Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Škrabacie stĺpiky

( počet produktov: 49 )

Zvyk škrabať nábytok - dobrým riešením je škrabadlo pre mačky

Väčšina majiteľov mačiek sa stretla s problémom, že ich domáci miláčik poškriabal nábytok. V rozpore s tým, čo sa zdá, nie je mačacie škrabanie prejavom zlého úmyslu, ale je spôsobené mnohými rôznymi faktormi. Čo spôsobuje, že mačky ochotne škriabu nábytok, a môžu to napraviť škrabadlá pre mačky?

Zvyk škrabania má, ako už bolo spomenuté, rôzne dôvody vyplývajúce z toho, že mačka je jednoducho mačka. Škrabaním kusu nábytku sa mačka snaží predovšetkým označiť svoje teritórium. Týmto spôsobom zanecháva vizuálne a čuchové signály ostatným zástupcom svojho druhu. Toto správanie jej tiež umožňuje ľahko si nabrúsiť alebo opilovať pazúry.

Ďalším dôvodom poškriabania obľúbenej pohovky majiteľa môže byť potreba prejaviť emócie. Všimnite si, za akých okolností začne vaša mačka ničiť nábytok svojimi pazúrmi. Toto správanie môže byť spojené s radosťou, napríklad v čase kŕmenia. Môže to tiež pomáhať vašej mačke zbaviť sa stresu. Mačka sa môže dostať do stresu z naozaj mnohých dôvodov - príliš veľa návštev, príliš veľa hluku, sťahovanie, nový člen domácnosti, deti rušiace jej odpočinok, iné domáce zvieratá, odlúčenie od opatrovateľa - zoznam dôvodov mačacieho stresu je veľmi dlhý. Škrabadlá im umožnia zbaviť sa stresu prirodzeným spôsobom, ktorý nepoškodí váš majetok.

Je to tiež jediný čas, keď si mačka môže natiahnuť svoje pružné telo a cítiť sa úplne prirodzene. Stiesnený byt bez prirodzene sa vyskytujúcich prekážok neposkytuje mačke dostatok pohybu. Niet divu, že jej svaly potrebujú takúto "gymnastiku". Poznáte ten pocit, keď sa hneď po prebudení pretiahnete? Presne tak sa cíti váš miláčik.

Škrabaním rôznych povrchov si mačky odstraňujú aj odumreté časti pazúrov a označujú nábytok feromónmi, ktoré sa nachádzajú na spodnej strane ich labiek. Škrabadlo pre mačky je ideálny spôsob, ako môže vaša mačka tieto prirodzené inštinkty vybiť. Škrabadlá pre mačky sú nevyhnutným vybavením domácností, v ktorých žijú mrouskáči - najmä tých, ktoré nemajú možnosť byť vonku.

Škrabadlá pre mačky sú dokonalým nápadom, ktorý vám umožní užívať si váš milovaný nábytok a zároveň poskytne vášmu domácemu miláčikovi zábavu na mieru. Už žiadne nadmerné výdavky na opravy bytových doplnkov! Škrabadlo pre mačky uspokojí potreby vašej mačky spôsobom, ktorý je bezpečný pre váš nábytok a zabezpečí, že ani vaša mačka, ani vy sa nebudete cítiť frustrovaní. Vaša mačka bude mať svoje vlastné miesto na škrabanie a vy sa budete môcť tešiť zo svojho nábytku bez akýchkoľvek stôp po mačacích pazúroch.

Ktoré škrabadlo pre vašu mačku?

Na trhu nájdete mnoho typov škrabadiel - od malých kartónových konštrukcií až po poschodové stromy so zabudovaným lôžkom. Výber bude do veľkej miery závisieť od zvykov a preferencií vašej mačky. Vy sami najlepšie viete, čo bude vášmu domácemu miláčikovi vyhovovať. Škrabadlo pre malú mačku by malo byť prispôsobené jej veľkosti. Malá mačka predsa musí mať radosť zo šplhania a zároveň plochu na hranie. Ak je veľmi pohyblivý, môžete zvoliť škrabadlo nad hlavou, ktoré sa stane pre vášho domáceho miláčika ďalšou atrakciou. Vízia dlhodobej hry s pohyblivým škrabadlom spočíva v tom, že mačke umožníte vybiť prebytočnú energiu. Mačka sa rýchlo unaví a pôjde spať, pričom zabudne, že si mala brúsiť pazúriky o vašu komodu.

