Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Kozmetika a starostlivosť

( počet produktov: 158 )

Správna starostlivosť o psa je kľúčom k udržaniu jeho krásy, pohody a predovšetkým zdravia. Vzhľadom na rozdiely medzi jednotlivými plemenami je potrebné zvoliť správny spôsob starostlivosti o vášho domáceho miláčika. Spôsob úpravy psa ovplyvňuje jeho veľkosť, tvar uší, typ a dĺžka srsti a životný štýl. Existuje však niekoľko základných krokov, ktoré sa vzťahujú na každé plemeno. Patrí sem kúpanie, strihanie a česanie, starostlivosť o oči a uši, dentálna hygiena a starostlivosť o pazúry.

Čistenie očí a uší si nevyžaduje špecializované prípravky. Na odstránenie sekrétov v blízkosti očí a ušného mazu stačí gáza a teplá voda. Na dentálnu hygienu sa používajú najmä čistiace pochúťky, t. j. malé občerstvenie, ktoré zabraňuje tvorbe zubného kameňa. Niekoľkokrát do mesiaca je vhodné čistiť si zuby zubnou kefkou a pastou, aby sa účinok liečivých prípravkov udržal.

Pri potrebe rezania pazúrov je lepšie ísť k lekárovi. Psie nechty sú tvrdé a často tmavé, čo sťažuje lokalizáciu jadra, ktorého poškodenie spôsobuje krvácanie a bolesť. Ak budete pravidelne vykonávať všetky uvedené procedúry, váš domáci miláčik sa bude tešiť zdravému a estetickému vzhľadu.

Vždy si vyberte profesionálnu psiu kozmetiku

Na kúpanie si vyberte šampóny prispôsobené typu a dĺžke srsti vášho domáceho maznáčika. Starostlivosť o maltézskeho psíka a starostlivosť o nemeckého ovčiaka sú dva veľmi odlišné procesy, ktoré si vyžadujú rôzne špecifické produkty. Pre krátkosrsté psy existujú šampóny, ktoré vyživujú srsť a hydratujú pokožku. Kozmetika pre dlhosrsté psy zasa zabraňuje statickej elektrine, uľahčuje kefovanie a stará sa o náročnú srsť. Drsnosrsté psy sa potrebujú kúpať len raz za čas. Vtedy je najlepšie použiť prípravok, ktorý srsť nezmäkčuje.

Rozdelenie šampónov sa týka aj farby srsti - v závislosti od toho, či má váš pes tmavú alebo svetlú srsť, môžete zvýrazniť jeho prirodzenú farbu.

Pre zvieratá s kožnými problémami existujú šampóny, ktoré sú antibakteriálne, proti lupinám alebo určené na boj proti parazitom. Skontrolujte zloženie a vyberte si konkrétne výrobky obsahujúce lanolín, ktorý je známy svojou schopnosťou obnovovať ochrannú vrstvu pokožky.

Medzi kúpaním môžete použiť jemný parfum určený pre domáce zvieratá, ktorý osvieži srsť vášho psa. Sú jemné, neobsahujú alkohol a nemajú vplyv na pH pokožky. Nenahrádzajú pranie - používajú sa napríklad na neutralizáciu nepríjemného zápachu kabátu po daždi.

Bez ohľadu na dĺžku srsti si každý pes vyžaduje kefovanie, aby sa srsť a koža udržali v dobrom stave. Správne kefy alebo hrebene odstraňujú podsadu a odumretú srsť a ďalej znižujú lísanie až o 90 %.

Srsť psa je tiež potrebné ostrihať alebo skrátiť. V tomto prípade je najlepšie obrátiť sa na odborníka so správnym vybavením a zručnosťami. Ak si však chcete sami urobiť menšie prestrihnutie - napríklad strapcov v blízkosti očí - uistite sa, že máte nožnice so zaoblenými hrotmi, aby ste predišli poraneniu vášho domáceho maznáčika.

Úprava psov - na čo si dať pozor?

Nezabudnite, že na starostlivosť o vášho domáceho miláčika by ste si mali vždy vybrať správnu psiu kozmetiku. Výrobky určené pre ľudí zvyčajne obsahujú látky, ktoré dráždia psiu pokožku a spôsobujú nepríjemné alergie, svrbenie a zápaly kože. Pozorne si prezrite štruktúru srsti svojho domáceho maznáčika a uistite sa, že ste vybrali správny výrobok.

Kozmetika pre jorkšíra alebo kozmetika pre maltézskeho psíka sa napriek vizuálnej podobnosti plemien líši od kozmetiky pre plemeno shih tzu. Srsť jorkšírskeho teriéra je splývavá a hodvábna, zatiaľ čo srsť shih tzu je hrubšia a objemnejšia.

Vyberte si tiež správnu kefu na srsť vášho domáceho maznáčika. Nesprávny prípravok neodstráni vrstvu podsady, spôsobí podráždenie kože a odradí psa od ďalšej starostlivosti. Nezabúdajte, že bezsrsté psy, ako je napríklad čínska hriva, si tiež vyžadujú náležitú starostlivosť s krémami na ochranu pred UV žiarením, ktoré chránia ich citlivú pokožku pred slnečnými lúčmi.

Napriek optimálnej hygiene majú psy veľa príležitostí zanechať nepríjemný zápach, napríklad moč. Oplatí sa poobzerať po neutralizátoroch, ktoré pôsobia doplnkovo proti zápachu amoniaku, hlavného vinníka nepríjemného zápachu. Ak je váš domáci maznáčik ťažkopádny a znečisťuje alebo ničí vaše veci, vyskúšajte repelent, ktorý odradí domácich miláčikov od nežiaducich činností pomocou citrónovej vône.

Systematické ošetrovanie prispieva k upravenému vzhľadu vášho domáceho maznáčika. Ak je to možné, najlepšie je, ak si naň zviera zvykne už od šteniatka. Úprava by mala byť potešením, preto sa snažte byť jemní, aby ste zviera neodradili.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
som opakovane spokojný so službami ARAZOO
2024-06-17
Spokojná
pixel