Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Pre bojovníkov

( počet produktov: 7 )

Čo jedia bojovníci?

Skôr ako začnete uvažovať o tom, ktoré krmivo je pre bojovníkov najlepšie, zistite si, čím sa tieto zvieratá živia vo svojom prirodzenom prostredí. To vám uľahčí výber správneho krmiva pre vaše ryby.

Čo jedia bojovníci? Sú to mäsožravé ryby a ich prirodzenú potravu tvoria malé kôrovce a larvy komárov a iného hmyzu, ktoré kladú vajíčka do vody. Stravu chlapcov dopĺňajú rôzne organické zvyšky vrátane zvyškov rastlín.

Potrava pre bojovnice žijúce v akváriu sa zvyčajne skladá z bielkovín, krilu a kreviet. Tie sú nevyhnutné pre zdravý vývoj a dobrú kondíciu akváriových rýb. Je potrebné vedieť, že kŕmenie nevhodným krmivom môže viesť k vývojovým poruchám a zmene farby zvierat. Preto by malo byť krmivo pre mloky dobre zvolené, a to tak z hľadiska živín, ktoré obsahuje, ako aj samotnej formy - nie všetky mloky dokáže presvedčiť vločkové krmivo.

Jedlo pre bojovníkov - ako si vybrať to najlepšie?

Krmivo pre mloky dostupné v internetovom obchode ZooArt je bohaté na živiny, ktoré sú nevyhnutné pre zdravú a vyváženú stravu tohto druhu rýb. Na čo by ste mali dávať pozor, aby bola potrava pre mloky žijúce vo vašom akváriu vysokohodnotná? Najskôr skontrolujte, či zviera uprednostňuje krmivo vo forme vločiek alebo granúl. Mnohé značky ponúkajú krmivo zložené z tyčiniek, ktoré klamlivo pripomínajú larvy hmyzu. Je to veľmi atraktívna forma a mnohí bojovníci dávajú prednosť tejto diéte.

Niektoré druhy, najmä voľne žijúce, však môžu potravu v tejto forme odmietnuť hneď po ulovení. Potrava pre mnohonôžky, ktoré nedávno zmenili životné podmienky a ešte sa neaklimatizovali v akváriu, by mala byť mäkká a pomaly klesať. Zviera tak získa dostatok času na skonzumovanie granúl, kým klesnú na dno.

Potrava pre bojovníkov určená pre tento druh je prispôsobená veľkosti rybích úst a je pre ne ľahko prijateľná. Správne krmivo vám umožní tešiť sa nielen zo zdravia a dobrej kondície vašich bojovníkov, ale aj z ich krásneho vzhľadu, pretože obsahuje látky, ktoré zintenzívňujú ich sfarbenie.

Potraviny pre bojovníkov - starajte sa o svoje akvárium

V akváriu, kde žijú bojovnice, by sa nemali používať veľmi výkonné filtre. To môže spôsobiť rýchlejšie hromadenie nečistôt v nádrži. Môžete tomu zabrániť výberom špeciálneho krmiva pre bojovnice, ktoré nespôsobuje zakalenie vody. Tento typ krmiva obsahuje nízke množstvo fosfátov a dusičnanov, takže umožní vašim rybám dlhšie sa tešiť z čistej vody aj pri slabej filtrácii v akváriu.

Dbajte na to, či je vybraná stíhačka aj ľahko stráviteľná a dobre stráviteľná. To ovplyvňuje aj množstvo nečistôt v nádrži. Nezabudnite, že čistá voda znamená menšiu pravdepodobnosť infekcie a ochorenia vašich domácich miláčikov, preto sa o to postarajte všetkými dostupnými prostriedkami.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-24
Dakujem
2024-06-23
ryche dodanie lacnejsie ako inde
pixel