétu kvôli močovým kameňom, granulky Calibra struvite boli cenovo v tomto eshope najvýhodnejšie, aj cena konzerv Brit mono protein bola super, síce medzi konzervami lamb bola zamiešaná jedna beef, ktoré náš pes nemôže, tak ale stáva sa... posunuli sme priateľom. Určite v tomto obchode nakúpim aj v budúcnosti.
pixel