Škrabadlá pre veľké mačky sa veľmi nelíšia od škrabadiel pre malé mačky. V prípade dospelej mačky budú skvelým riešením väčšie škrabadlá. Dobre poslúžia aj škrabadlá s funkciou mačacieho lôžka. Brloh, z ktorého môžu bezpečne pozorovať celú miestnosť, sa pre ne stane útočiskom, kam sa môžu schovať po intenzívnej hre.

Ak má vaša mačka niekoľko kilogramov navyše, umiestnite škrabadlo na podlahu. Takto k nemu bude mať vaša mačka ľahký prístup a pohovka už pre ňu nebude zaujímavá. Škrabadlá pre veľké mačky sú skvelým riešením nielen pre mačky veľkých plemien, ale aj pre mačky s nadváhou. Sú stabilnejšie a mačky sa budú cítiť oveľa bezpečnejšie, keď ich budú môcť používať bez akýchkoľvek problémov alebo ďalších prekážok, ktoré vyplývajú z ich veľkosti.

Škrabadlá pre mačky by tiež mali byť pevné a stabilné. Škrabadlá sa nesmú hýbať ani nijako posúvať. Kúpe škrabadla preto predchádzajte testom stability. Ak sú škrabadlá pre mačky vratké, mačku to rýchlo odradí a nebude ich chcieť používať. A pritom pri kúpe škrabadla máte na mysli niečo úplne iné. Škrabadlá pre mačky sú tu na to, aby vaše mourky zamestnali a odpútali ich pozornosť od nábytku a iných predmetov v domácnosti.

Najmä vertikálne škrabadlá pre mačky by mali byť stabilné. Prevrátenie takéhoto dielu môže skončiť zle nielen pre mačku, ale utrpí aj škrabadlo pre mačky a vybavenie domácnosti stojace okolo neho. Vodorovné, polohovateľné škrabadlá by mali byť tiež stabilné - pohyblivé škrabadlá pre mačky odradia aj to najodhodlanejšie vrčanie.

Vybrať si môžete nielen rôzne veľkosti škrabadiel, ale aj ich materiál a farby. Nemusíte sa obávať, či takáto hračka zapadne do vášho interiéru. Široká škála farieb znamená, že škrabadlo môže byť nielen miestom každodenného dobývania vášho domáceho maznáčika. Je to aj zaujímavá dekorácia pre vás.

Škrabadlá pre mačky môžu vyzerať naozaj zaujímavo - dokážu váš domov urobiť moderným a útulným a ukázať, že vám na potrebách vašej mačky záleží rovnako ako na dizajne vášho interiéru. Týmto spôsobom veľmi dobre spojíte príjemné s užitočným - uspokojíte prirodzenú potrebu vašej mačky škrabať sa a zároveň ozdobíte svoj domov.

Na trhu nájdete rôzne typy škrabadiel pre mačky. Medzi najobľúbenejšie patria sisalové škrabadlá, drevené škrabadlá a kartónové škrabadlá. Sisalové škrabadlá pre mačky sú mimoriadne odolné a zamestnajú vašu mačku na celé dni. Drevené škrabadlá pre mačky umožnia vašej mačke brúsiť si pazúriky na prírodnom povrchu. Kartónové škrabadlá pre mačky sú skvelým spôsobom, ako si vyrobiť nízkorozpočtové škrabadlá pre mačky.

Škrabadlo - pre mačku, cena nie je problém

Na čo musíte bezpodmienečne dbať pri výbere ideálneho škrabadla? V prvom rade na jeho dizajn a na to, kde by mal stáť. Zvážte, aké predmety vaša mačka najčastejšie ničí. To bude dostatočným ukazovateľom. Ak vaša mačka najčastejšie škriabe dvere na chodbe, potom sa riaďte jej inštinktom a umiestnite škrabadlo v blízkosti týchto dverí. Koniec koncov, škrabadlo sa musí stať pre vášho domáceho miláčika každodenným predmetom.

