Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Rybník

( počet produktov: 31 )

Rybník a jazierkoV

Jazierko je biotopom pre vodné rastliny a živočíchy, ako aj ozdobou záhrady. Musí byť správne vybavený a musí sa v ňom udržiavať biologická rovnováha podobná tej v prírodných rybníkoch. Ide o náročný proces, pretože v rybníku neprebiehajú žiadne samočistiace procesy. Na vytvorenie a udržanie biologickej rovnováhy je potrebné príslušenstvo pre jazierka, ktoré pomáha udržiavať správne pH a čistotu vody - v malých jazierkach sú to filtre a mechanické čistenie, vo veľkých jazierkach je to zooplanktón a rastliny. Na čistenie sú užitočné UVC lampy, ktoré ničia baktérie. O prísun vody sa postarajú podvodné rastliny produkujúce kyslík, prevzdušňovače, fontány a vodopády.

Vegetácia nie je v jazierku len atrakciou - je dôležitým prvkom, ktorý pomáha udržiavať biologickú rovnováhu v jazierku a poskytuje ochranu živočíchom. V rôznych hĺbkach na tzv. policiach je vhodné umiestniť vegetáciu do zón. Do hĺbky 10 cm je močaristá zóna, do 40 cm plytká a do 100 cm hlboká.

Štyri týždne po naplnení nádrže vodou sa v nej môžu usídliť ryby: kapor, jeseter, ale aj iné živočíchy, ako sú slimáky, korytnačky, žaby a mloky. Dbajte na to, aby ste rybám a iným živočíšnym druhom poskytli vhodnú potravu. Môžu to byť obilné zmesi, pelety, medikované a kondicionované krmivá alebo krmivá pre okrasné ryby.

Udržiavať rybník v čistote nie je jednoduché. Príslušenstvo potrebné na udržiavanie poriadku v umelých jazierkach nájdete v internetovom obchode AraZoo.

Základné príslušenstvo pre rybník

Na udržanie jazierka v dobrom stave bude potrebné čerpadlo a filter, fontána a kaskáda. Čerpadlo a filter by mali byť umiestnené v blízkosti vegetácie alebo v plytkej vodnej zóne. Filter sa vyberá podľa veľkosti jazierka a nečistôt, ktorých sa chcete zbaviť. Mechanický filter odstráni hnijúce časti rastlín, zvyšky potravy a rybie výkaly. Biologický filter odstraňuje chemické zlúčeniny, najmä dusíkaté. Úlohou čerpadla je čerpať vodu do filtrov, kaskády a fontány. Okysličuje vodu, čo má pozitívny vplyv na rastliny a ryby a zabraňuje rastu rias.

Výborným vybavením jazierka je fontánové čerpadlo, ktoré zabezpečuje nepretržitý pohyb vody. Umiestňuje sa na dno rybníka. Pri veľkých rybníkoch sa používa plávajúce čerpadlo. Zariadenie poháňa fontánu a vytvára krásne dekoratívne efekty. Fontánové čerpadlo do jazierka obsahuje integrovaný filter a sterilizátor, takže nie je potrebné kupovať samostatný čistič vody.

Je dobré vybaviť jazierko osvetlením okrajov, skrytým v zeleni, pod vodou alebo vo forme plávajúcich svetiel. Úžasný efekt poskytujú najmä večer, keď dávajú svetlo akejkoľvek farby.

Starajte sa o svoje jazierko - príslušenstvo vám túto náročnú úlohu uľahčí!

Rybník je veľkým potešením, ale aj veľkou zodpovednosťou v každom ročnom období. Nezabudnite sa starať o vodné rastliny. V zime odstráňte hnijúce a poškodené časti. V lete ich prerežte, ak sú príliš husté. Dávajte pozor na množstvo rias a nedovoľte, aby sa príliš rozrástli. Počas horúčav skontrolujte hladinu spodnej vody a v prípade potreby ju doplňte. Na jeseň odstráňte jemné pletivo, aby ste zabránili padaniu lístia do jazierka.

Jazierko je krásnou ozdobou záhrady. Správna starostlivosť oň poteší susedov, priateľov a príbuzných. Dodáva záhrade magické čaro a nádherným spôsobom ju oživuje!

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7013 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-05-27
Rýchle, prehľadné, dobrá informovanosť o stave objednávky.
2024-05-25
Super služby, maximálna spokojnosť
pixel