Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Potrava pre jašterice

( počet produktov: 1 )

Potrava pre jašterice - na čo si treba dávať pozor?

Jaštery patria medzi najobľúbenejšie plazy na kúpu. Sú malé, takže nepotrebujú veľa priestoru, ľahko sa o ne starajú a môžu byť pre svojho majiteľa príjemným spoločníkom. Ktoré krmivo pre jašterice vám umožní tešiť sa zo spokojného a zdravého domáceho maznáčika?

Potrava pre jaštery je jednou z najdôležitejších otázok, ktorým čelí každý nový majiteľ týchto zvierat. Okrem zabezpečenia vhodného terária a príslušenstva, ktoré jašterici spríjemní každodenný život, je veľmi dôležitou témou aj to, čo svojmu zvieratku dávate jesť. Potrava pre jaštery by mala byť podobná tej, ktorou sa tieto plazy živia vo svojom prirodzenom prostredí. Čo to znamená?

Potrava pre jašterice chované na farmách

Jašterice sú plazy, ktoré sa v prirodzených podmienkach živia drobným hmyzom, kôrovcami alebo pavúkovcami. Lovia preto muchy a mušky všetkých druhov, pavúky, kobylky, cvrčky alebo saranče. Krmivo pre jašterice v domácnosti by preto malo byť bohaté práve na tieto zložky, ktoré jašterici poskytujú predovšetkým značné množstvo potrebných bielkovín a ďalších cenných zložiek. Jašterice žijúce vo voľnej prírode si starostlivo vyberajú potravu, aby im nechýbali cenné vitamíny a minerály. V podmienkach chovu je na majiteľovi, aby jašterici zabezpečil dennú porciu základných živín.

Krmivo pre jašterice bohaté na cenné vitamíny a minerály

Na tento účel bolo vytvorené krmivo pre jašterice, ktoré obsahuje všetky cenné vitamíny a minerály. Krmivo pre agamy, ktoré sú najobľúbenejším druhom chovných jašteríc, je zmesou vybraných zložiek, ako sú vápnik, bielkoviny, rybie oleje, zinok, ako aj vitamíny, ktoré zabezpečia, aby vaša jašterica vyzerala zdravo a bola každý deň v dobrej kondícii.

Jednou z najdôležitejších živín v každom organizme je vápnik a horčík, ktoré podporujú správne fungovanie ľudského a živočíšneho tela. Tieto dva cenné prvky preto nesmú chýbať v strave vašej jašterice. Primerané doplnenie týchto zložiek obohatené o komplex vitamínov je preto nevyhnutné, aby bola vaša jašterica zdravá a fit. Vápnik je zodpovedný za kostrový systém, zatiaľ čo horčík reguluje svalové kontrakcie vrátane srdcového svalu. Jaštery a väčšina plazov a obojživelníkov majú nízky príjem vápnika z dennej potravy, čo môže viesť k jeho nedostatku. Dopĺňanie tejto živiny preto môže výrazne ovplyvniť zdravie vášho domáceho zvieraťa.

Ako správne kŕmiť jašterice? Krmivo pre tieto plazy, ktoré je k dispozícii v našom internetovom obchode, je zmesou najhodnotnejších zložiek, ktoré sú nevyhnutné v každodennej strave jašteríc. Pridajte k nemu vhodný vitamínový doplnok a tešte sa z dlhého zdravia svojho domáceho maznáčika.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7266 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-21
Rýchle vybavenie mojej objednávky,aj dodanie tovaru,dobrá cena a malý darček pre domáceho miláčika
2024-06-20
Veľmi dobrý obchod
pixel