Aj tie najlacnejšie škrabadlá pre mačky majú základné funkcie. Ak váš domáci miláčik vykazuje minimalistické črty, budú pre neho tým najlepším riešením. Sú jednoducho vyrobené a nezaberajú veľa miesta. Lacné škrabadlá pre mačky sú tiež dobrým nápadom, ak chcete vyskúšať, či sa takáto hračka bude páčiť vášmu domácemu predátorovi. Nie všetky mačky majú rady všetky typy škrabadiel rovnako. Je dobré ich najprv vyskúšať.

Nezabúdajte však, že viac funkcií škrabadla z neho urobí nielen priestor na hranie, ale aj na odpočinok vašej mačky. Tým sa zabezpečí, že mačka bude mať kúsok vlastného priestoru pre seba - miesto, ktoré je skutočne jej vlastné, kde môže byť sama so sebou, odpočívať, relaxovať a starať sa o svoje úplne prirodzené potreby - pretože škrabanie mačky je koniec koncov úplne prirodzený reflex, ktorý majú všetky mačky.

Ak je vaša mačka malá, je dobré vybrať pre ňu vhodné škrabadlo už teraz. Čím skôr ho naučíte hračku používať, tým menej bude váš obľúbený nábytok trpieť. Koniec koncov, najlepšie škrabadlo pre mačku je také, ktoré chce mačka používať a robí to naozaj často. Preto zaveďte učenie na jeho používanie čo najskôr. Ale nebojte sa - učenie nie je najťažšie, mačky sú veľmi inteligentné a rýchlo začnú chápať, na čo škrabadlo naozaj slúži. Takisto sa im ľahšie brúsia pazúriky na predmete, ktorý bol na tento účel vyrobený, než na nábytku.

Pri výbere škrabadla pre vašu mačku by ste mali venovať pozornosť aj veľkosti škrabadla. Pamätajte - neexistuje nič také, ako príliš veľké škrabadlo pre mačky. Škrabadlo môže byť tak veľké, ako sa do vášho bytu zmestí. Samozrejme, je to mierne prehnané, ale pravdou je, že čím väčšie škrabadlo pre mačky, tým spokojnejšia mačka.

Malé škrabadlo pre mačky môže vašu mačku odradiť od jeho používania - a koniec koncov, nechcete predsa kupovať škrabadlo pre mačky len preto, aby vaša mačka mala väčší záujem o škrabanie nábytku. Pri výbere škrabadiel pre mačky zvážte veľkosť škrabacieho povrchu aj veľkosť celkovej konštrukcie. Môžete nájsť škrabadlo pre mačky, ktoré má takmer celú plochu na škrabanie.

Máte malý byt a chcete kúpiť škrabadlo pre veľkú mačku? Pre malé priestory je vysoké škrabadlo pre mačky skvelou voľbou. Zvislé škrabadlo sa môže tiahnuť od podlahy až po strop a je to celkom dobrá pochúťka pre každú mrštnú mačku. Ak teda chcete svojej mačičke zabezpečiť nielen možnosť uspokojiť jej prirodzené potreby, ale aj poriadnu dávku zábavy, vyberte si robustné škrabadlo pre mačky - veľké a vysoké. Vaša mačka bude spokojná a vy budete mať konečne pokoj na svoj milovaný nábytok. Veď škrabadlá pre mačky sú pre ich opatrovateľov skutočným záchrancom!

Škrabadlá pre mačky by mali mať aj pohodlné poličky na šplhanie a hojdacie siete alebo búdky na leňošenie a leňošenie. Pri kúpe škrabadla pre mačku, ktorá s vami žije, preto venujte pozornosť práve tomuto. Kúpou príliš malého škrabadla sa mačka bude cítiť nepohodlne, a tak bude škrabadlo pre mačku stáť nevyužité.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Spokojnosť
2024-06-21
Ok
pixel