Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Potrava pre vodné korytnačky

( počet produktov: 12 )

Potrava pre korytnačky

Chov vodných korytnačiek je pomerne populárny, a to nielen medzi najväčšími fanúšikmi akvaristiky. Korytnačky sú všeobecne považované za priateľské a nenáročné zvieratá. Pozorovanie ich aktivity vás môže vtiahnuť na celé hodiny. Starostlivosť o vodné korytnačky a starostlivosť o ne skutočne nie je najťažšia úloha, ale aj tak si vyžaduje znalosti. V podstate všetko, čo živočích potrebuje, je správne prostredie a dobrá potrava. Dôležitá je správna veľkosť akvária, hladina vody aj osvetlenie, ktoré plazom nahrádza ich prirodzené lúče. Potrava pre vodné korytnačky je tiež veľmi dôležitá, pretože korytnačka, ako každý živý tvor, musí jesť.

Niekoľko šalátových listov, s ktorými je toto zviera spojené, rozhodne nestačí. Najlepšie sa bude cítiť práve vtedy, keď bude jeho jedlo chutné a hodnotné. Takto svojej korytnačke poskytnete všetky živiny, ktoré potrebuje. Zviera zostane zdravé a plné chuti do života. Aké krmivo pre korytnačky by ste si mali vybrať? Čo by mal obsahovať jedálniček plaza?

Potrava pre vodné korytnačky je mimoriadne dôležitá. Bez správnej potravy sa korytnačka nemôže správne vyvíjať a žiť zdravý život. Zviera potrebuje vyváženú stravu plnú živín a tukov, ktorá mu dodá energiu, ktorú tak veľmi potrebuje. V ideálnom prípade by mala potrava plaza pozostávať zo zložiek dostupných v jeho prirodzenom prostredí. V strave korytnačky by nemali chýbať ryby, slimáky, hmyz alebo larvy vodných živočíchov. V žiadnom prípade by ste svojmu domácemu miláčikovi nemali dávať hovädzie, kuracie alebo bravčové mäso.

Aby bola strava vodných korytnačiek vyvážená, musí obsahovať aj rastliny. Samozrejme tie, medzi ktorými živočích žije. V akváriu bude určite okusovať listy, preto si dajte pozor, ktoré rastliny do prostredia plaza umiestnite. Dávajte tiež pozor, aby ste zviera neprekŕmili. Neodporúča sa kŕmiť korytnačky zeleninou alebo ovocím. Najčastejšie obsahujú príliš veľa cukrov a kyseliny šťaveľovej, ktoré sú škodlivé pre zdravie plaza. Dokonca aj šalát, s ktorým je zviera často vidieť na fotografiách, plazovi viac škodí ako pomáha - vedie k rachitíde. Vaše zviera by tiež nemalo jesť mrkvu alebo uhorky. Ak mu ich naozaj chcete dať, robte tak naozaj zriedkavo. V obchodoch so zvieratami nájdete mnoho iných pochúťok, ktoré majú lepší vplyv na zdravie a organizmus korytnačky ako mrkva alebo uhorky.

Krmivo pre vodné korytnačky si môžete pripraviť sami výberom a zmiešaním ingrediencií. Môžete si tiež vybrať hotové granule. Je to pohodlné a bezpečné, pretože krmivo je navrhnuté tak, aby spĺňalo špecifické potreby vodných korytnačiek, takže zviera dostane všetko, čo potrebuje pre život. Mladým plazom stačí jedlo aj raz denne. Čím je korytnačka staršia, tým častejšie by mala prijímať potravu. Prebytočnú potravu sa oplatí uloviť.

Hotové krmivo pre vodné korytnačky má nielen dobré zloženie, ale aj správnu veľkosť. Zvieratá ho ľahko zvládnu zjesť. Vynikajúce krmivo pre korytnačky nájdete v obchode AraZoo.

Krmivo pre vodné korytnačky - ponuka produktov na výber

Správna potrava pre vodné korytnačky uspokojuje všetky ich potreby. Zohľadňuje aj vek korytnačky a je prispôsobené špeciálnym potrebám korytnačiek každého veku. Je to vysokoenergetické krmivo s vysokým obsahom kvalitných tukov a krmivo, ktoré vodné korytnačky ľahko a ochotne trávia.

V našom obchode nájdete krmivo pre vodné korytnačky pre dospelé, dospievajúce aj úplne malé korytnačky. Zmesi obsahujú rastlinnú a živočíšnu potravu pre korytnačku, takže plne uspokojujú potreby plaza. Kvalitné základné krmivo vo forme tyčiniek a ľahko konzumovateľných granúl bude zviera ochotne konzumovať. Mnohé zmesi sú určené nielen pre vodné jedince, ale aj pre korytnačky.

Monotónna strava nie je pre korytnačky veľmi zdravá. Zvieratá potrebujú živiny, ktoré môžu plne vstrebať len s bohatou a pestrou stravou. Postarajte sa o komplexné stravovanie s programom AraZoo. Obchod ponúka základné potraviny, pochúťky, živiny a doplnky. Podávajte ich svojej korytnačke v správnom pomere. Potom bude váš zverenec dobre vyživený, plný energie, zdravý a spokojný so životom. Môžete si vybrať medzi vápnikom, ktorý posilňuje kosti a kĺby, a vitamínovými zmesami, ktoré zabraňujú chorobám alebo deformáciám. Prečo sú dôležité? Ak základné krmivo pre korytnačky obsahuje príliš málo týchto zložiek, môže sa u vášho plaza objaviť rachitída. Uvedené ochorenie je pre tieto zvieratá jedným z najnebezpečnejších.

Chcete dať svojej korytnačke špeciálnu pochúťku? Pomôžu vám v tom snacky pre korytnačky. Takéto výrobky sú zložené z produktov, ktoré zviera konzumuje vo svojom prirodzenom prostredí. V ich zložení nájdete prírodné dafnie alebo kôrovce. Ak chcete spestriť stravu vašej korytnačky, vyberte si aj celé krevety. Sú bohaté na bielkoviny, takže navyše zabezpečia správny rast plaza. Vaša korytnačka bude s radosťou konzumovať aj malé sušené celé ryby. Táto úplne prírodná pochúťka je bohatá na cenné minerálne látky. Ľahko sa skladuje a nestráca rýchlo svoju čerstvosť.

Krmivo pre vodné korytnačky - potreby korytnačiek sú na prvom mieste

Výber správneho krmiva je pre vývoj a zdravie vášho domáceho maznáčika mimoriadne dôležitý. Preto je vhodné si jeho výber dôkladne premyslieť a nevložiť ho do rúk náhody. Čo je najdôležitejšie a čo potrebuje vaša vodná korytnačka?

Jeho strava by mala byť predovšetkým prispôsobená jeho potrebám a veku. Mladé vodné korytnačky majú úplne iné požiadavky na vitamíny a živiny ako dospelé zvieratá. Ani krmivo pre korytnačky by sa nemalo považovať za potravu pre vodné korytnačky. Ich spôsob života, a teda aj ich nároky na živiny sú úplne odlišné.

Dobrou pomôckou pri rozhodovaní sú recenzie potravín, ktoré môžete nájsť na internete. Využite poznatky iných ľudí, ktoré vám uľahčia rozhodovanie. Môžete si byť istí, že vaša vodná korytnačka dostáva to, čo potrebuje.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6023 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-02-25
Spokojnosť
2024-02-25
Som spokojna aj s rychlostou dodania
pixel